Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto nie otrzymało pieniędzy. Co dalej z pomysłem rewitalizacji Dolinki?

03.07.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto nie otrzymało pieniędzy. Co dalej z pomysłem rewitalizacji Dolinki?
Fot. Ryszard Biel

Odwołanie nic nie dało. Miasto nie otrzyma pieniędzy na reaktywację Parku Dolinka z programu transgranicznego. Jedna z dłużej wyczekiwanych przez elblążan inwestycji na razie nie zostanie zrealizowana. - Mamy plany, dokumentację. Teraz szukamy pieniędzy. Będziemy próbowali składać wniosek do innego programu. Walczymy dalej - zapewnia Justyna Kowalczyk, dyrektor Departamentu strategii i rozwoju Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Modernizacja Parku Dolinka to jedna z ważniejszych, planowanych inwestycji miejskich. Park to miejsce nadal lubiane przez elblążan, jednak potrzebę rewitalizacji widać tu gołym okiem. Pieniądze na ten cel miasto chciało pozyskać z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Partnerem Elbląga miał być Kaliningrad, który w planach ma rewitalizację Parku im. Maksa Ashmanna. Chodziło o kwotę ponad 2,3 mln euro dofinansowania (z czego 1,3 mln miało trafić do Elbląga).

Elbląski projekt zakładał powstanie w parku strefy aktywności ruchowej dla różnych grup wiekowych, od dzieci od seniorów, strefy relaksu, strefy aktywizacji kulturowej i strefy obcowania z naturą. Planowano również kompleksową odnowę terenu, w tym ciągów pieszo-rowerowych, wymianę małej architektury, nasadzenia zieleni i wyposażenie parku w wysokiej jakości urządzenia.

Wniosek o dofinansowanie złożono w ubiegłym roku. Listę projektów zatwierdzonych do programu poznaliśmy na początku tego roku. Nie znalazła się na niej rewitalizacja parków w Elblągu i Kaliningradzie. Miasto odwołało się od tej decyzji. Jak się okazuje, to odwołanie nie zostało uwzględnione.

Nie udało się dostać dofinansowania na projekt dotyczący między innymi rewitalizacji parku dolinka. Odwołaliśmy się, ale to odwołanie nie zostało przyjęte. Formalnie i merytorycznie projekt został dobrze oceniony, nawet bardzo dobrze, tym bardziej zaskoczyła nas ta decyzja o braku dofinansowania

- mówiła Justyna Kowalczyk, podczas Komisji Gospodarki Miasta.

Miasto jednak nie rezygnuje z planów rewitalizacji Parku Dolinka.

Walczymy dalej. Będziemy próbowali składać projekt do innego programu. Podjęliśmy także starania, jeśli chodzi o umiejscowienie tego programu w naszej puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, nie wiemy, czy nam się to uda. W tej chwili trwają rozmowy

- dodała dyrektor Departamentu strategii i rozwoju.

Park Dolinka to jedne z kilku terenów, które czekają na modernizację. Chyba najdotkliwiej brak pieniędzy na inwestycję elblążanie odczuwają jeśli chodzi o basen odkryty przy ul. Spacerowej. Na jego rewitalizację Miasto również próbowało pozyskać unijne pieniądze. To się nie udało. Projekt na razie znajduje się na liście rezerwowej.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Kama
  Środa, 03.07

  Postawicie chociaż kilka ławek łączonych ze stołem, jakie są w naszej bazantarni. Ja bym je postawiła przy wodospadzie. Niby nic a tak wiele

 2. 2
  +12
  ~ enter
  Środa, 03.07

  Brawo Witold Wróblewski! Gdzie renowacja kąpieliska miejskiego? Kolejny upalny sezon bez możliwości kąpania! Obiecywałeś pieniądze na modernizację parku Dolinka - też nic z tego. I ty jako prezydent mówisz, że możesz chodzić z podniesioną głową? Miasto to mieszkańcy a nie budżet i słupki finansowe. Nie jesteś księgowym tylko prezydentem. Szykuje się bardzo marna kadencja niestety.

 3. 3
  +1
  ~ Ploterek
  Środa, 03.07

  Miasto to w bardzo dużej mierze BUDŻET, jeśli nie ma na coś pieniędzy lub ich brakuje to się nie zaczyna inwestycji. Poza tym, masz wytłumaczone w tekście, że miasto starało się o pieniądze, ale ich nie dostało, więc będzie szukać gdzie indziej. Ja się cieszę, że Prezydent nie rządzi w stylu obecnie rządzącej partii i nie szasta pieniędzmi na lewo i prawo, byleby tylko połechtać gawiedź i zaślepić im oczy. Krótka piłka, szukamy dalej kasy na te inwestycje. A pewnie ich nie dostaliśmy z programu transgranicznego, bo w Elblągu WOLF przegrał wybory...

 4. 4
  +5
  ~ Joluś
  Środa, 03.07

  Myślę podobnie jak Ploterek. Nie można rozpoczynać inwestycji nie mając zabezpieczenia finansowego. Samo narzekanie nie wystarczy. Chciałbym usłyszeć dlaczego projekt transgraniczny przepadł, skoro miał takie dobre recenzje?

 5. 5
  +7
  ~ Kamil
  Środa, 03.07

  Czemu ludzie się nie zbuntujecie żeby wyjść z pod władzy Olsztyna oni nam nic nie dają ochlapy czemu nie możemy być pod Gdańskiem ile to niewolnictwo przyznawania pieniędzy przez miasto wojewódzkie Olsztyn się skończy co boicie się o tym mowic

 6. 6
  0
  ~ fdfgdgd
  Środa, 03.07

  Brak kasy na wszystko - to jest Elblążkowo.

 7. 7
  --2
  ~ Nowsherriff
  Środa, 03.07

  Co to jest za nazwa Elblążkowo. Na mapach świata nie widnieje taka miejscowość. Wszystkim tym, którzy starają się poniżać nasze miasto serdecznie dziękujemy i prosimy o natychmiastowe jego opuszczenie. W przeciwnym przypadku prawi mieszkańcy wzorem miast z Dzikiego Zachodu wyłowią was, rozbiorą do naga, obleją smołą, obsypią pierzem i przegonią po ulicach.

 8. 8
  +2
  ~ @nowsherriff
  Środa, 03.07

  Fakt, wszyscy wiedza ze elblazkowo to nazwa potoczna. Nie musisz sie denerwowac. Do tej pory bylo i jest Biedrag i kazdy madry wie. Nie przejmuj sie rak tym elblazkowem...

 9. 9
  +7
  ~ jan-49
  Środa, 03.07

  to jest zemsta pisiorow za przegrany wybory motorowki i tak bedzie ze wszystkim pisiory to msciwi ludzie ktorym sie przeciez wszystko nalezy a ten ich wilk byl juz prezydentem elblaga i co zrobil? NIC

 10. 10
  --2
  ~ Tak dalej
  Środa, 03.07

  Miasto , jego bonza trzyma rękę w d.... Olsztynowi. Co dostaje , brak szmalu na basen, dolinkę . Tak dalej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.