Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jak elblążanie bawili się podczas Halloween

31.10.2019, 23:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak elblążanie bawili się podczas Halloween
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj obchodzone jest Halloween. To zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Do Polski zwyczaj ten dotarł w latach 90. i znalazł sobie szerokie grono odbiorców. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób i gdzie elblążanie obchodzą ten dzień.

Nie da się zaprzeczyć, że spora ilość osób stara się w pewien sposób wyróżnić 31. wieczór każdego października. W Elblągu można go spędzić w różny sposób. Każda zabawa rządzi się jednak jedną podstawową zasadą: klimat Halloween ma być „nieco straszny” i w pełni przyjemny.

Na pewno część elblążan wybrała się dziś na imprezy organizowane w pubach, klubach, ale też w kinach czy instytucjach kultury. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie halloweenowe rozrywki cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i gdzie zechcieli spędzić ten wieczór. Po ilości strzyg, upiorów, wampirów, zombie i innej straszliwej braci, którą spotkaliśmy dziś na starówce widać, że elblążanie traktują ten dzień jako okazję do zabawy i żartów.


 
Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Halloween ( zdjęć 104 )
Dodano: 2019-11-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ERG
  Piątek, 01.11

  Zgraja debili którzy uważają że jankeskie zwyczaje to coś co warto naśladować. A tyle pięknych tradycji mamy w swojej kultórze, cóż ciasny łeb i rozumu brak.

 2. 2
  --1
  ~ Ekhm
  Piątek, 01.11

  Proszę najpierw nauczyć się języka Panie/Pani ERG I potem mówić o kimś że ma ciasny łeb 😊 I proszę przestać obchodzić andrzejki i przestać ubierać choinkę na święta - bo to też nie są tradycje pochodzące z Polski. A na koniec Słowo "halloween" pochodzi od "all hallows eve" Co oznacza "wigilia wszystkich świętych" Miłego dnia

 3. 3
  --2
  ~ Barbi
  Piątek, 01.11

  Co za potwory nie powinni tak pozostać do zdjęć wstyd powinni się wstydzić masakra te święto nie powinno być obchodzę w Polsce to nie jest Polskie święto dlatego te stroje to masakra trzeba się wstydzić a nie pizować do zdjęć i co sobą reprezentują? Wstyd wstyd masakra

 4. 4
  +1
  ~ Barbi
  Piątek, 01.11

  Za stroje to bym pozamykała w szpitalu dla psychicznie chorych ludzi tego się nie da oglądać a tym bardziej fotografować czym tu się chcicić zabawą ? To jest szok jeżeli tak się przebierają niech położną się od razu na Dębicy

 5. 5
  --3
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 01.11

  Świetne zdjęcia, fantastyczne kreacje, fajni, pomysłowi i weseli młodzi ludzie - jest nadzieja dla elbląskiej depresji i na rychłą zmianę lokalnego zaścianka w zamkniętych głowach.

 6. 6
  +3
  ~ Kate
  Piątek, 01.11

  Super ze ludzie sie bawia! Zycie jest krotkie,uzywac I nie patrzec na kretynow🎃🎃🎃

 7. 7
  --5
  ~ Mrs
  Piątek, 01.11

  Rozumiem, że ci wszyscy krzyczący ludzie, że halloween nie powinno być obchodzone, nie obchodzą również andrzejek, walentynek, dnia matki, ojca, dziecka no i przede wszystkim WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. Drodzy chrześcijanie, wigilia ma korzenie pogańskie. Przebrani kolędnicy, wolne miejsce przy stole, sianko pod obrusem, prezenty, CHOINKA. Rozumiem, że tego wszystkiego nie ma u Was w domach, bo to przecież nie po chrześcijańsku... pozdrawiam cieplutko i życzę większego rozeznania w temacie.

 8. 8
  0
  ~ Mieszkaniec el
  Piątek, 01.11

  Co sie stało pod Jolo niezła zadyma byla

 9. 9
  +8
  ~ MN
  Piątek, 01.11

  Dorośli ludzie, jeśli maja takowe życzenie, niechaj się kulturalnie bawią. Jednak dzieci i młodzież zakłócające spokój mojej rodziny, w tym mój - osoby terminalnie chorej, waląc w drzwi, wydzwaniając domofonem i wydzierając się pod moimi oknami, to naprawdę kiepska wizytówka i samego Halloween i niestety też rodziców tychże młodocianych przebierańców. Nie zamierzam wchodzić w dysputy światopoglądowe, ale dobrze by było, gdyby zwolennicy tego święta darzyli szacunkiem osoby nie obchodzące go, niechętne mu z jakichkolwiek przyczyn, a nade wszystko nie zakłócały czyjegoś miru same się bawiąc.

 10. 10
  +6
  ~ Aśka
  Sobota, 02.11

  Panie Koliński, zwolennikuStalina, lewaku, co Ty popierasz?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.