Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski Marsz równości pod znakiem zapytania? Do bojkotu wydarzenia wzywa... część środowiska LGBT+

20.09.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski Marsz równości pod znakiem zapytania? Do bojkotu wydarzenia wzywa... część środowiska LGBT+
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Na tydzień przed I Elbląskim Marszem Równości można zastanawiać się, czy w ogóle dojdzie on do skutku. Część elbląskiego środowiska LGBT apeluje o niebranie udziału w wydarzeniu. "Zatroskani" kontrmanifestanci dopytują się, czy parada się odbędzie. Tak - zdecydowanie odpowiada organizatorka.

Pierwszy Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom od początku wzbudzał wiele emocji. Jednak im bliżej wydarzenia, tym atmosfera staje się bardziej gorąca. Teraz pojawiły się informacje, że nie dojdzie on do skutku.

W tej sprawie, w redakcji info.elblag.pl, monitowała przedstawicielka Fundacja Pro-prawo do Życia, stojącej za częścią kontrmanifestacji, znanej z akcji kontrowersyjnych akcji antyaborcyjnych, a ostatnio również z homofobicznej akcji "Stop pedofilii". Jednocześnie zapewniła, że "wolontariusze Fundacji nie zamierzają rezygnować z informowania mieszkańców Elbląga na temat zagrożeń związanych z ideologią LGBT".

Okazało się jednak, że nie trzeba działań z zewnątrz, aby zniechęcić elblążan do udziału w paradzie. Elbląska Grupa na rzecz Osób LGBT+ "Pryzmat" opublikowała w czwartek (19 września) na Facebooku oświadczenie, w którym nie tylko odcina się od elbląskiej parady, ale wręcz odradza udziału w niej. Grupa obawia się, że marsz kuleje od strony organizacyjnej i nie będzie prawidłowo zabezpieczony.W zawiązku z tymi sygnałami zapytaliśmy współorganizatorkę marszu, czy wydarzenie się odbędzie? Jej odpowiedź jest jednoznaczna: Tak.

Rozumiem, że jest obawa o bezpieczeństwo uczestników, i dla nas ta kwestia jest ważna. Wczoraj w tej sprawie odbyło się, kolejne już, spotkanie z policją, zarządzaniem kryzysowym i przedstawicielami Ratusza. Robimy wszystko, głównie policja, aby tak zaplanować to wydarzenie, by zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Wiemy już, że trochę zmieniona zostanie trasa marszu. Nie wycofujemy się jednak z jego organizacji. I Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom odbędzie się 29 września

- mówi Angelika Domańska, współorganizatorka parady.

- Dziwi mnie stanowisko grupy Pryzmat, która ze współorganizacji marszu wycofała się tak naprawdę na początku, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o kontrmanifestacjach. Twierdzenie teraz, że nie jest on odpowiednio zabezpieczony to zarzucanie nie tylko nam, ale głównie Ratuszowi i policji nieudolności w tym względzie - dodaje Angelika.

I Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom zaplanowano na 29 września na godz. 13.30. Paradzie równości towarzyszyć będzie kilka kontrmanifestacji. Do elbląskiego Ratusza wpłynęło zawiadomienia o zamiarze zgromadzenia pod różnymi hasłami, które ogólnie jednak skupiają się na przeciwstawianiu się seksualizacji, deprawacji seksualnej dzieci i młodzieży oraz obronie rodziny. Te akcje mają najwyraźniej zablokować paradę. Kontrmanifestacje zaplanowane są na kilkanaście godzin, od rana do wieczora, w kilku punktach miasta, praktycznie na wszystkich głównych ulicach Elbląga. Według szacunków ich organizatorów łącznie może w nich wziąć udział ponad 2 tysiące osób.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Kim Ir Słupnik
  Piątek, 20.09

  CZYŻBY WZAJEMNIE SIĘ WY..... KOLEGOWALI ?

 2. 2
  --17
  ~ jasiu
  Piątek, 20.09

  potwierdza się teoria, że te marsze lgbt tak naprawdę pis organizuje, żeby mieć tematy zastępcze zakrywające nieudolność władzy

 3. 3
  --18
  ~ S... W...
  Piątek, 20.09

  Nie świrujcie ... maszerujcie ! I nie usuwajcie komentarzy ...!

 4. 4
  --5
  ~ Krisu
  Piątek, 20.09

  Grupa Pryzmat to w większości ludzie spoza Elbląga. Marsz się odbędzie bez względu na stanowisko Pryzmatu.

 5. 5
  +20
  ~ Solder
  Piątek, 20.09

  STOP ZBOCZEŃCOM, CZY TO JEST FORMALNOŚĆ ABY FACECI PARADOWALI W STRINGACH I INNYCH DZIWADŁACH.

 6. 6
  +14
  ~ Solder
  Piątek, 20.09

  Proszę poczytać o tolerancji towarzysza Kolińskiego http://www.wykop.pl/ramka/4904873/dach-plonie-niech-skur-syn-plonie-lewacki-kandydat-do-pe-robert-kolinski/

 7. 7
  +20
  ~ Anty
  Piątek, 20.09

  Ojej, jak nam przykro. Co my teraz bez tej parady odmieńców zrobimy? :)

 8. 8
  --16
  ~ Jamaleg
  Piątek, 20.09

  Marsz równości jest co roku w tzw boie ciałko

 9. 9
  --3
  ~ idzie nowe
  Piątek, 20.09

  najbardziej mnie cieszy że stary sejm będzie mógł obradować i uchwalać prawo po wybraniu nowego. Podziwiam towarzyszy z Pis za niezwykłą innowacyjność i wysokie standardy moralne. Na marginesie majętny pe..... ma zupełnie inne potrzeby i priorytety niż pe.... który groszem nie śmierdzi, stąd ta niespójność ideowo programowa

 10. 10
  +17
  ~ Katolik
  Piątek, 20.09

  Jamaleg nie bluźnij przeciwko Bożemu Ciału, z Pana Boga się nie kpi i nie wyśmiewa. Nie przyrównuj procesji Bożego Ciała do marszu LGBT.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2245500087738