Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kontrowersyjna akcja przed elbląskim centrum handlowym. To troska o bezpieczeństwo dzieci czy już homofobia?

07.09.2019, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kontrowersyjna akcja przed elbląskim centrum handlowym. To troska o bezpieczeństwo dzieci czy już homofobia?
Fot. NJ

Akcja "Stop pedofilii" dotarła do Elbląga. Jej organizatorzy chcieli przestrzec elblążan przed edukacją seksualną w szkołach i przedszkolach. Patrząc na banery, które jej pojawiły się dziś (7 września) przed centrum handlowym, można nabrać podejrzeń, że akcja, w której centrum powinna być troska o dobro dziecka, wymierzona jest w środowisko LGBT.

Charakterystyczne banery towarzyszące akcji "Stop pedofilii" pojawiły się na ulicach wielu Polskich miasta, w sobotę (7 września) po raz kolejny również w Elblągu. "Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich" na tle zdjęcia dwóch półnagich mężczyzn trzymających tęczową flagę, czy "Czego lobby LGBT chce uczyć w szkołach? 4-latki: Masturbacja. 6-latki: Wyrażania zgody na seks, 9-latki: Pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu" to hasła, które dziś (7 września) mogli przeczytać elblążanie udający się na zakupy do galerii handlowej. Na chodniku, przy skrzyżowaniu ulic: Płk. Dąbka i Ogólnej odbyła się dzisiaj kilkuosobowa pikieta pod hasłem "Stop pedofilii".

Celem wydarzenia, jak podkreślała Fundacja Pro-Prawo do Życia, organizator akcji, w jego zapowiedzi było poinformowanie mieszkańców Elbląga o zagrożeniach związanych z "ideologią" LGBT oraz ostrzeżenie ich przed edukacją seksualną, za którą ich zadaniem stoi środowisko osób homoseksualnych i transpłciowych.

Jesteśmy przeciw wprowadzaniu tzw. seksedukacji do szkół i przedszkoli. Według nas jest to demoralizacja dzieci. Jak spojrzymy na baner, widzimy jakie są standardy tej edukacji. My się z nimi nie zgadzamy. W niektórych miastach podobne treści były już wprowadzane do szkół, mieliśmy sygnały z Warszawy, ale nie tylko. Podobne treści pojawiały się także w niektórych przedszkolach

- mówił Marek Wąsowski, z Fundacji Pro Prawo do Życia.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że akcja "Stop pedofilii", która z założenia kierowana troską o dzieci, zrównując pedofilię ze środowiskiem LGBT, nabiera wyjątkowo homofobicznego wydźwięku. Jej organizatorzy najwyraźniej nie mają jednak z tym problemu. Ich zdaniem pedofilia jest ściśle powiązana z "seksedukacją" i środowiskiem LGBT.

Większość ujawnionych przypadków pedofilii dotyczy homoseksualnych mężczyzn. To są dane policji. Mówimy nie tylko o Polsce, ale tak jest w wielu krajach

- przekonuje przedstawiciel Fundacji.

Przedstawiciel organizatora pytany o to, czy równie co przypadki pedofilii, np. głośne w ostatnim czasie wśród księży Kościoła katolickiego, również budzą ich zaniepokojenie, przekonuje: Tak. Jesteśmy przeciwni wszelkiej pedofilii.

Zagrożenie dotyczy wszystkich środowiskach, z tym że środowiska LGBT szczególnie. W tym środowisku najczęściej te przypadki (pedofilii - przyp. red.) były stwierdzane

- dodaje Marek Wąsowski.

Fundacja, nie wyklucza, że z podobną akcją pojawi się w Elblągu po raz kolejny, tym razem w związku z planowanym na koniec września I Elbląskim Marszem Równości - Przeciw wykluczeniom.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (60)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 07.09

  bardzo dobrze

 2. 2
  +11
  ~ er ce
  Sobota, 07.09

  Co za podłość. Co ma pedofilia do seksuologii.Najlepiej kształcić dzieci w kościele u pedofili w sutannach.

 3. 3
  +36
  ~ Normans
  Sobota, 07.09

  Stop propagandzie LGBT.

 4. 4
  +19
  ~ Solder
  Sobota, 07.09

  Jaka kontrowersyjna? cała prawda o ideologii gender,LGBT. Stop zboczeniu i deprawacji..

 5. 5
  --20
  ~ pozwólcie żyć swobodnie
  Sobota, 07.09

  Równo wam chłopcy rąbnęło. Jeden wniosek - jak ci nie staje, to nawet pomarzyć można. Najwięcej uczciwych przestrzegających dekalog jest w sutannach. najwięcej pedofili wrzeszczy, że łapie pedofila. Najwięcej zboczeńców zwalcza LGBT uznając ich za też zboczeńców. Najwięcej ze swoją seksualnością wpychają się w nasze życie wszyscy z LGBT, ambon, "komitetów zwalczania". Kto najbardziej gonił w getcie i znęcał się nad Ickiem - Mosze. Kto mordował Polaka wołając, że jest "patriotą"? Polak, oczywiście. Geszeft się kręci i zgadza. A tym dwóm , mimo młodego wieku, jednak nie staje. Myślenia oczywiście i odwagi - ukrywają twarze. W wielu zawodach już tak jest, że jeśli nie napędzasz roweru, to kariery nie zrobisz. Ale o tym Pismo Święte mówi - żeby nie przesiadać na elektryki (wibratory)..

 6. 6
  +22
  ~ tfyhgj
  Sobota, 07.09

  Brawo panowie. STOP dyktaturze mniejszości!

 7. 7
  +10
  ~ 123
  Sobota, 07.09

  Bardzo dobra akcja

 8. 8
  +33
  ~ nd
  Sobota, 07.09

  Homosie krzyczą że to ich prywatna sprawa co robią łóżku, po czym wychodzą na ulicę i eksponują to publicznie w wulgarny sposób. Niezła schizofrenia.

 9. 9
  +31
  ~ szok
  Sobota, 07.09

  A może lepiej dzieci powinny zlizywac bitą smietane z kolan ksiedza na otrzesinach w szkole ? Co????

 10. 10
  +38
  ~ Real
  Sobota, 07.09

  Połowa komentarzy to bzdury. Nie rozumiem co ma pedofilia do lgbt. Porażka rozumowania. Pedofile są nie tylko w kościołach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5417859554291