Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elektryczne hulajnogi w Elblągu. Zrobiły furrorę w innych miastach, sprawdzą się również u nas?

20.08.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elektryczne hulajnogi w Elblągu. Zrobiły furrorę w innych miastach, sprawdzą się również u nas?
Fot. Ryszard Biel

W Elblągu uruchomiona została wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg. Na początek do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie kilkadziesiąt pojazdów. Za wypożyczenie jednego z nich zapłacimy 2,5 zł na start, a potem 49 groszy za każdą minutę jazdy.

Elektryczne hulajnogi zrobiły już furorę w wielu miastach Polski. Teraz przetestować je będą mogli również elblążanie. Dziś, 20 sierpnia, została uruchomiona wypożyczalnia pojazdów. Jej biuro znajduje się na ul. Pestalozziego 5, naprzeciw I LO. Same hulajnogi będzie można jednak wypożyczyć również w innych, wyznaczonych częściach miasta.

Aby korzystać z usługi, trzeba zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na urządzeniu mobilnym przy użyciu dowolnej karty płatniczej. Użytkownik wypożyczoną hulajnogą może poruszać się po dowolnym obszarze miasta, aplikacja wyznacza jednak strefę (oznaczoną kolorem różowym w aplikacji), gdzie można zakończyć przejazd, zapewniają operatorzy.

Mamy nadzieję, że hulajnogi elektryczne spotkają się z entuzjazmem mieszkańców. Jednak jednym z naszych głównych celów jest edukacja użytkowników e-hulajnóg w zakresie bezpieczeństwa oraz kultury poruszania się. Na terenie miasta można już spotkać nasze pierwsze “hulajstopy”, które mają podpowiadać, jak zaparkować odpowiednio pojazd

- mówi Ryszard Płyszewski, manager operatora blinkee.city w Elblągu.

Wraz z wprowadzeniem usługi ogłoszony został konkurs “Hulaj po kask”, w ramach którego uczestnicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z hulajnóg elektrycznych. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału oraz zdradzają, że to nie ostatnia akcja promocyjna. Więcej informacji na jej temat możemy uzyskać m.in. w biurze przy ul. Pestalozziego. Więcej informacji na temat blinkee.city znajdziemy tutaj.
 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Elektryczne hulajnogi w Elblągu ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-08-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ NIEUFNY
  Wtorek, 20.08

  30 PLN za godzinę - 30 godzin i możesz sobie kupić taką hulajnogę na własność w sklepie. Ciekawe, czy ta "darmowa aplikacja" nie wyczyści wam wrażliwych danych ze smartfona, a cała reszta jest zwykłą ściemą.

 2. 2
  --3
  ~ Do nieufny
  Wtorek, 20.08

  Nieufny niech esz nie wypozyczaj a to jest raczej na chwilę chcesz gdzieś z szybciej się dostać jak z buta to bierzesz a nie wypozyczasz na całe dni widać że jesteś ze wsu

 3. 3
  +5
  ~ aha, yhy
  Wtorek, 20.08

  Wygodnie jest podejmować hulajnogi korzystając z Take&Drive, ale nie wiem czy nie wypięli się na Elbląg, bo chociaż blinkee z nimi współpracuje to w aplikacji nie mam podglądu na Elbląg. A jak u was? Jakie miasto taka usługa, albo to błąd w aplikacji. Tak czy inaczej ją polecam, tylko w bardziej cywilizowanych miastach...

 4. 4
  +4
  ~ Blinkee
  Wtorek, 20.08

  Będziemy i w Take&Drive na luzie :)

 5. 5
  --1
  ~ Hulajnoga
  Wtorek, 20.08

  Karolino ciekawe skąd masz takie informacje. ZUS ci powiedział że Pan Ryszard ma długi 😂 Jesteś żałosna kogo obchodzi co ma Pan Ryszard. Żal mi cb. Wsiowa dziewczyno.

 6. 6
  +10
  ~ Jacek
  Wtorek, 20.08

  Hulajnoga nie wychodząc z warzywniaka jedynie na zaplecze nie możesz takich rzeczy wiedziec :) Kto troche sie porusza i kogos zna na miescie ten wie pozdrowionka :*

 7. 7
  +4
  ~ Barbi
  Wtorek, 20.08

  Ciekawa jestem 30 zł za 1 dzień tak z komentujący pisze drogo przez 30 dni wychodzi 900 zł szok można za 1500 zł nowa kupić na własność ale ok pomysł dobry ciekawe jak to będzie z tym biznesem

 8. 8
  +4
  ~ Oczywiscie
  Wtorek, 20.08

  Robią furorę w przeganiani pieszych z chodnika . A straż miejska śpi w Elblągu a w Gdańsku wala mandat za mandatem.

 9. 9
  +6
  ~ wicia
  Środa, 21.08

  KWW wszędzie ... pierwsza. Tylko że najpierw chodniki byście naprawili.

 10. 10
  +1
  ~ brak komenta
  Poniedziałek, 26.08

  co napisala Karolian odnosnie ZUS i Pana Ryszarda? Usuwacie komentarze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93553400039673