Czwartek, 21.11.2019, Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Absolutorium dla prezydenta Witolda Wróblewskiego to formalność? Radni koalicji są na "tak"

27.06.2019, 10:47:29 Rozmiar tekstu: A A A
Absolutorium dla prezydenta Witolda Wróblewskiego to formalność? Radni koalicji są na "tak"
Fot. Ryszard Biel

Głosowanie nad absolutorium dla prezydenta i cenzurka z paskiem za wykonanie budżetu w 2018 roku to będzie formalność? Rada podejmie dziś (27 czerwca) decyzję w tej sprawie, ale radni KWW Witolda Wróblewskiego i Koalicji Obywatelskiej, jeszcze przed sesją, zapewnili, że Witold Wróblewski może liczyć na ich przychylność.

Trwa sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Podczas dzisiejszych obrad pod głosowanie radnych poddane zostaną uchwały w sprawie: wykonania budżetu miasta Elbląga za 2018 rok oraz udzielenia absolutorium. Wszystko wskazuje na to, że dziś to będzie jedynie formalność. Jeszcze przed sesją radni klubów przychylnych prezydentowi, mający większość w radzie, zapowiedzieli, że zagłosują na tak.

Stanowisko radnych naszego klubu jest oczywiście pozytywne. Zostało ono bardzo obszernie przedyskutowane. Jeżeli chodzi o budżet miasta, widać wyraźnie konsekwentne działania prezydenta, który parę lat temu założył oddłużanie miasta, ale nie tylko, żeby miasto funkcjonowało, ale też się rozwijało. W życie wdrażane są różne instrumenty. Mamy wolne środki, które mogą zasilić nasze wkłady do pozyskiwanych środków unijnych. Nasze miasto się rozwija. Dlatego też bardzo pozytywnie oceniamy realizację budżetu za 2018 rok

- mówi Marek Burkhardt, szef Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego.

Nie widzę wskazań do tego, żeby absolutorium prezydentowi nie udzielić, czy też nie zaakceptować wykonania budżetu na 2018 rok. Opinia RIO jest jednoznaczna, komisja rewizyjna również wypowiedziała się w sposób pozytywny. Z naszej strony prezydent może liczyć na poparcie

- przekonywał Michał Missan, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Poparcie tych klubów oznacza, że nawet jeśli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zagłosują przeciw, prezydent może być spokojny, że absolutorium otrzyma. To wyjątkowa dyskusja. W poprzedniej kadencji Witold Wróblewski tylko raz otrzymał absolutorium i pozytywną ocenę wykonania budżetu, było to w 2015 roku i dotyczyło finansów miasta, którymi zarządzał Jerzy Wilk, poprzedni włodarz Elbląga.

Podczas dzisiejszej sesji po raz pierwszy radni zdecydują również, czy udzielą prezydentowi wotum zaufania. To głosowanie poprzedzi debata nad Raportem o Stanie Miasta za 2018 rok.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Obiektywna oczywistość
  Czwartek, 27.06

  Festiwal i promocja lokalnej wazeliny.

 2. 2
  +4
  ~ sami swoi
  Czwartek, 27.06

  No pewnie. Najważniejsza jest świadomość. Koryta.

 3. 3
  +4
  ~ obrzydliwie
  Czwartek, 27.06

  Panie Burkhardt - "oddłużanie" nie polega na nic nie robieniu ale na inwestowaniu i uzyskiwaniu z tego środków na dług. Kto poinformuje mieszkańców jaki jest roczny koszt zrolowanego do 2030 roku długu? Ile tuneli, dróg, nabrzeża, ..., można by z tego zbudować. "Miasto się rozwija" - tekst potrzebuje przykładów, dowodów, bo jest tylko klaką obejmującego stołek po kolejnych słupach. Szanowny radny Missan jest wzorem dla sloganu "punkt widzenia...". Jeszcze kilka miesięcy temumówił pan to co widzi a dzisiaj pan mówi to za co witold płaci w "koalicji".

 4. 4
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 27.06

  Ciekawe czy przewodniczący PO Wcisła myśli podobnie na temat absolutorium bo niezrozumiała jest w takim razie aktywnośc byłej dyrektor muzeum o co tu chodzi?!

 5. 5
  +4
  ~ kataklizm
  Czwartek, 27.06

  dla Witka absolutorium to żaden problem i tak to stado z RM akceptuje wszystko co w swym ciasnym umyśle Witek wymyśli

 6. 6
  +5
  ~ ccc
  Czwartek, 27.06

  ten psl owski burak gnoi nam miasto a RM zachwycona idzie po słoninowemu

 7. 7
  +1
  ~ Adf
  Czwartek, 27.06

  @ccc nic dziwnego, że wygrał ostatnie wybory, jak nie było lepszej alternatywy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.