Czwartek, 12.12.2019, Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Obowiązuje zakaz kąpieli w rzece Elbląg. Porady na upały

08.06.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obowiązuje zakaz kąpieli w rzece Elbląg. Porady na upały

W związku z wysokimi temperaturami oraz okresem wakacyjnym, Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM  przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg oraz przekazuje podstawowe informacje dotyczące właściwego zachowania w czasie upalnych dni.

 

Zakaz kąpieli w Rzece Elbląg  


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania. Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny –  do 250 zł lub kara nagany.

 

Upały - kilka praktycznych porad


W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem, podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10:00 a 17:00).

Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami.

Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napoi i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków. Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta, zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.
 

Prosimy mieszkańców o rozwagę. Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy nie tylko podczas nadchodzących dni, ale także na co dzień.

 

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ okupacja
  Sobota, 08.06

  A w basenie adolfa można? Można się schronić w szuwarach.

 2. 2
  +12
  ~ kolo
  Sobota, 08.06

  I to ma być "przyjazne" miasto panie Wróblewski? Cóżeś pan uczynił w zakresie rewitalizacji basenu w poprzedniej kadencji i tym samym przyczynił się do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców nad wodą? Ano nic. Czy nie czas na zmiany?

 3. 3
  +9
  ~ Zakaz za zakazem
  Sobota, 08.06

  Basen kąpielisko zarosniete,amfiteatr zarosniete ruina,prawie większość obiektów w ruinie nawet góra chorobrego. Jak nie wstyd rząd,czym tym miastem wypieliscie się na mieszkańców. Czas i pora na referendum.

 4. 4
  +11
  ~ Po prostu
  Sobota, 08.06

  Jesteście nieudacznikami w rządzeniu miastem. Miejsze miesciny pokazuja jakie maja obiekty przyklad Pasłęk, Ostróda, Malbork to blisko Elbląga. Sport kultura,wypoczynek dla mieszkańców a Elbląg gawno.

 5. 5
  0
  ~ odkrywca glebin
  Sobota, 08.06

  jaki tam zakaz jak ja codziennie trenuję nurkowanie po 2-3 godziny dziennie

 6. 6
  +3
  ~ Witek
  Sobota, 08.06

  Nie narzekać, czytać powyższe porady na upał. Ja czytam i odrazu mi chłodniej.

 7. 7
  +9
  ~ Plum
  Sobota, 08.06

  Jeszcze ogłoście że będą zakuwani ludzie w dyby. Powonniscie sie wszyscy urzedasy wstydzic ,jak za PRL u .paragrafy tylko ma was bata nie ma.bezkarni.

 8. 8
  +8
  ~ M1
  Sobota, 08.06

  W rzece zakaz a basen nie nadaje się

 9. 9
  +7
  ~ ???
  Sobota, 08.06

  Dobrze, że przeczytałem powyższe porady bo już chciałem wyjść z domu ubrany w kożuch, kalesony i gumofilce. Naprawdę w upalne dni należy dużo pić? Nie może być. Przecież w brzuchu mogą zalęgnąć się żaby ! A tak na poważnie. Czy ludzie w obecnych czasach są aż tak prości, że trzeba im udzielać takich bzdetnych porad ???

 10. 10
  --8
  ~ czytać i rozumieć
  Sobota, 08.06

  do komentujących trolli: to Urząd Morski w Gdyni wydał zakaz. A w kanale Jagielońskim obok można się kąpać ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.