Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zobacz, co dzieje się w Elblągu: w kwietniu królowała oświata i kultura

19.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co dzieje się w Elblągu: w kwietniu królowała oświata i kultura
Fot. Ryszard Biel

Wtorek (16 kwietnia) obfitował w wydarzenia. Najpierw Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę, której przedmiotem jest dostawa wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki w 15 szkołach podstawowych i 2 Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych.

Następnie aż 193 uczniów elbląskich gimnazjów oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. A wieczorem, w Bibliotece Elbląskiej, przyznane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne, a także stypendia kulturalne i artystyczne. Umowę na wyposażenie szkolnych pracowni Prezydent Elbląga zawarł z firmą z Puław, która wyłoniona została w drodze przetargu.

Doposażone zostanie 15 szkół podstawowych oraz dwa ośrodki szkolno-wychowawcze. Wykonawca zobowiązał się do dostarczenia przedmiotu zamówienia w ciągu 45 dni od dnia zawarcia umowy. Realizacja zamówienia wyceniona została na prawie 1 mln 700 tys. zł. Projekt „Eksperyment edukacją przyszłości – doposażenie bazy dydaktycznej elbląskich szkół podstawowych do rozwijania kompetencji matematyczno – przyrodniczych” realizowany jest w naszym mieście od lutego 2018 r. i potrwa do stycznia 2020 r.

Całkowity budżet projektu wynosi niewiele ponad 4 mln 310 tys. zł (z czego prawie 3 mln 664 tys. zł pochodzi z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej). Aż 193 uczniów elbląskich gimnazjów oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych otrzymało z rąk Witolda Wróblewskiego stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych przyznawane są za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. Wysokość stypendium wynosiło od 100 zł do 220 zł.

W budżecie Miasta na ten cel przeznaczono w sumie 60 tys. zł (za I semestr - 23 tys. 620 zł). Po raz dziesiąty przyznane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne, a także stypendia kulturalne i artystyczne. Prezydent podkreślił, że Stypendia Kulturalne są przyznawane artystom, którzy swoją działalnością zmieniają na lepsze nasze miasto oraz promują Elbląg w kraju i na arenie międzynarodowej. Więcej na temat wydarzeń w materiale filmowym.

Zapraszamy do obejrzenia!
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Piotr
  Piątek, 19.04

  I gitara.

 2. 2
  +11
  ~ nn
  Piątek, 19.04

  A kiedy bedzie królowało ciepło.

 3. 3
  0
  ~ Wetom
  Piątek, 19.04

  Dlaczego parking koło rynku zajmuje autochandelek zamiast udostępniony dla kliemtow rynku. To jest łamanie prawa bo parking był wybudowany z pieniędzy mieszkańców. Jak ktoś chce Chandlowac to niech wybuduje sobie parking.

 4. 4
  +5
  ~ Kez
  Piątek, 19.04

  Czekam na obniżenie ceny ciepła o 20%

 5. 5
  0
  ~ Paweł
  Wtorek, 23.04

  Nauczyciele dali sie omamic ZNP i nie wiedzą jak teraz wyjść z twarzą. A ZNP ma ich w d...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.