Środa, 8.04.2020, Imieniny: Julia, Dionizy, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kukiz'15 jak Piekarczyk? Kandydaci ruchu na europosłów odwiedzili Elbląg

21.05.2019, 15:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kukiz'15 jak Piekarczyk? Kandydaci ruchu na europosłów odwiedzili Elbląg
Fot. Ryszard Biel

Spotykamy się obok posągu Piekarczyka, który kilkaset lat temu zatrzymał Krzyżaków. My jesteśmy po to, aby zatrzymać korupcję i układy w Brukseli, aby rządzili ludzie, a nie urzędnicy i instytucje - przekonywał Paweł Jaskółowski, kandydat Kukiz'15 na europosła z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego podczas spotkania z dziennikarzami. Czy Kukiz'15 porównaniem do skądinąd apolitycznego elbląskiego bohatera zdobędzie głosy elblążan? O tym przekonamy się w niedzielę podczas wyborów.

Na kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego o elektoracie z Elbląga przypomniał sobie ruch Kukiz'15. Dziś (21 maja) nasze miasto odwiedził poseł Andrzej Maciejewski, jedynka na liście tego ruchu w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. W towarzystwie Stefana Rembelskiego i Pawła Jaskółowskiego, również startujących do europarlamentu z listy nr 3, spotkał się z dziennikarzami.

Dziś tematem głównym jest pedofilia, która nijak ma się do spraw związanych z eurowyborami. Nie ma mowy o tym, jaka ma być Polska w UE, jakiej Unii chcemy, jak widzimy np. kwestię dopłat rolnych, jak chcemy wspólnie pracować dla Polski, a nie dla swoich partii. Dziś dwie główne siły w polskim parlamencie nie są w stanie wypracować konsensusu. Kukiz'15 jest tą siłą, która mówi wyraźnie: Jesteśmy trzecią drogą, która potrafi zmobilizować wszystkich

- przekonywał Andrzej Maciejewski, poseł, jedynka na liście Kukiz'15 do europarlamentu w naszym okręgu.

Chcemy przerwać tę złą tradycję polskiej Targowicy w Brukseli. Nie słyszałem, aby Niemcy, Francuzi czy inne nacje, kłóciły się w Brukseli o sprawy własne. Gdy rządziła PO z PSL skarżył się PiS, dziś wiele spraw w Europie, wytaczanych przeciw Polsce, jest z inspiracji opozycji. To zjawisko bardzo niekorzystne

- dodał Stefan Rembelski, kandydat Kukiz'15 na europosła.

Poseł Maciejewski mówił również o tym, czym chciałby zajmować się w Europarlamencie. - Pierwsze to polityka wschodnia. Warmia, Mazury i Podlasie to są wrota do Europy dla państw wschodnich. Olsztyn, Białystok, Elbląg muszą być tymi miejscami, gdzie będzie się dużo mówiło o Rosji, Białorusi i Ukrainie. To ma być miejsce robienia europejskich interesów z tymi państwami, a nie miejsce zapomniane przez Boga i ludzi. Na dziś o Rosji, więcej się rozmawia w Krynicy Górskiej na forum ekonomicznym, a nie w Olsztynie. To są zaniechania marszałka Jacka Protasa, Platformy Obywatelskiej i PSL, które nic nie robiły w tej sprawie - przekonywał Andrzej Maciejewski.

Odniósł się również do sprawy zawieszenia Małego Ruchu Granicznego z Rosją.

Mały Ruch Graniczny z Rosją koniecznie należy przywrócić. Obecnie walczymy o MRG z Białorusią. Podobnie będzie z Rosją. Jednocześnie, jeśli w Olsztynie, w Urzędzie Marszałkowskim nie wiedzą jakiej chcą relacji z Obwodem Kaliningradzkim, z Rosją, to nie oczekujmy, że Rosjanie nam pomogą. Jeśli my dzisiaj nie mamy na Warmii i Mazurach, konsulatu do wydawania wiz, placówki dyplomatycznej to znaczy, że Rosjanie nas traktują per noga. To również znaczy, że my sami przez ostatnie 30 lat na gruncie Warmii i Mazur nie wypracowaliśmy pozycji do dialogu

- podkreślał poseł.

Kandydaci ruchu Kukiz'15 zachęcali również mieszkańców do udziału w wyborach. - Od 10 lat nie mamy europarlamentarzysty z Warmii i Mazur, mamy albo z Podlasia, albo spadochroniarza z Warszawy czy Gdańska. Wierzę w to, że mieszkańcy Warmii i Mazur, mieszkańcy Elbląga, są w stanie pójść na eurowybory i wybrać najlepszego kandydata, żeby Warmia i Mazury miały swój głos na forum unijnym - dodał Maciejewski.

Czy elblążanie zdecydują się podążyć do europarlamentu trzecią drogą? O tym, kto będzie reprezentował Warmię, Mazury i Podlasie w Parlamencie Europejskim, również elblążanie zdecydują w najbliższą niedzielę (26 maja). Listę kandydatów z naszego okręgu znajdziemy tutaj.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Wtorek, 21.05

  KArierowicz Maciejewski z Olsztyna najpierw kręcił się przy Korwinie gdy ten był nad progiem wyborczym, a potem szybko przerzucił się na Kukiza gdy ten zaczął rosnąć w sondażach. Szkoda na tę przybudówkę PiSu marnować głosów, dostaną max 3% jak wynika z sondaży. A już Rembalski to w ogóle kabaret wiecznie przegrany kandydat 1%

 2. 2
  +2
  ~ Bumarowiec
  Wtorek, 21.05

  To aż przykre panie Rembelski, takie parcie do koryta, nieważne jakiego, byle kasa była! Niech pan przyjmie do wiadomości, pan jest politycznie i ekonomicznie mniej niż mierny!!! Przy okazji - podziękowania dla pana Rembelskiego i jego brata za rozwalenie pasłęckiego Bumaru! Czy taki sam scenariusz pan inżynier szykuje (lub ma już!!) dla UE???

 3. 3
  +3
  ~ klasyk wiecznie żywy
  Wtorek, 21.05

  Chłopcy - jesteście tak samo "wartościowi", "wiarygodni" i "efektywni" w działaniu , jak portas, jurgiel i pozostała silna grupa od koryta. nawet "dbający" o miasto wróblewski się z wami nie pokazał. Europosłów liczy 751 posłów, a z Polski wyruszy 52 skłóconych ze sobą i z każdym w Europie. Gdybyście chociaż wiedzieli czym zajmuje się PE. Nawet mi was nie jest żal z powodu waszej naiwności wobec elektoratu i poważnych min przy wygłaszaniu bzdur.Żaden kandydat, opowiadając farmazony , nie ma odwagi zapowiedzieć swojego prawdziwego programu: "ja tam, qrwa, idę na 5 lat".

 4. 4
  --9
  ~ rn
  Wtorek, 21.05

  26 maja głosujemy na Roberta Winnickiego z KONFEDERACJI - lista nr. 1 miejsce nr. 1

 5. 5
  +1
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 21.05

  Do Bumarowiec - nikt w internecie nie jest bezimienny, ustalenie IP to kwestia już nawet nie godzin. Ma pan/pani prawo do złośliwych komentarzy ale nie do podawania kłamliwych informacji. Ja nigdy nie pracowałem w firmie Bumar i dla ścisłości nie mam brata. Proszę przeprosić niezwłocznie z imienia i nazwiska bo w przeciwnym razie jutro będzie pozew w trybie wyborczym i będzie bolało również finansowo. A po co płacić za brak panowania nad negatywnymi emocjami

 6. 6
  0
  ~ bluselka
  Wtorek, 21.05

  Panie Rembelski - niech pan nie popusci internetowym trollom. Trzeba ta holote pociagnac do odpowiedzialnosci.

 7. 7
  +4
  ~ anonim
  Wtorek, 21.05

  Panie Kukiz do widzenia.Tak smutnej,jałowej,miałkiej i ciepłej polityki w wykonaniu tej zbieraniny która opusciła pokład nie da sie kontynuować...żegnamy Pana w ostatniej kadencji.

 8. 8
  --4
  ~ elblążanka
  Wtorek, 21.05

  Zapraszam do głosowania na Kukiz"15, te komentarze powyżej nie są merytoryczne i w żaden sposób nie odzwierciedlają zasług jakie przypisuje się Stowarzyszeniu Kukiz"15. Jeszcze raz zapraszam do głosowania na Kukiz"15, bo to najlepszy wybór . Z pośród przedstawianych kandydatów z różnych ugrupowań tu i na innych stronach komentujący w większości wyrażali swoje niezadowolenie odnośnie kandydatów. Wybory muszą się odbyć i wybrać musimy, głosujmy.

 9. 9
  +1
  ~ myślałem, że jest lepiej
  Środa, 22.05

  Możecie nawet wy, kandydaci "najlepsi", być wybrani i przez 5 lat domyślać się co się stało, skoro mamy taki elektorat jak "elblążanka". To już nie jest nawet stan umysłu , to już jest oddział zamknięty.

 10. 10
  +1
  ~ pytam się
  Środa, 22.05

  A gdzie jest druga osoba z Elbląga? czyżby nie zaprosili?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.