Niedziela, 28.11.2021, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent zaprosił kilkudziesięciu przedsiębiorców na spotkanie. O czym rozmawiali?

20.02.2019, 13:49:35 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent zaprosił kilkudziesięciu przedsiębiorców na spotkanie. O czym rozmawiali?

Wczoraj w  Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem i światem nauki oraz do przedstawienia możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorców funduszy unijnych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli największych firm różnych branż, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz instytucji i organizacji zrzeszających i wspierających lokalnych przedsiębiorców.


- „Bardzo dziękuję, że przyjęli Państwo moje zaproszenie i tak licznie przybyli na spotkanie. Już kolejny raz możemy porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju miasta i lokalnych firm” – mówił Prezydent Witold Wróblewski.


Prezydent przedstawił przedsiębiorcom aktualną sytuację finansową miasta, zrealizowane i planowane projekty inwestycyjne oraz podjęte w ostatnim czasie działania samorządu stymulujące rozwój biznesu w Elblągu.


- „ Jak już Państwu wspominałem jesteśmy w trakcie tworzenia systemu szkolnictwa zawodowego, który będzie kształcić w tych kierunkach, które są Wam potrzebne. Pozyskaliśmy ponad 25 mln złotych na ten cel. Aktualnie trwa budowa nowoczesnych pracowni zawodowych przy ul. Bema. Przystąpiliśmy również do pilotażowego „Programu FABRYKA”, stanowiącego jeden z elementów rządowego programu „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. W ramach niego w Elblągu ma powstać budynek z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi pod wynajem dla centrów usług wspólnych i outsourcingu. Elbląg jest jednym z 5 miast wybranych z grupy kilkudziesięciu miast, w których Agencja Rozwoju Przemysłu planuje realizację inwestycji – podkreślał Prezydent.


Prezydent wspomniał również o planowanych działaniach, w tym mieszkaniach dla pracowników w zawodach, na które jest zapotrzebowanie, mieszkaniach TBS dla najlepszych absolwentów elbląskich szkół wyższych, czy przekształceniu Modrzewiny Północ na tereny dla biznesu.


Podczas spotkania zaprezentowane zostały również możliwości wsparcia przedsiębiorców z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedstawiła je Pani Dorota Toczyska - z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


- Bardzo dziękuję za zaproszenie na to spotkanie. Wiem i bardzo się cieszę, że Elblag aktywnie pozyskuje fundusze unijne. Mam nadzieję, że lokalnych przedsiębiorców zainteresuje oferta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która daje możliwość pozyskania funduszy unijnych na projekty badawczo – rozwojowe. Udzielamy wsparcia na całe procesy – od pomysłu po wprowadzenie projektu na rynek. Szczególnie zachęcam do korzystania z programu Szybka ścieżka, który ma proste zasady i zminimalizowane formalności. Mogą z niego korzystać firmy, jak też konsorcja firm i jednostek naukowych. Najbliższy konkurs – rusza w lutym br. - mówiła Dorota Toczyska.


Do tej pory Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało ponad 10.000 umów na kwotę ponad 50 miliardów złotych.

 

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ nieglosujenawroblewskiego
  Środa, 20.02

  Wróblewski - jesteś pozorantem. Nie szanujesz ani swoich obywateli, ani urzędników w Ratuszu.

 2. 2
  +13
  ~ kolo
  Środa, 20.02

  I były burmistrz Tolkmicka to też przedsiębiorca / z wypłatą od elblążan /?

 3. 3
  +10
  ~ wicia
  Środa, 20.02

  Panie włodarzu od kiedy i gdzie TBS będzie budował mieszkania dla -najlepszych - absolwentów PWSZ? A na Modrzewinie już nie będzie pan uprawiał buraków?

 4. 4
  +13
  ~ trzeba zadąć
  Środa, 20.02

  Jaki efekt? Zadowoleni z "przekopu"? Miny mają wybitnie "zadowolone". Kolejny balonik witusia. A fundusze norweskie? A sympozjum na temat ciepła? A opłata za gotowy od 15 lat projekt ciepłownictwa w mieście? Jak długo "mężczyzna" nosi krótkie portki? Pogadał bez efektu? Ślepy i głuchy.

 5. 5
  +6
  ~ nie ogarniam
  Środa, 20.02

  "Zaprosił" a nawet paluszków solonych i wody im nie dał? Takie wychowanie i miłość bliźniego. On chce mieć inwestorów?

 6. 6
  +8
  ~ kiki
  Środa, 20.02

  Wyżerka była po. Co niektórzy nie wytrzymali i na salę co nieco wnieśli.

 7. 7
  +6
  ~ Trele morele
  Środa, 20.02

  I jak wyglądać wyborcy i wasze poparcie. Elblag ginie i upada a tu obietnice i pozory. Natychmiastowe zmiany powinny być zaczete. Obwodnica wschód, amfiteatr,zakłady pracy,remont kolei nad zalewem zmiana decyzji w zakupie malych tramwajów. I tak mozna wyliczać, bo albo nic nie widza w um albo udaja .

 8. 8
  +8
  ~ Bajkoopowiadanie
  Środa, 20.02

  Prezydent wraz ze swoimi radnymi niech przedstawi , punkt po punkcie, chronologię realizacji programu wyborczego. To co wyżej to bajer, taki sam od lat.

 9. 9
  +8
  ~ krasicki
  Środa, 20.02

  do ~bajkoopowiadanie - on, zarządca, nie miał i nie ma oraz nie będzie miał programu dla miasta. On , zarządca, gra na "chybił - trafił". Zaczął zdecydowanie , po zimie a nie w listopadzie, od zapłaty kolesiom ustalonej kwoty. A program? Edek coś tam dukał za stołem ubrany w kubraczek id...y. Nawet swoje słupy tego nie rozumiały, bo się ślinił. Teraz jest pięcioletnia opieka nad trędowatymi. Mówili , że Grześ prowadzi skup złomu, a tu wicia go przebił, bo skupuje to co już opłacił. Ciemno widzę , jak u Pana Murzyna w ... dłoni.

 10. 10
  +10
  ~ Historyk
  Środa, 20.02

  4 lata temu P. Prezydent z szumem powołał Komitet Strategiczny. I przez 4 lata żadnego spotkania. Może to jest własnie pierwsze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.71555018424988