Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czekają nas podwyżki cen biletów na komunikację miejską? „Trzeba znaleźć ok. 2 mln zł”

17.12.2018, 18:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Czekają nas podwyżki cen biletów na komunikację miejską? „Trzeba znaleźć ok. 2 mln zł”
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dzis (17 grudnia) konferencji prasowej poruszył temat cen biletów na komunikację miejską. - Mieszkańcy pytają, czy będą podwyżki - przyznał.
 

W kwietniu br. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaproponował, aby obniżyć ceny biletów na komunikację miejską posiadaczom kart EKM.

Głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości moja uchwała została zdjęta i podjęli swoją uchwałę dwukrotnie zwiększającą obniżkę cen biletów. Skutek jest taki, że nie ma pokrycia finansowego (…) Uchwała w części finansowej została na następne lata unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową

– mówił Witold Wróblewski.

 
Jak podkreślił Prezydent Elbląga uchwała ta niesie za sobą skutki finansowe na następny rok w wysokości blisko 2 mln zł.
 
O tyle środków mniej będzie z dochodów z komunikacji miejskiej. Ze względu na nieuniknione podwyżki za wywóz śmieci zdecydowaliśmy, że nie będziemy podnosić cen biletów, żeby to zniwelować. Cena pozostanie niezmieniona
 
– uspokaja Witold Wróblewski.
 
Przypomnijmy, że od 1 września 2018 wprowadzone zostały dwa nowe imienne bilety okresowe dla uczniów szkół oraz studentów uczelni zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Elbląg - bilet miesięczny w cenie 25 zł oraz imienny bilet semestralny w cenie 120 zł. Obniżone zostały także ceny biletów dla użytkowników EKM - przejazd jednorazowy nieprzekraczający 2 przystanków kosztuje 2,00 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy). Przejazd jednorazowy przekraczający 2 przystanki - 2,30 zł (normalny) i 1,15 zł (ulgowy). Przejazd przesiadkowy w ciągu 20 min. od wyjścia z pierwszego pojazdu - 1 grosz.
 
Nowa cena imiennego biletu miesięcznego to: 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy). Imienny bilet miesięczny ważny tylko w dni robocze - nowa cena to: 75 zł (normalny)/ 37,50 zł (ulgowy). Bilety przez aplikację mobilną (strefa I – miejska), przejazd jednorazowy – nowa cena to: 2,30 zł (normalny)/ 1,15 zł (ulgowy). Bilet jednogodzinny u prowadzącego pojazd (strefa I – miejska) – nowa cena to: 3,00 zł (normalny)/ 1,50 zł (ulgowy)
 
Zmianie nie ulegały ceny papierowych biletów jednorazowych, a także bilety ważne w strefie II (podmiejskiej).
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Minus
  Poniedziałek, 17.12

  Koń by się uśmiał, najpierw obniżają , wprowadzają dni darmowe, a teraz podwyżki, szkoda komentować.Kiedy obniżka za ciepło, bo chyba trzeba pisać do Strassburga.

 2. 2
  +21
  ~ Mietek
  Poniedziałek, 17.12

  Czemu w tym kraju ciagle szukają kasy swoją oddajcie nie musisz zarabiać 12000 zł.

 3. 3
  +2
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 17.12

  Może PIS z Wilkiem i między innymi dyrektorem odpowiedzą poco było obniżenie cen biletów? Może Michałek z PO pociągnie temat w stosunku do działań powołanego przez Nowaczyka dyrektorka Orzecha?

 4. 4
  +24
  ~ Realista
  Poniedziałek, 17.12

  Kto jest prezydentem, kto ma większość w radzie miejskiej teraz? Przecież to zaczyna wyglądać jak w Warszawie. Ludzie kogo wy wybraliscie?

 5. 5
  +18
  ~ Marek elbląski
  Poniedziałek, 17.12

  Wybrali lenia i nieroba i marudzą,to dopiero początek jeszcze zobaczycie,wyborcy Wróblewskiego,co czeka Elbląg na te najbliższe 5 lat.

 6. 6
  +17
  ~ arzu
  Poniedziałek, 17.12

  Smieci, komunikacja pózniej ciepło,woda mieszkania, podatki lokalne i dalej mozna sie bawic. A moze kolejne referendum pózniej?

 7. 7
  +15
  ~ Dkg
  Poniedziałek, 17.12

  to po co bylo obnizac z cieplem zrobicie to samo? nic nie rubcie i tak jest najdroższe cieplo w Polsce

 8. 8
  +15
  ~ Fa
  Poniedziałek, 17.12

  "Kto głosuje na cwaniaków, oszustów, krętaczy, szubrawców i złodziei nie jest ich ofiarą lecz wspólnikiem" J Orwell

 9. 9
  +16
  ~ Ha ha
  Poniedziałek, 17.12

  I co wyborcy to wam powinno się podziękować za takie głosowanie. Słoma z butów wychodzi to mieszkancy jeszcze chwila wsi.za co podwyżki za jazda zlomemem który się rozsypuje.doszlo do tego że musimy się przesiada bo konstal się rozsypał w trasie. Czy tego w um nie widzicie. Pracujecie na referendum i to będzie wasz koniec.

 10. 10
  +10
  ~ polak
  Poniedziałek, 17.12

  zabrać 13 lub zmniejszyć i będzie kasa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.