Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Za nami Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Naukę w Elblągu rozpoczyna prawie 17 tys. uczniów

03.09.2018, 16:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Naukę w Elblągu rozpoczyna prawie 17 tys. uczniów
Fot. Ryszard Biel
Prawie 17 tys. uczniów rozpoczęło dziś (3 września) w Elblągu nowy rok szkolny. Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka oraz Gimnazjum numer 3).
 
To wyjątkowy rok szkolny. 1 września 2017 roku w życie weszły znaczące zmiany w systemie oświaty. Według reformy wprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nauka w szkołach podstawowych będzie trwała ponownie 8 lat, w liceach 4 lata, w technikach 5 lat, a gimnazja będą wygaszane. W praktyce oznacza to, że dziś po raz ostatni rok szkolny rozpoczęli gimnazjaliści.
 
Podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał, że nie bez powodu uroczystość została zorganizowana w ZSO nr 2.
 
 
Nie przypadkiem rozpoczynamy rok szkolny w tej właśnie szkole. W rankingu wojewódzkim Gimnazjum nr 3 w Elblągu jest jednym z liderów. Wielkie brawa należą się przede wszystkim uczniom. Jesteście naszą dumą. W gronie liderów mamy jeszcze Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 10, które również zasłużyły na słowa uznania
 
- mówił Witold Wróblewski.

 
Dziś swoją działalność w naszym mieście oficjalnie rozpocznie Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Uroczystość obędzie się o godz. 19.00, na płycie stadionu przy ul. Agrykola.

  

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / II LO inauguracja roku szkolnego ( zdjęć 56 )
Dodano: 2018-09-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Tragedia
  Poniedziałek, 03.09

  Byliśmy w kilku szkołach u wnuków na rozpoczęciu roku i co tragedia. Sake gimnastyczne ciasne, tak jakby nie można było wybudować przy każdej szkole w Elblągu sal z plandeka. Prezydencie czekamy.

 2. 2
  --2
  ~ jestem za
  Poniedziałek, 03.09

  Zdjęcie nr 3 - fajne:)

 3. 3
  --2
  ~ Chwała nauczycielom
  Poniedziałek, 03.09

  Też byłem dzisiaj w kilku szkołach na inauguracji roku szkolnego. Widać, że jest dobrze, przestronne sale lekcyjne, nowoczesne sale gimnastyczne, a wydaje się, że kadra pedagogiczna na odpowiednim poziomie. Stwierdzam, że najsłabszym ogniwem są rodzice. Ich opinie i wypowiedzi - żenujące. Współczuję nauczycielom a dzieciakom w szczególności.

 4. 4
  0
  ~ klakier wynajęty
  Poniedziałek, 03.09

  ~chwała nauczycielom - to oczywiste. jednak twoja ocena tego co "widziałeś" , to jota w jotę sprawozdanie z gminy do KC PZPR w końcu lat 70-tych. Śmiało można powiedzieć, że w d u p i e byłeś i wiesz ile tam widać. Co do oceny rodziców, to tylko baran - dyrektor może tak powiedzieć, bo normalny dyrektor robi wszystko aby rodzic "był w szkole" . Ta wypowiedź śmierdzi ecikiem. Niestety są jeszcze w mieście szkoły o skromnych warunkach , ale w KC wiedzą, że ty widziałeś...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.