Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Konstytucja" na Pomniku Odrodzenia. Monument został ubrany na wizytę Henryki Krzywonos

28.08.2018, 18:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
"Konstytucja" na Pomniku Odrodzenia. Monument został ubrany na wizytę Henryki Krzywonos
Fot. Ryszard Biel

Kilkumetrowy baner z napisem "Konstytucja" zawisł dzisiaj (28 sierpnia) na Pomniku Odrodzenia. To jak do tej pory największa tego typu akcja w Elblągu. Termin jej przeprowadzenia jest nieprzypadkowy. Monument ubrano na przyjazd do naszego miasta Henryki Krzywonos-Strycharskiej, legendarnej działaczki opozycji w PRL, która również pojawiła się na Placu Konstytucji.

Grupa elblążan, pod czujnym okiem policjantów, spotkała się we wtorek 928 sierpnia) o godz. 15.30 na Placu Konstytucji. Wystarczyło półgodziny, kilkanaście rzutów piłeczką z przywiązaną linką, aby po obu stronach Pomnika Odrodzenia pojawiły się banery z napisem "Konstytucja".

Będziemy bronili Konstytucji do końca świata i jeden dzień dłużej. To nasze prawo, ale też i nasz obowiązek. Pomnik Konstytucji to jak do tej pory największy pomnik, jaki ubraliśmy. Tę akcję planowaliśmy od dawna, ale w związku z przypadającą niebawem rocznicą Porozumień Sierpniowych i wizytą w Elblągu tak szlachetnego gościa, jak Henryka Krzywonos, postanowiliśmy przeprowadzić ją dzisiaj

- mówi Tadeusz Kawa z elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Henryka Krzywonos wizytę w Elblągu rozpoczęła od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 70 oraz pod tablicą, gdzie mieściła się przed stanem wojennym siedziba Zarządu Regionu Elbląskiej „S”. Na Placu Konstytucji gościni pojawiła się o godz. 17.

Od kilku tygodni w całej Polsce trwa akcja w obronie konstytucji, zapoczątkowana przez KOD, polegająca na nakładaniu na pomniki w koszulki z napisem „Konstytucja”. Ubrane zostały m.in. podobizna Lecha Kaczyńskiego, Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina.
W Elblągu, oprócz Pomnika Odrodzenia, kilkakrotnie ubierany był już Piekarczyk. To nie ostatnia taka akcja, zapowiadają elblążanie.

Sami to wszystko organizujemy. Malujemy banery. Robimy to, bo tak trzeba. Trzeba bronić Konstytucji

- dodaje mieszkanka Elbląga, uczestniczka akcji. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Galeria / Konstytucja ( zdjęć 31 )
Dodano: 2018-08-28 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ ikny
  Wtorek, 28.08

  Tłumy i tyle głosować będzie na PO

 2. 2
  +35
  ~ głupota
  Wtorek, 28.08

  Tłumy przedwyborcze ,Żałosny widok ,jak nisko można upaść ?

 3. 3
  +33
  ~ jacekzestarego
  Wtorek, 28.08

  nie pozostaje nic innego jak tylko się zaśmiać. łącznie na zdjęciach max 20 osób. koderaści zdjęli już tę szmatę z pomnika, czy musze pomóc ?

 4. 4
  +31
  ~ Hm
  Wtorek, 28.08

  Ale dno

 5. 5
  +36
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 28.08

  Pani Elżbieto chyba wam rozum odebrano .Wcisła poprowadzi was na dno kanału .Wstyd do roboty .

 6. 6
  +16
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 28.08

  Przyznam, że to nie jest nawet zabawne a wręcz nudne. Widać ze zdjąć, że to są ludzie już z pewnym bagażem życiowym i wykształceni, ale żadnego sensownego pomysłu na życie poza PiS-m. Może wystawcie tak jak PiS urny w sklepach bo zgnuśniejecie na dobre.

 7. 7
  +12
  ~ jaki tego cel?
  Wtorek, 28.08

  Tutaj też "tłum". A Ela i wciskacz są w pracy czy na urlopie? Potrącić im z dniówki. szkoda tych nieprzygotowanych manifestacji, rocznic, imprez okolicznościowych, wieców, bo systematycznie deprecjonują zatomizowaną społeczność Elbląga.Ciągle ci sami "działacze" bez pomysłu na młodzież, seniorów, na Elbląg. Spęd , odfajkowanie, kasa i naprzód. takie działania w pustce demonizują negatywnie organizatorów i "uczestników". Podziwiałem grupkę pisistów biegnącą o kulach i toczącą się na wózkach za bredzącym Pinokiem zwanym "premierem". Takie coś trzeba przygotować i wiedzieć czego się chce. Jest kampania wyborcza z walką o życie tego miasta a wy trzymacie egoistycznie pięć srok za ogon. Ciągle te same twarze na które mieszkańcy nie chcą patrzeć. Henryka nie zmieni mafii elbląskiej.

 8. 8
  +15
  ~ piguła
  Wtorek, 28.08

  Niech pani Gelert przestanie KŁAMAĆ. W mediach mówiła że pielęgniarki dostaną zamiast dodatku 1600 zł 1100 zł do zasadniczej i już się z tego wycofuje .Łże i tego nie odszczekuje. Jak można jej ufać precz!!!!! A jak nie umie zarządzać szpitalem to niech zatrudnią kogoś z wykształceniem a nie tą ....................... bez wykształcenia menadżerskiego.

 9. 9
  +11
  ~ Koly
  Wtorek, 28.08

  Powiescie sobie na mo,,,, e te szatę. Co krok do jelop.

 10. 10
  +19
  ~ polak
  Wtorek, 28.08

  dlaczego pozwalają wieszać te szmat na pomnikach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.