Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent odwołał Zarząd Spółki EPEC oraz przedstawicieli miasta w Radzie Nadzorczej firmy

27.04.2018, 08:10:23 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent odwołał Zarząd Spółki EPEC oraz przedstawicieli miasta w Radzie Nadzorczej firmy

Otrzymaliśmy komunikat, w którym rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, informuje o odwołaniu Zarządu Spółki EPEC. Poniżej publikujemy treść całego komunikatu.

Komunikat

Informujemy, iż podczas dzisiejszego Zgromadzenia Wspólników EPEC odwołany został Zarząd Spółki oraz przedstawiciele miasta w Radzie Nadzorczej firmy.


20 kwietnia br. w naszym mieście odbyło się Seminarium „Gmina samowystarczalna energetycznie”, podczas którego specjaliści z zakresu energetyki, pod kierunkiem światowej sławy prof. Wojciecha Nowaka z Akademii Górniczo – Hutniczej, zaprezentowali możliwości konkurencyjności dostaw i obniżenia cen ciepła w naszym mieście, poprzez wprowadzenie  innowacyjnych technologii.

Wykazali jednocześnie, że do końca czerwca br. możliwe jest złożenie wniosku na budowę nowoczesnego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło i pozyskanie środków na ten cel z funduszy norweskich.  Istnieje również możliwość otrzymania dofinansowania unijnego na działania inwestycyjne i wdrożenie rozwiązań, które zaproponowane zostaną w opracowanej strategii.


W zakresie bezpieczeństwa energetycznego miasta, szczególnie dostaw ciepła i ciepłej wody do mieszkańców jest wiele do zrobienia i musimy podjąć natychmiastowe, zdecydowane działania dla obniżenia dzisiejszej ceny energii cieplnej, a także poprawić jakość powietrza poprzez eliminację poziomu zanieczyszczeń. W tym celu konieczne jest opracowanie docelowego modelu zabezpieczenia miasta w ciepło.

Z uwagi na bardzo krótki czas, w którym przygotować należy dokumenty, konieczne jest podjęcie dynamicznych i profesjonalnych działań. Dotychczasowa Rada Nadzorcza oraz Zarząd Spółki nie zrealizowali postawionych już na początku kadencji przez Prezydenta zadań i wytycznych, co do stworzenia takiego modelu, a proponowany przez Zarząd kierunek działań skupiał się na negocjacji i podpisaniu wieloletniej umowy na zakup ciepła z firmą ENERGA, bez możliwości wpływu na cenę jego dostaw przez cały okres trwania umowy. Podejmowany kierunek działań nie uwzględnia możliwości wprowadzenia innych, konkurencyjnych rozwiązań w tym zakresie.

W związku z tym Prezydent, działając w interesie elblążan podjął decyzję o odwołaniu przedstawicieli miasta w RN i Zarządu. Zadaniem nowo powołanych organów Spółki będzie jak najszybsze przygotowanie niezbędnych dokumentów aplikacyjnych, opracowanie wspólnie z zespołem prof. Wojciecha Nowaka docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło oraz wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które w konsekwencji doprowadzą do obniżenia cen ciepła dla mieszkańców naszego miasta.

 

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 12

%91.7 %8.3


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Ciepłownik
  Piątek, 27.04

  Bardzo bobrze!!

 2. 2
  +12
  ~ oko
  Piątek, 27.04

  Brawo prezydencie,

 3. 3
  +11
  ~ sec
  Piątek, 27.04

  Wróblewski mi zaimponował. Tak się podejmuje decyzje.

 4. 4
  --1
  ~ widzi i słyszy? Orzeł!
  Piątek, 27.04

  Bardzo super. Kiedy Epec podpisał umowę z Energą? Kto nadzoruje Epec z urzędu? Prezydent. Jakie odprawy dostaną odwołani "pracusie"?Dobrze, że się prezydent wreszcie zdecydował na pracę, ale to tylko dwa tygodnie na całą kadencję. Można, gdy się poczuwa do obowiązku, zrobić sporo nawet w kilka dni. Niestety , prezydent "tyra" tylko dlatego, że zauważył widmo wyborów i rozdziela chaotyczne, acz skuteczne ciosy wybijające zęby towarzyszowi przewodniczącemu , który stosuje nadal ubeckie metody (Duda A.) nawet na posiedzeniach RM. Czyli, po zrywie prezydenta widać, że nawet ślepy i głuchy może coś robić.Szkoda że nie dla miasta i mieszkańców a tylko dla wyborczego koryta. Po skutkach go poznamy - może zdąży. Z 4 lat dla miasta i mieszkańców wykorzystał dwa tygodnie , z tego 90 % kolesiowskie.

 5. 5
  +14
  ~ odbiorca ciepła
  Piątek, 27.04

  Rozumiem, ze cały Zarząd- naczelny, techniczny, księgowy.Mam teraz nadzieję, ze stawka za ciepło zostanie zrewidowana. Sprzedaż usług po zaniżonych kosztach, a różnice my płaciliśmy. Kto tak "cwanie" to ustalał te koszta?, następne dobrowolne dodatkowe ubezpieczenie emerytalne- z jakiej racji my w stawce za ciepło płaciliśmy ?Kto brał za to prowizje. To wszystko należy zrewidować i obniżyć nam stawkę za ciepło- JUŻ -nie pisze że o lata wstecz, ale teraz. I nie mówcie, że to URE ,że to zgodne z przepisami.

 6. 6
  +7
  ~ Mieszkaniec Plus
  Piątek, 27.04

  Dobra decyzja.

 7. 7
  +17
  ~ Mol
  Piątek, 27.04

  No wreszcie teraz jeszcze całe zło brylantyna, ten o transportu i kasjer. I zacznie się wreszcie nowe.

 8. 8
  +22
  ~ Plugawy poeta
  Piątek, 27.04

  Radny mial rację , kubel pomyj niedobitki oraz grupa wsparcia wylali mu na łeb,ale cóż po czasie ale nareszcie mądry i zdecydowany krok! Wlodarza Miasta

 9. 9
  +9
  ~ Angela
  Piątek, 27.04

  Wróbelek tak trzymac. Koniec rozpusty

 10. 10
  +15
  ~ xyz
  Piątek, 27.04

  Teraz odwolac knura

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.