Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie zapłacili już ponad 400 tys. zł na utrzymanie biura województwa w... Brukseli

13.03.2018, 10:35:11 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie zapłacili już ponad 400 tys. zł na utrzymanie biura województwa w... Brukseli
Fot. Archiwum redakcji

22 marca odbędzie się sesja RM, na której radni zadecydują, czy mieszkańcy Elbląga zapłacą blisko 24 tysięcy złotych na udzielenie pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wsparcie ma dotyczyć ... dofinansowania zadań związanych z funkcjonowaniem Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, w 2018 r.


W grudniu 2004 r. Gminą Miasto Elbląg podpisała porozumienie z Biurem Regionalnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli. - W związku z ciągłym rozwojem Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, proponuje się podpisanie nowej umowy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2018 roku na kwotę dotacji 23 750 zł - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.


Dofinansowanie w 2004 r. wyniosło 12 tys. zł. Rok później z elbląskiej kasy przekazano na ten cel już 34 tys. 710 zł. W ubiegłym roku dofinansowanie biura w Brukseli wynosiło 30 tys. 120 zł.

 

Kwota dotacji jest obliczana na podstawie algorytmu wypracowanego w 2004 roku przez Konwent Starostów i zaakceptowanego przez Marszałka Województwa oraz aktualnych danych pochodzących z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Podjęcie uchwały wywołuje skutki finansowe dla Miasta

- informuje Marek Pruszak w projekcie uchwały.


Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli ma za zadanie chronienie interesów Warmii i Mazur w instytucjach Unii Europejskiej. Ma również promować nasz region.


Na przestrzeni lat na te cele wydano z miejskiej kasy ponad 400 tysięcy złotych. Czy to jest dobra inwestycja?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Minus
  Wtorek, 13.03

  Najbiedniejszy region w kraju powinien być kategorycznie zwolniony z takich opłat. Skoro radni maja zasilenie w postaci diet to mogliby się złożyć, diety już są z naszych podatków, a my ile jeszcze, no ile i skąd na to brać. Jak już brać z elbląskiej kasy, to przeznaczyć na inwestycje tu w Elblągu.

 2. 2
  +20
  ~ elb
  Wtorek, 13.03

  Makabra!! Ile z tego bierze darmozjad, który tam ***zi w stołek, reprezentując niby nasze interesy, ja się pytam?

 3. 3
  +11
  ~ elb
  Wtorek, 13.03

  Makabra!! Ile z tego bierze darmozjad, który tam ***zi w stołek, reprezentując niby nasze interesy, ja się pytam?

 4. 4
  +11
  ~ wasyl
  Wtorek, 13.03

  nie no to już jest skandal, płacić na to to tak jak wywalać kasę w błoto, do cholery jasnej!!!!, ktoś powinien beknąć za to i zwrócić kasę,! Czy mało jest w Elblągu potrzeb, żeby wydawać pieniądze na jakiegoś gościa co tam siedzi i nic nie robi!!!! i to przez tyle lat!!!!

 5. 5
  +12
  ~ bbb
  Wtorek, 13.03

  od tylu lat idioci z ratusza płacą za coś co nie przynosi nic dobrego, to powinno być ukarane, za niegospodarność, to kpina z ludzi

 6. 6
  +17
  ~ czepialski
  Wtorek, 13.03

  Ciekawe jaki pożytek był dla nas z wydania tych pieniędzy, poza utrzymaniem paru darmozjadów z Olsztyna w Brukseli, który nie wykluczone że coś na tym zyskuje w odróżnieniu od Elbląga. Może redakcja zrobi rozpoznanie jakie zyski z tego mamy? Znowu temat nie rozpoznany. A skąd mam wiedzieć czy to dobra inwestycja jak nikt tego nie rozlicza a media nie pytają.

 7. 7
  +12
  ~ tragedia
  Wtorek, 13.03

  Ćwoki z RM wiecznie coś kupują za nasze pieniądze, bo przecież to nie ich. Wybieranie id..... i kacyków partyjnych do RM naprawdę się nie opłaca, kiedy wy to ludzie zrozumiecie?

 8. 8
  +14
  ~ kovalski
  Wtorek, 13.03

  przecież Elbląg nie leży ani na Warmii ani na Mazurach to za co mamy płacić ???

 9. 9
  --2
  ~ mama karoliny
  Wtorek, 13.03

  najwezaniejsze to odsunac PO od wladzy. PO to partia wrogow polski tuSSk-wnuk essesmana z wermachtu. cimoszewicz ktorego dziadek byl komunistycznym katezm zolnierzy AK- teraz siedzi w polskim paralamencie i z ramienia PO pluje na polske.miron sycz-syn działacza UPA i wielu wielu innych zdrajcow i wrogow polski. Jakim cudem oni piastuja wysokie urzedy w Polsce? to skandal!

 10. 10
  +9
  ~ wer
  Wtorek, 13.03

  Samorząd województwa póki co jest wrogi Elblągowi. Zresztą jest oczekiwanie że samorząd przeniesie siedzibę do Elbląga co znakomicie mogłoby podnieść jego wiarygodność i urealnić układ sił w tym na siłę stworzonym województwie gdzie terem Elbląga i okolic jest systematycznie marginalizowany a został sztucznie odcięty od swych żywotnych korzeni Żuław i wybrzeża morskiego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.