Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sebastian Karaś przepłynął wpław Bałtyk! „Chciał pokazać ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych”

30.08.2017, 09:20:19 Rozmiar tekstu: A A A
Sebastian Karaś przepłynął wpław Bałtyk! „Chciał pokazać ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych”
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: facebook/ Sebastian Karaś - 100 km wpław przez Bałtyk)

Sebastian Karaś nie daje o sobie zapomnieć. Pół roku temu elblążanin pobił rekord Polski i spędził basenie  24 godziny (przepłynął 96 km 850m). Teraz udało mu się, jako pierwszej osobie na świecie, przepłynąć wpław Bałtyk. Dystans 100 km z Kołobrzegu do wyspy Bornholm pokonał w 28 godz. i 30 min.

Pierwszą próbę przepłynięcia Bałtyku Sebastian Karaś podjął w zeszłym roku. Wówczas, po ok. 30 km, z powodów zdrowotnych elblążanin zrezygnował. - Cała nasza załoga dostała choroby morskiej. Z 14 osób zachorowało 11. Dodatkowo była tzw. martwa fala, czyli długa, powolna fala. Nie było zimno. Woda była dość ciepła, a widoczność dobra. Teoretycznie warunki dobre do płynięcia, jednak Sebastian bardzo źle się czuł. Ratownik medyczny, który był pomocnikiem na łodzi stwierdził, że  nie ma potrzeby, żeby zabrać go do szpitala. Sebastian teraz odpoczywa - opowiadał mam rok temu Antek Rokicki, Team Karaś.

Tym razem jednak nie było mowy o przerwaniu próby.  - Zeszłoroczna nieudana próba pokazała, jak ważny jest wybór odpowiedniego dnia, w którym można startować. Sebastian czekał ponad miesiąc, by móc wystartować, ponieważ pogoda nad morzem w tym roku nas nie rozpieszczała, zmieniała się co chwilę – wyjaśniał Antek Rokicki. - Myślę, że Sebastianowi bardzo zależało, aby zakończyć ten projekt sukcesem, by nie odkładać próby przepłynięcia na przyszły rok.

Elblążanin wystartował z plaży w Kołobrzegu w poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 19:09.

Wczoraj po godzinie 23.30 dopłynął po ogromnej walce na Bornholm. Ostatnie kilometry przed wyspą były zdecydowanie najtrudniejsze. Mieliśmy telefon z łodzi James Cook po godzinie 2 w nocy. Na łodzi byli ratownicy medyczni, którzy poinformowali nas, że Sebastian czuje się dobrze i wraca do sił. Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy za kilka godzin Sebastiana w Kołobrzegu

– mówił w rozmowie z nami Antek Rokicki.

Za kilka godzin Sebastiana w Polsce przywita jego Team. - Czekamy na potwierdzenie z łodzi, kiedy dokładnie ruszą. O świętowaniu Sebastian zapewne jeszcze nie myślał, ale załoga Team Karaś ma już pewien plan, jak go przywitać – przyznał Antek Rokicki. - Na razie jeszcze nic nie mogę zdradzić. Na pewno dziś na facebook-u będą jeszcze relacje i mam nadzieję, że także post z przywitania Sebastiana.

Podczas tegorocznej próby Sebastian Karaś zachęcał swoich fanów do udziału w zbiórce pieniędzy dla dwóch chorych dzieci.

Sebastian chciał, aby to przepłynięcie pokazało ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jego motto to: Never stop believing, czyli nigdy nie przestawaj wierzyć. Ale poza tym, chciał, by jego wysiłek przyniósł coś dobrego. Na facebook-u zachęcaliśmy do wsparcia podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Magda Samoraj to dziewczynka, którą poznaliśmy pół roku temu podczas lutowego bicia rekordu na basenie, a Jasiek Piesyk to chłopiec, na rzecz którego pieniądze zbierają znajomi - zawodnicy Sebastiana

– opowiadał Antek Rokicki.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Ago
  Środa, 30.08

  Gratuluję p.Sebastianie kondycji, odwagi, empatii no i oczywiscie tak silnej wiary w swoje możliwości.

 2. 2
  --13
  ~ miai
  Środa, 30.08

  gratki, ale te przepłynięcie wpław to takie troche umowne i naciągane

 3. 3
  0
  ~ Kazek
  Środa, 30.08

  milusi, brałbym, eeehhhh

 4. 4
  +9
  ~ zenek
  Środa, 30.08

  @miai co wg Ciebie jest tutaj umowne i naciągane? Sebastian ruszył z Kołobrzegu dopłynął o własnych siłach do Bornholm...

 5. 5
  +10
  ~ Kondek
  Środa, 30.08

  Co tu mówić !!! Jest wspaniałym człowiekiem.Poza wyczynem sportowym jak widać ma dobre serce. Super !!! Tak trzymaj !!! W dzisiejszym świecie tylko silne charaktery mogą dojść do rzeczy które zadziwiają i innych. Powodzenia.

 6. 6
  +8
  ~ zachwycona
  Środa, 30.08

  szacun naprawde jesli ktos kiedykolwiek mial kontakt ze sportem a nie tylko z pilotem od telewizora to wie co mowie a Pan od naciagania niech majtki sobie podciagnie smieszny koles

 7. 7
  +5
  ~ AM
  Środa, 30.08

  Wielkie gratulacje i uznanie dla Pana Sebastiana a także szacunek za chart ducha i ciała - na tych "dowcipnych " proszę nie zwracać uwagi to albo kibolstwo lub ewentualnie sportowcy na niby.....

 8. 8
  +5
  ~ KK
  Środa, 30.08

  Gratulacje, ale niech się pan oszczędza, nie ma ludzi niezniszczalnych... Pozdrawiam

 9. 9
  0
  ~ karp
  Czwartek, 31.08

  "Sebastian Karaś przepłynął wpław Bałtyk! " Jak to przepłynął wpław Bałtyk ? Dopłynął do Bornholmu a za Bornholmem jest jeszcze też Bałtyk !!!

 10. 10
  +1
  ~ fery
  Czwartek, 31.08

  szacunek dla Niego wielki, ale to nie jest Bałtyk przepłynięty wpław

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.