Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Sebastian Karaś pobił rekord Polski. W basenie spędził 24 godziny i przepłynął 96 km 850m!

15.02.2017, 15:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Sebastian Karaś pobił rekord Polski. W basenie spędził 24 godziny i przepłynął 96 km 850m!
fot. Rairuno Nafalsai

Sebastian Karaś pobił rekord Polski - w ciągu 24 godzin przepłynął w basenie 25-metrowym 96 km 850 m!

25-letni Sebastian Karaś ma na swoim koncie wiele osiągnięć. - We wrześniu 2015 r. ustanowił rekord Polski w przepłynięciu kanału La Manche. Pokonał wtedy ok. 40 km w 8 godzin 48 minut. Poza tym w ubiegłe wakacje podjął się wyjątkowej próby przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie. Planował pokonać 100 km z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Sebastian przepłynął 30 km, jednak próbę trzeba było przerwać z powodu trudnych warunków pogodowych – tzw. martwej fali oraz choroby morskiej – mówił Antek Rokicki, manager Sebastiana Karasia.

Tym razem elblążanin postanowił zmierzyć się z rekordem Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym w ciągu 24 godzin.

Aby pobić rekord Polski musiał przepłynąć w tym czasie przynajmniej 54,6 km. 96 km 850 m - to nowy rekord Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym w ciągu 24 godzin! 

– zapewnia Antek Rokicki.
 

Jestem szczęśliwy. Miałem plan, żeby nie myśleć ile mam do końca. Tego starałem się unikać. Wszystko zakończyło się pozytywnie. Wytrwałem i chciałbym podziękować wszystkim osobom, które mnie wspierały, bo bez nich nie dałbym rady. Cały czas pływały obok mnie osoby, mieliśmy ustalony schemat godzinowy - to mi też bardzo pomogło i napędzało cały czas

- zaznaczył Sebastian Karaś.

Elblążanin zapowiedział, że w tym roku ponownie podejmie próbę  przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie. - Teraz muszę się zregenerować – dodał. - Przez tydzień na pewno nie wejdę do basenu.

Niewiele brakowało, aby Sebastian Karaś pobił także światowy rekord Guinnessa. Ustanowił go w latach 80-tych Andreasa Forvassa. Szwed, w ciągu 24 godzin, przepłynął 101,9 km.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ om
  Środa, 15.02

  GRATULACJE.

 2. 2
  --3
  ~ trener jarzabek
  Środa, 15.02

  były momenty krytyczne bo zasypiał i wtedy oblewany był wodą i dalej płynął, ...na marginesie mój chonik dzisiaj zbrobił na kołowrotku w ciągu 24 godzin 105 km

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.