Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Urzędnicy walczą z "miejskim spamem" i sami "spamują"

12.09.2017, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Urzędnicy walczą z "miejskim spamem" i sami "spamują"
Fot. Ryszard Biel

Miasto od dawna walczy z nielegalnie wieszanymi ulotkami, które "zaśmiecają" Elbląg. Jak się okazuje, na co wskazuje nasza Czytelniczka, nie zawsze samo jest bez winy. - Na naszej ulicy pojawiły się plakaty informujące o spotkaniu prezydenta z mieszkańcami dzielnicy. Większość z nich po tym terminie zniknęła, jednak nie wszystkie. Niektóre plakaty wiszą do tej pory, choć od tamtego spotkania minęło już kilka miesięcy. Ulotki, plakaty, w mieście jest ich pełno. Fajnie, że władze miasta próbują coś z tym zrobić. Tym bardziej dziwię się, że same przyczyniają się do zaśmiecania miasta - przekonuje pani Irena, mieszkanka ulicy Wojska Polskiego.

Trzy lat temu urzędnicy na celownik wzięli firmy, które nielegalnie reklamują się na słupach oświetleniowych i znakach drogowych. W Elblągu zorganizowano akcję, która miała zniechęcić do takiego procederu. Kolejna jej edycja właśnie trwa. Tydzień temu w środkach komunikacji miejskiej pojawiły się plakaty z hasłem "Nie ufaj tym, którzy świadomie łamią prawo".

Z naszych obserwacji wynika, że plaga „miejskiego spamu” ma swoje okresy nasilenia. Obecnie mamy do czynienia z takim nasileniem w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego. Dlatego w środkach komunikacji miejskiej pojawią się kolejne plakaty z ostrzeżeniem - Straż Miejska ostrzega przed osobami i firmami, które rozwieszają ulotki na słupach oświetleniowych i znakach drogowych z numerem telefonu, ale bez nazwy firmy i adresu. Ulotki te rozmieszczane są z naruszeniem prawa, a brak podpisu świadczy o pełnej świadomości co do nielegalności procederu

- informowała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Co do tego, że walka z nielegalnie rozwieszanymi reklamami jest potrzebna, przekonana jest również nasza Czytelniczka. Zwróciła nam jednak uwagę, że miasto nie zawsze jest bez winy.

Na naszej ulicy pojawiły się plakaty informujące o spotkaniu prezydenta z mieszkańcami dzielnicy. Większość z nich po tym terminie zniknęła, jednak nie wszystkie. Niektóre plakaty wiszą do tej pory, choć od tamtego spotkania minęło już kilka miesięcy. Ulotki, plakaty... pełno ich w mieście, które dzięki temu nie staje się ładniejsze. Fajnie, że władze miasta próbują coś z tym zrobić. Tym bardziej dziwię się, że same się do tego przyczyniają

- przekonuje pani Irena, mieszkanka ulicy Wojska Polskiego.

O to, dlaczego nie uprzątnięto zapomnianych plakatów, zapytaliśmy rzeczniczkę urzędu.

Te informacje rozwieszają pracownicy urzędu i to oni później je również zdejmują. Mogło zdarzyć się, że w jakimś miejscu zapomnieli to zrobić. Jeśli ktoś zauważy takie plakaty, może to zgłosić do nas. Na pewno zostaną uprzątnięte

- przekonuje Joanna Urbaniak.

Co na temat "miejskiego spamu" sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Drażnią was plakaty, ulotki rozwieszane w niedozwolonych miejscach, czy też po prostu się do ich widoku przyzwyczailiście?


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ EuPi
  Wtorek, 12.09

  Ciekawe, jak wisza kościelne lub pisowskie plakaty, to jakoś autorce (dlaczego anonimowej) tego artykułu nie przeszkadza. Jak prezydent dobrze zarządza, to trzeba zepsuć, jak to sie dzieje w całej Polsce? Owsiak tez się nie podoba oszołomom. Portal powinien miec trochę obiektywizmu!

 2. 2
  +6
  ~ Scooter
  Wtorek, 12.09

  Oczywiście ,że Miasto jest największym spamerem,bez dwóch zdań.Co za człowiek bez wyobraźni, pozwala naklejać na przystanki komunikacji miejskiej dużo formatowe reklamy,ogłoszenia o imprezach na ..taśmę klejącą,widzimy później walające się sterty tych papierów na przystankach ,ulicach, w torowiskach .Nie stać miasta na ramki reklamowe???Zamontować na każdym przystanku po kilka nawet ,nie będzie tego syfu dookoła.Myślenie nie boli.

 3. 3
  +2
  ~ Meksyk
  Wtorek, 12.09

  zastanawia fakt jakim kretynem trzeba być widząc przed klatką schodową koszyki na ulotki,gazetki i tranżolić się do klatki ,pchać każdą ulotkę w osobną skrzynkę ,a resztę ***....ć na parapet przy skrzynkach !!! Jak widać myślenie jednak sprawia ból i miejscowa kretynka z miejscowym kretynem unikają bólu,jak ognia :P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.