Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Cała Polska śmieje się z elbląskich ścieżek rowerowych. Zobacz film

02.09.2017, 07:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Cała Polska śmieje się z elbląskich ścieżek rowerowych. Zobacz film
fot. You Tube

W ostatnich dniach w internecie pojawił się krótki filmik przedstawiający stan elbląskich ścieżek rowerowych. Niestety nie przynosi on chwały naszemu miastu. W materiale, który wyświetlono już ponad 30 tys. razy widać rowerowe buble na elbląskich drogach. Wśród nich m.in. porośnięte trawą i pozapadane ścieżki rowerowe na Modrzewinie, stojące wzdłuż ścieżek słupy oraz kontrapas zakończony przeszkodą. 

Liczący nieco ponad minutę filmik zamieścił na portalu You Tube użytkownik "Ja i mój rower". Materiał szybko trafił na ogólnopolski serwis Wykop.pl. I nie ma się co dziwić, bo na materiale przedstawiono absurdy, jakie spotkać można na ścieżkach rowerowych w Elblągu. 

Kręte zawijasy pomiędzy słupami sygnalizacji świetlnej na ul. Tysiąclecia, studzienki kanalizacji teletechnicznej na al. Wyszyńskiego, zaniedbane, wybudowane przed kilkoma laty ścieżki rowerowe na Modrzewinie, rowerowy kontrapas zakończony stojącym na środku znakiem i wysepką na ul. Kościuszki, czy słup oświetleniowy stojący na ścieżce przy ul. Warszawskiej. To tylko część przykładów rowerowych bubli, jakie spotkać można w Elblągu. Internauci kpią i drwią z naszego miasta. Nie dziwi to byłego elbląskiego oficera rowerowego Marka Kamma.

Niestety, ale władze Elbląga nie dostrzegają ogromnego potencjału, jaki drzemie w ścieżkach rowerowych. Patrząc na naszych sąsiadów, wyprzedzają nas nawet o wiele mniejsze miasta takie jak Ostróda czy Iława, które inwestują w infrastrukturę rowerową. Od chwili likwidacji funkcji oficera rowerowego, a więc od 4 lat mamy w Elblągu rowerowy zastój. To, że powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych zawdzięczać możemy tylko Unii Europejskiej, dla której jest to jeden z priorytetów. Niestety to, co powstaje jest robione niewłaściwie, jak np. ścieżka bubel na ul. Konopnickiej, czy najnowszy odcinek wzdłuż ul. Fromborskiej do Krasnego Lasu. W tym ostatnim miejscu ścieżkę na całej szerokości wylano asfaltem, co po wymalowaniu linii nie będzie zbyt czytelne dla pieszych i rowerzystów. Podobnie sytuacja wygląda z prawie 40 km istniejących ścieżek, na które nie ma pomysłu i woli by coś zmienić. W mieście nie ma z kim nawet o tym porozmawiać

- przyznaje Marek Kamm, znany w Elblągu propagator jazdy na rowerze.

Wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego zapytanie, czy Miasto planuje usunąć rowerowe buble, które widoczne są na filmie o elbląskich ścieżkach rowerowych. Obecnie czekamy na odpowiedź.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 68

%97.1 %2.9


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ jestem ciekawa
  Sobota, 02.09

  Wstyd !! Wstyd!! I jeszcze raz Wstyd Tylko kto za to odpowie??????????????????????????

 2. 2
  --21
  ~ joe
  Sobota, 02.09

  bo z pewnością cały kraj interesują elbląskie ścieżki rowerowe...

 3. 3
  +8
  ~ kpina
  Sobota, 02.09

  Niech Wróbel teraz zrobi roz ***uc... budowlaną na Hetmańskiej i tam buduje tory tramwajowe. Chore decyzje bez jakiegokolwiek sensu. Ten bajzel na 12 lutego czemu ma służyć??? Nie lepiej było po jednym dodatkowym pasie drogowym zrobić???

 4. 4
  +21
  ~ Mariola z kabaretu
  Sobota, 02.09

  Tak z wszystkimi inwestycjami jest. Buble inwestycyjne widać na każdym kroku. Ostatnio pisaliście o pasach na pułk Dąbka To dopiero jest żenada. Czy osoby odpowiedzialne za to nie widzą tego. Gdzie wy macie oczy. Kto to zatwierdza. Śmiech i nic więcej

 5. 5
  --34
  ~ Marian
  Sobota, 02.09

  No tak cała Polska niema co robić tylko interesuje się ścieżkami rowerowymi w Elblągu Nie wiem kto nakręca ten temat, My ludzie chodzący pieszo nie mamy jeszcze wszędzie porządnych chodników i to jest problem. Ścieżki rowerowe powinny być robione jak cała infrastruktura piesza zostanie wykonana w pierwszej kolejności. Czy rowerzyści płacą jakieś opłaty za przemieszczanie się rowerem, ilu jest posiadaczy rowerów w Elblągu, że tak krzyczą, chyba pieszych jest więcej.

 6. 6
  --37
  ~ jan-49
  Sobota, 02.09

  czy rower jest najwazniejszym srodkiem komunikacji? niech sie ciesza ze maja takie bo i tak maja te sciezki w d........... jezdza gdzie chca i jak chca i nie ma na nich silnych gdzie tak wychwalana policja i straz miejska ze 100%wykrywalnoscia no gdzie?najlepiej walic mandaty dla kierowcow bo najlatwiej a cala polska ma gdzies elblaskie sciezki rowerowe bo wszedzie sa podobne

 7. 7
  +21
  ~ †
  Sobota, 02.09

  Polecam zrobić artykuł o nowym oznakowaniu na Dąbka, pasy tak namalowane, że się nie "schodzą"; dziwne manewry na prostej drodze, tylko czekać, aż ktoś w kogoś wjedzie.

 8. 8
  +27
  ~ Życie
  Sobota, 02.09

  Każda jedna inwestycja w Elblągu jest zchrzaniona, taka jest prawda. A kto winny z um?????

 9. 9
  +19
  ~ !!!
  Sobota, 02.09

  Czy ci co decydują kiedykolwiek myśleli

 10. 10
  +6
  ~ wyborca
  Sobota, 02.09

  Mam propozycję wszystko drodzy czytelnicy możecie już załatwić i wyegzekwować za rok w wyborach samorządowych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9638729095459