Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jak w Elblągu obchodzono Rok Rzeki Wisły

30.07.2017, 13:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak w Elblągu obchodzono Rok Rzeki Wisły
Fot. Ryszard Biel

Obchody Roku Wisły rozpoczął rejs żeglarsko- motorowodny „Królowa Wisły”. Wyprawa rozpoczęła się 27 lipca w Elblągu, skąd wyruszono do Białej Góry, Malborka, Tczewa i Gdańska, by 29 lipca ponownie zawitać do naszego miasta. Zwieńczeniem tej wyprawy był piknik, który wczoraj został zorganizowany w elbląskim Jachtklubie.

Na wniosek oddolnej inicjatywy społeczne,j Sejm RP ogłosił, że rok 2017 będzie Rokiem Rzeki Wisły. Chciano w tej sposób rozpocząć działania , które zaowocowałyby cyklicznymi spotkaniami, ciekawymi projektami czy inicjatywami lokalnymi o charakterze społecznym, kulturalnym czy turystycznym.

- Rejs "Królowa Wisły" rozpoczęliśmy w czerwcu symbolicznym wodowaniem łódki u źródła Wisły na stoku Baraniej Góry. Od tamtego czasu żeglarze płynęli przez Polskę, by relację z tego  nie zawsze łatwego wyzwania przedstawić 26 lipca w Malborku podczas debaty „Wiślany Okrągły Stół” – mówi senator Jerzy Wcisła, przewodniczący Parlamentarnego zespołu Rozwoju Dróg Wodnych.

To jednak w Elblągu odbyło się spotkanie podsumowujące wyprawę, do którego organizatorzy zaprosili zainteresowanych tematem mieszkańców. Podczas wczorajszego pikniku odbył się koncert szantowy grupy „The Nierobbers”. Uczestnicy spotkania mogli spędzić czas w miłej atmosferze i podzielić się wrażeniami z przebytego rejsu.

Współorganizatorem tego wydarzenia, oprócz Burmistrza Miasta Malbork - Marka Charzewskiego, Starosty Powiatu Sztumskiego - Wojciecha Cymerysa oraz senatora RP - Leszka Czarnobaja był znany w Elblągu z zamiłowania do wodnych tematów, senator RP Jerzy Wcisła.

Senator z okręgu elbląskiego jest członkiem Komitetu odpowiedzialnego za organizację obchodów Roku Rzeki Wisły.

Dla uczestników pikniku został zorganizowany pokaz ratownictwa wodnego oraz pokaz pierwszej pomocy medycznej. Po godz. 19.00 rozpoczęło się biesiadowanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Rok Wisły festyn jachtklub ( zdjęć 76 )
Dodano: 2017-07-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 30.07

  Nie Wisły , a może Wci .... ??? Czy tym razem po raz 1152 , Admin nie dopuści do opublikowania ?? POzdrowienia dla Niej /.. ego . A i jeszcze jedno ...nie jestem robotem .

 2. 2
  +1
  ~ bbccc
  Poniedziałek, 31.07

  pampi nie wywołuj wilka z lasu, dosyć już tego nieroba w mediach, a tfuuuuuuuuu

 3. 3
  +1
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 31.07

  Dosłownie garstka osób .Chcieli politycznie i wyszło jak widać .Wcisła i upolitycznione ratownictwo .Brak słów skończcie z tym cyrkiem ,nic na siłę .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96665906906128