Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dopiero w lipcu ruszy naprawa fontanny zniszczonej przez kierowcę. Ile to będzie kosztowało?

20.06.2017, 10:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Dopiero w lipcu ruszy naprawa fontanny zniszczonej przez kierowcę. Ile to będzie kosztowało?
Fot. Ryszard Biel

Ponad 70 tysięcy złotych będzie kosztowała naprawa fontanny posadzkowej na Starym Mieście, zniszczonej przez kierowcę samochodu dostawczego. Prace rozpoczną się dopiero w lipcu. To oznacza, że przynajmniej do połowy wakacji elblążanie i turyści nie będą mogli korzystać z jednej z popularniejszych atrakcji starówki, dającej ochłodę w upalne dni.

Koszt naprawy fontanny oszacowano na 74 tysiące złotych brutto. W tej kwocie jest zarówno oczyszczenie niecki z zalegającego gruzu, naprawa izolacji, montaż nowych elementów konstrukcyjnych i naprawa uszkodzonej instalacji oraz dostawa i montaż płyt, które ją osłaniają. Prace potrwają około tygodnia. Rozpoczną się dopiero w lipcu i to na pewno nie na początku tego miesiąca. Tyle trzeba będzie poczekać między innymi na dostawę płyt, które zastąpią te uszkodzone. Wiemy, że elblążanie chcieliby, aby fontanna została uruchomiona jak najwcześniej. Nam też na tym zależy, ale równocześnie chcemy, aby naprawa została wykonana dobrze

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prezydenta Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przypomnijmy. Fontanna posadzkowa została uszkodzona 2 czerwca, dzień po tym, gdy najmłodsi elblążanie świętowali na starówce Dzień Dziecka. Wjechał na nią 26-letni kierowca dostawczego mercedesa, który najprawdopodobniej miał zabrać elementy sceny i w ten sposób chciał sobie skrócić drogę. Konstrukcja fontanny zapadła się pod ciężkim autem, niszcząc jednocześnie instalację wewnątrz obiektu. 26-latek tłumaczył, że nie wiedział, iż w tym miejscu znajduje się fontanna. Nie został ukarany mandatem, mówił tuż po zdarzeniu podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Jednak to z ubezpieczenia kierowcy pokryte zostaną straty, które ten spowodował.

Fontanna już po raz kolejny została poważnie uszkodzona. Do podobnego zdarzenia doszło między innymi w grudniu 2015 roku, przed Świątecznymi Spotkaniami Elblążan. Wtedy sprawcą uszkodzenia też okazał się kierowca samochodu dostawczego.

Kolejne tego typu wydarzenie, to również dla nas nauczka. Nie chcemy jednak grodzić fontanny, to nie wyglądałoby dobrze, a poza tym ideą takich urządzeń jest to, że dostęp do nich jest prosty. Na pewno jednak będziemy zwracać uwagę na to, aby organizatorzy wydarzeń na starym mieście informowali ich uczestników o tym, że ta fontanna znajduje się w tym miejscu i, że nie można na nią wjeżdżać

- dodaje Mierzejewski.

Fontanna posadzkowa na skwerze katedralnym, oddana do użytku w lipcu 2014, jest jedną z największych atrakcji elbląskiej starówki - szczególnie upodobały sobie ją dzieci. Teraz będzie nieczynna przynajmniej do połowy wakacji. Miasto zapewnia jednak, że podczas fali upałów, tak jak w ubiegłych latach, ustawiane będą kurtyny wodne.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 20.06

  ....nie szczęścia ten teren. Najpierw miał być ogród archeologiczny za kilka baniek zrobili jednak fontannę. Jak wykonano bez komentarza ale jak oznakowano teren to dramat......Dobrze, że nie trafiło to samochody biorące udział w akcji na przykład gaszenia pożaru lub karetek pogotowia...

 2. 2
  +12
  ~ może tak
  Wtorek, 20.06

  a nie można by wokół placu jakiś donic z kwiatami czy innych elementów architektury ozdobno/dziwnej żeby uniemożliwić ich ominięcie takim samochodem , zawsze ktoś znajdzie się komu nie powiedziano, nie dosłyszał , źle zrozumiał , a tak , nie może ominąć to albo rozwiali auto albo pomyśli

 3. 3
  +4
  ~ inc
  Wtorek, 20.06

  tradycyjne elblskie kapiele sa zatemzawieszone heheh

 4. 4
  --3
  ~ dddd
  Wtorek, 20.06

  Rozumiem że koszty naprawy poniesie sprawca a nie miasto?

 5. 5
  +8
  ~ ssa
  Wtorek, 20.06

  no szkoda że może nie w listopadzie będzie naprawa.!

 6. 6
  +2
  ~ kreciol
  Wtorek, 20.06

  a tą przeklęta szopę postawią znowu na całe lato przy katedrze? Ciekawe ile klecha przytulił, żeby się zgodzić ...

 7. 7
  +5
  ~ Fifi
  Wtorek, 20.06

  @dddd, zadałbyś sobie 30sekundowy trud przeczytania artykułu, to byś wiedział kto pokrywa koszty naprawy.

 8. 8
  +5
  ~ normalny elblag
  Wtorek, 20.06

  Kuzwa wiocha to lepiej zimą naprawic a zrobic teraz sralnie dla psow

 9. 9
  +4
  ~ wik
  Wtorek, 20.06

  74tys, za pare plyt i plastikowe podpory ciekawy jestem jak sie skonczy gwarancja to bedzie mozna inne firmy brac do napraw to ile beda sobie wolac za usluge, a tak wogole to powinni na gwarancji zrobic ten zeby woda nie splywala po placu w strone ulicy przy bulwarze

 10. 10
  +4
  ~ fakty
  Wtorek, 20.06

  "z ubezpieczenia kierowcy pokryte zostaną straty, które ten spowodował".. Niestety nie sądzę, aby to była prawda. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że straty zostaną pokryte z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu którym kierował 26-latek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.