Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Fontanna przed Katedrą znowu została wyłączona

20.08.2014, 10:35:24 Rozmiar tekstu: A A A
Fontanna przed Katedrą znowu została wyłączona
fot. Majka Brejdak

Wczoraj (19 sierpnia) fontanna znajdująca się na placu przed katedrą św. Mikołaja, która w upalne dni dawała wiele radości najmłodszym elblążanom, ale również przysparzała zgryzoty UM, ponownie została wyłączona.

Kilka godzin trwała wymiana sztywnych rur na giętkie i ponowne napełnianie fontanny wodą. Jak dowiedzieliśmy się od wykonujących pracę robotników, wykonawca dokonał wymiany we własnym zakresie bez obciążania kasy miejskiej.

Urząd Miejski zapytany o prace wykonywane przy fontannie potwierdził, że należą one do procedury instalacji i koszty związane z wymianą elementów obciążają wykonawcę.

- To były "czynności serwisowe" przeprowadzone przez wykonawcę - powiedział nam Rafał  Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.  -  To były prace serwisowe, miasto nie ponosi żadnych kosztów.

Miejmy nadzieję, że nowe rury będą działały bez zarzutu i fontanna bez problemów będzie upiększała elbląską Starówkę, a kolejne jej wyłączenie nastąpi dopiero przed pierwszymi mrozami.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Kolejne prace przy fontannie ( zdjęć 15 )
Dodano: 2014-08-20 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ opinia
  Środa, 20.08

  CZYLI BUBEL

 2. 2
  +4
  ~ janusz
  Środa, 20.08

  Ta fontanna jest wzorcowym przykładem nieudolnych rządów Wilka i jego ekipy w Elblągu.. Bylejakość, nieudolność, tępota polityczna ...itd..itp. O czymś zapomniałem ?

 3. 3
  0
  ~ mius
  Środa, 20.08

  ~janusz : zapomniałeś wziąć leki ...

 4. 4
  +3
  ~ Elg.
  Środa, 20.08

  Ciągle problemy z tą fontanną który z urzędasów za to odpowiada?

 5. 5
  +1
  ~ kret
  Środa, 20.08

  co tym razem zakanał przytargał? pewnie ręcznik jakiemuś tam wpadł, albo lacze, żeby tylko nie palenisko od grilla. albo baranka z klaty sobie tam jeden z drugim golił, to i się przytkało

 6. 6
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 20.08

  "a kolejne jej wyłączenie nastąpi dopiero przed pierwszymi mrozami " co za optymizm ?? Warto.. aby udzielał się innym elblążanom .. : )

 7. 7
  +2
  ~ *-*
  Środa, 20.08

  Tyle kasy a taki bubel. nie było żadnych wymagań technicznych ? Gdzie jest projektant, inspektor nadzoru ? Czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem ? Jeśli tak to co za g... zaprojektował. A jeśli nie, to kto to odebrał ? !

 8. 8
  +2
  ~ aaa
  Środa, 20.08

  Co za bzdura otwierać/ robić taka fontanne żadnej z niej rekreacji dla starszych ludzi niż lat 17 poniewz jak sie poszło w upalne dni to codziennie się słyszało rozkapryszone i rozwrzeszczane bachory a fontanny nie było widac, nie dziwie się że są szkody, mysle że nie mniejszy koszt byłby dla odnowienia starego/zbudowanie basenu gdzie każdy by skorzystał ale jak takie mózgi rządzą w tym mieście to takie głupoty się dzieją.

 9. 9
  +3
  ~ dosyć
  Środa, 20.08

  Czas najwyższy wybudować metrowe ogrodzenie by nikt nie wchodził nie niszczył dyszy i fontanny.Pora by straż miejska interweniowała i karała tych co wchodzą na dysze .

 10. 10
  0
  ~ v1
  Środa, 20.08

  To najlepszy przykład decyzji Pana Wilka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80860996246338