Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy działkowcy mogą sięgnąć po pieniądze na modernizację ogrodów

03.06.2017, 12:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy działkowcy mogą sięgnąć po pieniądze na modernizację ogrodów
Fot. Ryszard Biel

Miasto pomyślało o działkowcach. Mogą się oni ubiegać o pieniądze z budżetu miasta na modernizację ogrodów. Do rozdania jest 30 tysięcy złotych. To dla nas bardzo dobra wiadomość, potrzeby mamy duże, przekonują posiadacze ogrodów.

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na udzielenie w 2017 roku dotacji z budżetu miasta dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych na terenie miasta. Dotacje będą udzielane na działania związane z rozwojem ogrodów. Na ten cel zabezpieczono 30 tysięcy złotych. Przy czym dotacje będą udzielane w kwocie nieprzekraczającej 6 tysięcy złotych, w wysokości 60 procent kosztów danego przedsięwzięcia. Oferty przyjmowane będą do 30 czerwca.

Miasto chciałoby, aby pieniądze przeznaczono w szczególności na budowę nowej lub naprawę istniejącej infrastruktury ogrodowej.

Dotacja może być przeznaczona w szczególności na budowę nowej lub modernizację istniejącej infrastruktury ogrodowej (m.in. sieci wodociągowej, energetycznej, rowów melioracyjnych, drenaży, miejsc postojowych, ogrodzeń zewnętrznych) pod warunkiem, że przedsięwzięcie będzie wpływać na poprawę warunków do korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększać dostępność społeczności lokalnej do ROD

- czytamy w warunkach konkursu.

Sami działkowcy nie ukrywają zadowolenia z faktu, że miasto wreszcie pomyślało o ich potrzebach.

To dla nas świetna wiadomość. Potrzeb, jeśli chodzi o modernizacje w ogrodach działkowych jet bardzo dużo. Do tej pory nie mieliśmy możliwości pozyskania na to pieniędzy z miasta. Trudno nam w tej chwili mówić o szczegółach, bo konkurs właśnie został ogłoszony, ale będziemy zachęcali Rodzinne Ogrody Działkowe, aby starały się o dofinansowanie

- mówi Regina Pawlukowska z sekretariatu Polskiego Związku Działkowców Okręgu w Elblągu.

Elbląskie ROD w ostatnim czasie przeżywają renesans. Swoje działki ma kilka tysięcy elblążan. Polski Związek Działkowców jest ogólnopolskim stowarzyszeniem ogrodowym kontynuującym ponad 120-letnią tradycję ruchu działkowego w Polsce. Do elbląskiego okręgu PDZ należy 62 ogrodów działkowych. Jednak po rewolucji, którą ROD przeżyły w wyniku nowelizacji ustawy w 2015 roku, również w Elblągu powstało kilka stowarzyszeń ROD działających poza strukturą PZD.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ wist
  Sobota, 03.06

  Na nasiona to i może wystarczy. 6 tyś. zł na jeden ogród, kwota "porażająca". No i ten ostatni zapis ...dostępność społeczności lokalnej do ROD. To znaczy że każdy może przyjść, zerwać sobie np. pomidory, kwiaty, owoce i zabrać do swojego domu? Chyba się komuś pomyliło w tym UM.

 2. 2
  +6
  ~ Żałosne .
  Sobota, 03.06

  Kampania wyborcza za miejskie pieniądze ??? Tak wróbelki na działkach ćwierkają .

 3. 3
  +3
  ~ ddd
  Niedziela, 04.06

  Co macie dla bezdomnych za moje pieniądze urzędasy?

 4. 4
  +4
  ~ Adam
  Niedziela, 04.06

  Nie mam nic przeciwko działkowcom, ale ...... gdy ostatnio przejechałem się rowerem żółtym szlakiem z Bażantarni, dotarłem do ogrodu działkowego Zalesie. Tam dopiero rozpasanie! Miejsce fajne, zaciszne, krajobrazowo piekne, a niejeden "domek" nie powstydził by się miana - willa wielokondygnacyjna. Świeże budowy "daczy" na ogrodach działkowych i zastanawiam się kto na to pozwala?

 5. 5
  0
  ~ Działkowicz
  Niedziela, 04.06

  Lecz się zazdrosny czlowieczku 5 metrow do kalanicy i 35 w podstawie moge sobie robic palace jakie chce i g ci do tego. A wracając do tematu to za 6 tys można zrobić bardzo dużo jakby siła roboczą byli dzialkowicze. Kiedyś normalna rzecz dzisiaj każdy ma gdzies.

 6. 6
  --1
  ~ Komuna ??
  Niedziela, 04.06

  Wiesz , siłą roboczą to wolę być na zachodzie za godne pieniądze a nie ba jakieś socjalistyczne czyny z PRLu !

 7. 7
  +2
  ~ Działkowicz
  Niedziela, 04.06

  Bóg cie rozliczy za twoje czyny.Zmien myslenie, roszczeniowcami nazywam takich ludzi. Dajcie bo mi sie nalezy a nic od siebie. Jedz na zachod bo tam peselów potrzeba. Nie chodzi o harowanie bo prezes dzialek tak kazal chodzi o pospolite ruszenie kupmy za 6 tys farby i pedzle i ponalujmy ten swiat na żółto i na niebiesko nie wiem kostke ułóżmy, chodnik, parking co kolwiek a nie wszyscy by chcieli zeby wszystko bylo za nic za darmo w d wam sie poprzewracało a komune pamietam bo jak ja obalali to miałem 7 lat.

 8. 8
  +2
  ~ Żartowniś .
  Niedziela, 04.06

  To faktycznie , jak miałeś 7 lat to wiesz o komunie ! Kanapki , woreczek do kapci i za rączkę i do szkoły !

 9. 9
  +1
  ~ Adam
  Niedziela, 04.06

  Napisałem, że nie mam nic porzeciwko działkowcom, a jedynie mierżą mnie takie bieda-cwaniaczki. "Mogę rodbić co chcę" - no nie zupełnie:). Kup sobie chłopie działkę (ale budowlaną), buduj co chcesz, podłącz media z kanalizacją włącznie, ogrodź płotem, płać podatki i mieszkaj. Inaczej to jak ktoś pisze - to komuna (jak nie z peselu to z mentalności)

 10. 10
  --2
  ~ Dzialkowicz
  Niedziela, 04.06

  Przeciez płace do ogrodu podatek. Włożyłem w swoja dzialke ponad 100 tys nigdy tego nie odzyskam ale bedzie dla potomnych, oczyszczalnia tez jest.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.252779006958