Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Po naszym wywiadzie radni PO zwołują konferencję i upominają Wojciecha Rudnickiego (SLD). Czy rzeczywiście jest o co?

16.02.2017, 13:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
Po naszym wywiadzie radni PO zwołują konferencję i upominają Wojciecha Rudnickiego (SLD). Czy rzeczywiście jest o co?

Radni Platformy Obywatelskiej nerwowo zareagowali na wywiad z Wojciechem Rudnickim (SLD), wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu, który dzisiaj ukazał się w info.elblag.pl. – Pan wiceprzewodniczący po raz kolejny próbuje opowiadać o inicjatywach, których nie podjął i mówić, że to jego inicjatywy. Wiele razy zwracaliśmy na to uwagę, ale bez echa – mówi Michał Missan, przewodniczący klubu radnych PO.

Dzisiaj (16 lutego), kilka minut przed sesją Rady Miasta, radni Platformy Obywatelskiej zwołali szybkie spotkanie z dziennikarzami. Chcieli podzielić się z mediami swoją refleksją po wywiadzie info.elblag.pl z Wojciechem Rudnickim, któremu zarzucają, że przypisuje sobie zasługi innych. Dokładnie chodzi o sprawę planowanej budowy garażowca przy ul. Bednarskiej, która spotkała się ze znacznym sprzeciwem części elblążan, a także niektórych radnych. Druga kwestia dotyczy remontu muzeum. Przez dłuższy czas cała inwestycja była pod znakiem zapytania, bo chociaż instytucja dostała wielomilionowe dofinansowanie na ten cel, to miasto początkowo nie chciało się zgodzić na ujęcie w budżecie pieniędzy na wkład własny.

Pan wiceprzewodniczący po raz kolejny próbuje opowiadać o inicjatywach, których nie podjął i mówić, że to jego inicjatywy. Mam na myśli, sprawę budowy garażowca na Starym Mieście, państwo pewnie doskonale pamiętacie, że to klub radnych PO, podczas sesji, złożył stanowisko, które mówiło o tym, że nie jesteśmy zwolennikiem tego rozwiązania, że potrzebna jest debata, że trzeba poczekać z tym tematem. Druga rzecz to jest to, że walczył o pieniądze dla muzeum. Chciałbym państwu powiedzieć, że posiadam listy obecności zespołu ds. muzeum i pan wiceprzewodniczący mimo tego, że jest członkiem rady muzeum, nie był na tym spotkaniu, nie walczył o te pieniądze, jedynie klub platformy obywatelskiej mówił o tym, że głosowanie nad budżetem w naszym wykonaniu może się odbyć tylko wtedy, jeżeli te pieniądze, na wkład własny, zostaną tam ujęte

– wyjaśnia Michał Missa.

–  Zareagowałem, bo słyszałem już o takich sytuacjach, kiedy to inicjatywy rady, pan wiceprzewodniczący sobie przypisuje. Ja jestem pierwszy może nie ostatni, który o tym mówi. Nie wiem, z czego to wynika. Wiele razy zwracaliśmy na to uwagę, ale jakoś bez echa. Wybory, jeśli będą planowo, odbęda się dopiero za półtora roku, w związku z tym nie traktuję tego jako kampanii, tylko jako sprostowanie wypowiedzi pana Wojciecha Rudnickiego. Chcemy, żeby więcej tego nie robił – dodaje przewodniczący Klubu Radnych PO.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy Wojciecha Rudnickiego. Radny SLD tłumaczy, jaka była jego rola w przypadku obu spraw.

Nie przypisuję sobie zasługi, jeśli chodzi o garażowiec. Byłem zapytany, jakie mam zdanie na temat budowy tego garażowca. Powiedziałem, że od razu byłem na nie. To jest też stanowisko naszego klubu radnych. Jeżeli chodzi o muzeum. To jestem w radzie muzeum. Spotkaliśmy się z przedstawicielami muzeum i tam wyjaśniliśmy, że ja będę za tym, żeby wykonać tę inwestycję, żeby te pieniądze nie zostały zmarnowane i takie dyskusje były z panem prezydentem. Nie przypisuję sobie tego. To są fakty. Nikt temu nie zaprzeczy, że podczas spotkań z panem prezydentem byłem jednym z inicjatorów prowadzenia rozmów w tej sprawie, który prosił, żeby dyskutować, wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość, a także nie zmarnować tej szansy na remont gimnazjum

– przekonuje Wojciech Rudnicki.

Wywiad z Wojciechem Rudnickim przeczytasz tu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +43
  ~ pytam się
  Czwartek, 16.02

  Dlaczego PO nie porusza spraw dla Nas bardzo ważnych to jest sprawa MPO i EPEC. Dlaczego PO nie interesuje się czy elblążanie będą mieli tanio ciepło, nie tak jak dotychczas. Dlaczego po publikacjach pana Klima jest cisza, a przecież sprawą EPEC zajęła się Prokuratura na wniosek CBA. Może by tak jakaś refleksja ze strony PO w tym temacie.

 2. 2
  +45
  ~ do pytam się
  Czwartek, 16.02

  Popieram to co piszesz - ale dotyczy to również SLD. Dlaczego dotychczas nie poznaliśmy stanowiska SLD w sprawie MPO i EPEC. Klim w temacie jest jakby wolnym strzelcem i chyba bez wsparcia swojej formacji. Jak sobie przypominam to Pan Misan na temat EPEC się wypowiadał ( nie widzi problemu a za całą sprawę odpowiadają ci co to ujawnili) a może teraz Rudnicki,Nowak i ten no. W tematach ważnych jak zwykle nic do powiedzenia choć ten jeden w RN- Jedyny to przez nich namaszczony.

 3. 3
  --21
  ~ prawda
  Czwartek, 16.02

  Na komisji to p. Rudnicki mocno podkreślał konieczność szukania rozwiązania problemu z muzeum i uważał,że środki nie mogą się zmarnować, radni z PO byli powściągliwi, potem odezwał się w tej sprawie też radny Derlukiewicz

 4. 4
  +26
  ~ tłumacz politolog
  Czwartek, 16.02

  Dla niezorientowanych, oceniając sens wypowiedzi i skalę lansu prawdopodobnie w 2019 roku panowie Rudnicki i Missan będą kandydować na urząd Prezydenta miasta Elbląga;)

 5. 5
  +51
  ~ klik
  Czwartek, 16.02

  Czyż nie jest tak, że p. Rudnicki ma o sobie zbyt duże, żeby nie powiedzieć ogromne, mniemanie?

 6. 6
  +45
  ~ biuk
  Czwartek, 16.02

  I Novaka wpuscil na mine

 7. 7
  +31
  ~ do tlumacz politolog
  Czwartek, 16.02

  No to na wybory nie ma co iść bo nie będzie na kogo głosować

 8. 8
  +12
  ~ Ka
  Czwartek, 16.02

  Wybory prezydenckie będą w 2018 r., nie w 2019

 9. 9
  +8
  ~ do tłumacz politolog
  Czwartek, 16.02

  Pisano już, że wszystkie ugrupowania mają wytypować swoich przedstawicieli do końca 2017 roku, na :prezydentów,wójtów,burmistrzów itd. Wybory odbędą się w 2018 roku.

 10. 10
  +35
  ~ pytajaca
  Czwartek, 16.02

  Sld to jakie jest wasze stanowisko w sprawie Epec.

 11. 11
  --40
  ~ Wojciech Rudnicki
  Czwartek, 16.02

  Zarzutów nie rozumiem. Odpowiadałem na zadane (i nie ja je przygotowywałem) pytania dziennikarza. W moim wywiadzie nie ma nic co mogłoby świadczyć, że przypisałem sobie jakieś zasługi. Poza tym stwierdzenie kolegi przewodniczącego Michała Missana cyt. "Zareagowałem, bo słyszałem już o takich sytuacjach, kiedy to inicjatywy rady, pan wiceprzewodniczący sobie przypisuje. Ja jestem pierwszy może nie ostatni, który o tym mówi. Nie wiem, z czego to wynika. Wiele razy zwracaliśmy na to uwagę, ale jakoś bez echa" - koniec cytatu, jest dla mnie krzywdzące. Zadaję więc pytanie - proszę o ścisłe wyliczenie o jakie konkretne sytuacje chodzi ?. Jeżeli były takie to chętnie się do nich odniosę.

 12. 12
  +25
  ~ yswuhx
  Czwartek, 16.02

  Ja przyznam ze mimo sympatii do pana radnego, dziwilem sie tym wywiadem...jakos tak nie ten poziom...po co? Kampania?

 13. 13
  +33
  ~ Bystrzak
  Czwartek, 16.02

  Rudnicki jak zwykle czyimś kosztem!! I ten czerwony sweter:(((

 14. 14
  --9
  ~ bezpartyjnaelblazanka
  Czwartek, 16.02

  Proszę się nie przejmować. Pan M. się lansuje, nadrabia straty wizerunkowe. On,jak cokolwiek zrobi, choćby to było najmniejsze NIC (a i tak się rzadko zdarza) krzyczy najgłośniej,jak potrafi. Poza tym, to nie jest jego gazeta, ma swoją tubę. Naprawdę, Panie Radny - proszę się tym panem nie przejmować. On nic nie robi, dużo krzyczy. Jak cała PO.

 15. 15
  +5
  ~ Muczaczos
  Czwartek, 16.02

  Powtarzam zanim redakcja coś zamieści niech przeczyta!!!! Cytuję "... wyjaśnia Michał Missa...." Kto to jest Missa ???????????????????

 16. 16
  +8
  ~ aaaaaaaaaaa
  Czwartek, 16.02

  a okupacji trybuny nie będzie jak w sejmie.CZAS -PO już sie skończył.

 17. 17
  +23
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 16.02

  Jak licytacja dzieci w piaskownicy kto ładniejszą bakę zrobił?! Kompromitacja! Czy im ktoś doradza jak jest odbierana przez nas taka parodia?1

 18. 18
  --1
  ~ :(
  Czwartek, 16.02

  Chyba Missan

 19. 19
  +43
  ~ bububu
  Czwartek, 16.02

  Pan radny na tematy nie istotne odpowiada a na pytanie nt EPEC nie ma odpowiedzi. Zadam ponownie za pytającą. To jakie jest stanowisko SLD w sprawie EPEC.

 20. 20
  +2
  ~ turban
  Czwartek, 16.02

  Nigdy więcej PO!trzeba wyciąć w pien ta antypolska zaraze

 21. 21
  +22
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 16.02

  Misan ma racje co do Wojciecha .Porównując go do Poprzednika obecnego Senatora to inna jakość ,otwarty na współpracę i bez przyczyny się nie czepia .A radny SLD brak słów.

 22. 22
  +4
  ~ hihihi
  Czwartek, 16.02

  Precz z PO . NIGDY WIĘCEJ PO !!!

 23. 23
  +16
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 16.02

  Panie Rudnicki , widzę , że inni na Panu się też " poznali " ?? No cóż , to była tylko kwestia czasu . Mógłbym już merytorycznie rozpisywać się o Pańskiej " działalności " , jako Radnego miasta , ale pozostawię sobie to sobie na 2018 , gdyby " przypadkiem " zachciało się Panu kandydować do Rady Miejskiej (a już nie wspomnę , gdyby to było z Okręgu 1 ) . Zapewniam , że będzie dość interesująco . Jak dla mnie, to zupełna pomyłka wybranie Pana na radnego, ale.... to jest moje zdanie .

 24. 24
  +11
  ~ ???
  Czwartek, 16.02

  W. R " Zarzutów nie rozumiem " tak najlepiej . Nie dziwi nic .

 25. 25
  +4
  ~ ??? !
  Czwartek, 16.02

  " W zależności od tego, kto jakie funkcje pełni w Radzie, takie otrzymuje wynagrodzenie. I tak przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 100 proc. tak zwanej podstawy, czyli 2 649, 69 zł, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący komisji stałych 85 proc. tej kwoty, czyli 2 252, 24 zł, " na rękę co miesiąc . Co robi , co zrobił dla mieszkańców radny z Twojego okręgu wyborczego , oprócz gadania i gadania oraz ...gadania ??? Oraz pokazywania się wszędzie , gdzie się da , czy zapraszają czy też nie ?? Hmmmm ??

 26. 26
  +8
  ~ ccc
  Czwartek, 16.02

  CO z podwyżką za śmieci dur..... dlaczego po wprowadzeniu selektywnej zbiórki nadal cena rośnie Co robi ta zas..... komisja którą szanowni radni powołali do zbadania sytuacji? co z ceną ciepła i nabijaniem kabzy Energii. Mieszkańców interesują te sprawy a nie wasze zas... przepychanki

 27. 27
  +18
  ~ bezczelny
  Piątek, 17.02

  radny Missa i radny Rudnicki podobnie jak PO i SLD w RM są nam równie potrzebni jak g... na podeszwie buta

 28. 28
  --10
  ~ ja
  Piątek, 17.02

  Brawo panie Michale!

 29. 29
  +7
  ~ ?
  Piątek, 17.02

  Panie Missa to jest żenujące co pan robi. jako PO skupcie się raczej na rozwiązywaniu problemów miasta a nie na lansie

 30. 30
  +21
  ~ wesołek
  Piątek, 17.02

  panie misan, atakowałeś pan radnego klima ze bezpodstawnie drąży sprawy epec; czy teraz kiedy CBA skierowała sprawę epecowskich przetargów do prokuratury nadal uważasz pan że zainteresowanie sprawą było zbędne, a co z programem TERMIS na który pana koleś, obecny techniczny epec, WYWALIŁ prawie milion złotych , czy to kolejna sprawa niegodna uwagi radnych. ZAPAMIĘTAM CI TO CHŁOPIE PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH. a tak na marginesie, czy Pan Prezydent zamierza rozliczyć sprawę TERMIS i upublicznić wynik ? jeżeli nie to uprzedzam że będzie to dobry temat do dyskusji w kampanii wyborczej która zacznie sie pewnie za rok.

 31. 31
  +23
  ~ Elblążanin
  Piątek, 17.02

  A co Rudnicki robi ? i co zrobił dla naszego miasta - N I C i to jest prawda, bierze tylko pieniądze.

 32. 32
  +16
  ~ i o co chodzi
  Piątek, 17.02

  jeden wart drugiego.

 33. 33
  +2
  ~ bardzo brzydko
  Sobota, 18.02

  Tak uderzać w koalicjanta panie Missa? Oj nieładnie

 34. 34
  +12
  ~ Tak gra ??
  Sobota, 18.02

  Tak dla przypomnienia Pan Rudnicki był za podwyżką opłaty za śmieci . Zawsze jest za propozycjami Prezydenta , które czasami mijają się z zamożnością portfeli mieszkańców . I o ile postawa Prezydenta miasta jest jeszcze do przyjęcia , w końcu pełni funkcję urzędnika , to postawa Pana wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej przedstawiciela mieszkańców Elbląga , zupełnie nie zrozumiała . Chyba , że chce zostać wybrany przez ewentualnego Prezydenta miasta na jego zastępcę ??? Kto wie .. ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.