Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ulewny deszcz omal nie zniszczył imprezy. Elblążanie nie dali jednak za wygraną

09.06.2016, 11:40:51 Rozmiar tekstu: A A A
Ulewny deszcz omal nie zniszczył imprezy. Elblążanie nie dali jednak za wygraną
Fot. Ryszard Biel
W środę odbył się festyn w Szkole Podstawowej Nr 8. Na dzieci oraz ich rodziców czekały liczne atrakcje, bardzo urozmaicony poczęstunek, pokazy sportowe i prezentacje artystyczne. Wszystko to mogło nie wypalić z powodu ulewnego deszczu. Na szczęście organizatorzy mieli plan „B”.
 
Festyn rozpoczął się o godz. 16:00. Nad Elblągiem wisiała o tej porze wielka, czarna chmura, która nie zwiastowała nic dobrego. Po około pół godziny rozpadało się na dobre. Dyrekcja przewidziała taką ewentualność i wszystkie atrakcje festynu przeniesione zostały do hali sportowej.
 
Od kiedy pamiętam pogoda zawsze nam sprzyjała. Na szczęście jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Festyny to już taka nasza tradycja i nie wyobrażam sobie zakończenia roku szkolnego bez festynu
 
- mówi Alicja Bałchan, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8.
 
Akcja przenoszenia imprezy pod dach przeszła bardzo sprawnie. Po kilku minutach cały festyn odbywał się już w hali sportowej.
 
Pora była obiadowa, więc kolejki do zupy oraz naleśników, które przygotowane zostały w szkolnej kuchni, ustawiły się natychmiast. Na deser można było poczęstować się ciastem przygotowanym przez rodziców uczniów szkoły oraz napić się kawy lub herbaty.
 
Wśród atrakcji kulinarnych były także ekologiczne pomidory oraz tradycyjnie wyrabiane sery.
 
Dzieciaki mogły się wyszaleć biorąc udział w różnych grach i zabawach. Na miejscu mogły też przy pomocy artystycznie uzdolnionych pań przyozdobić swoje młode oblicza farbkami. Niektóre spośród dzieci nie poprzestały na farbkach do ciała i na twarz nanosiły również warstwy waty cukrowej, po którą ustawiała się długa kolejka. 
 
W trakcie festynu zaprezentowała się elbląska grupa Aikido i zaprosiła dzieciaki do wspólnego treningu.
 
- Najbardziej ze wszystkiego podobało mi się walczenie i trening Aikido – mówi Przemek, który uczestniczył w festynie razem z rodzicami. - Teraz muszę przekonać mamę, żeby mnie zapisała.    
 
Aby oddać klimat oraz podkreślić rangę wydarzenia, należy dodać iż za oprawę muzyczną odpowiadał artysta, który w ubiegłym tygodniu pobił frekwencją na swoim występie nawet gwiazdę wieczoru – Myslovitz. Przed mieszkańcami Zawodzia po raz kolejny występował „Gesek - Czas na Disco”. 
Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Festyn Sp 8 ( zdjęć 36 )
Dodano: 2016-06-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.