Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ruszył proces Magdaleny R. oskarżonej o zabójstwo 5-letniego syna. Sędzia utajnił rozprawę

12.02.2013, 11:27:50 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszył proces Magdaleny R. oskarżonej o zabójstwo 5-letniego syna. Sędzia utajnił rozprawę
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Ruszył proces Magdaleny R. oskarżonej o zamordowanie swego 5-letniego syna Gabriela. Kobieta udusiła dziecko a jego zwłoki przez kilka miesięcy trzymała w wersalce. Dziś, 12 lutego, w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie. Sędzia wyłączył jednak jawność procesu. Odbywa się on za zamkniętymi drzwiami.

Ciało 5-letniego Gabriela  zostało znalezione w lipcu 2012 r. w Morągu, przez właścicielkę mieszkania wynajmowanego przez matkę chłopca. Kobieta weszła do lokalu zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci jej czynszu. Tej jednak w mieszkaniu nie było, a w pomieszczeniu czuć było fetor. Po oględzinach, dokonała szokującego odkrycia. W wersalce leżały rozkładające się zwłoki dziecka.

Za matką dziecka rozesłano list gończy. 31-letnia kobieta została zatrzymana po trzech dniach. Policja zatrzymała ją, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy po zatruciu alkoholem. Podczas przesłuchania Magdalena R. miała przyznać się do zabójstwa syna i powiedzieć, że zbrodni dokonała w lutym, szczegółowo i beznamiętnie opisując śledczym przebieg mordu dokonanego na Gabrysiu.

Magdalena R. została aresztowana na trzy miesiące i osadzona w Areszcie Śledczym w Ostródzie. Do lipca 2012 r. sprawą zabójstwa Gabriela zajmowali się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, Ośrodek Zamiejscowy w Morągu. Jednak ze względu na wagę sprawy, 10 lipca, akta trafiły do Elbląga -Śledztwo w tej sprawie będzie prowadził V Wydział Śledczy – informował nas  w lipcu 2012 r. Zbigniew Więckiewicz, szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Od sierpnia 2012 roku sprawa zabójstwa małego Gabrysia rzuciła trochę więcej światła na tę potworną zbrodnię. Magdalena R. została poddana obserwacji sądowo-psychiatrycznej w zakładzie leczniczym. Biegli jednoznacznie stwierdzili wtedy, że zabijając dziecko kobieta miała tego pełną świadomość.

Dzisiejszy proces ma planowo zakończyć się o godz. 13. Jak tylko uda nam się skontaktować z rzeczniczką prasową Sądu Okręgowego w Elblągu i uzyskać więcej informacji o przebiegu dzisiejszej rozprawy, poinformujemy o tym naszych czytelników.

Do tej pory Magdalena R. usłyszała zarzut zabójstwa syna, za co grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ nośny temat
  Wtorek, 12.02

  rywalizacja z superekspresem i faktem może sie nie udać

 2. 2
  +3
  ~ cos innego
  Wtorek, 12.02

  Trybunał Praw Człowieka ukarał Polskę za przetrzy‐mywanie niepełnosprawnego więźnia w nieodpo‐wiednich warunkach. Polskie władze mają zapłacić skarżącemu 8 tysięcy euro zadośćuczynienia. Skargę do Trybunału złożył młody mężczyzna, do‐tknięty przewlekłymi chorobami i przykuty do wózka inwalidzkiego. Skazany na osiem lat więzienia prze‐bywał w kilku zakładach karnych między innymi w Siedlcach i Warszawie. Zarówno więzienne cele jak i sanitariaty nie były przystosowane dla inwalidów.

 3. 3
  --3
  ~ tytus
  Wtorek, 12.02

  Doznałem wstrząsu...Otwieram wersalkę, a tam.... imć Lewandowski !!! Kto mi to podrzucił !??

 4. 4
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Wtorek, 12.02

  Tytus narażasz się Romkowi a jak cię spotka atomowa kontra Atomka toś trup w ....wersalce

 5. 5
  +1
  ~ maleństwo
  Środa, 13.02

  Powiesić tego potwora !!! Wszystkich dzieciobujców na szafot !!!

 6. 6
  --1
  ~ celownik
  Środa, 13.02

  ~ maleństwo.... Pisz z przy pomocy słownika, mniej wstydu....

 7. 7
  --1
  ~ tytus
  Środa, 13.02

  imć ~ Mariusz Lewandowski... Romek, to mój, brat, kumpel, kamrat..."Jesteśmy oba , jak jedna wątroba " hi,hi,hi,hi..! Ale ty się nie poddawaj, tłuczku....Kombinuj, kombinuj.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1109011173248