Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zabiła dziecko, a ciało ukryła w wersalce. Sprawa Magdaleny R. trafiła do Elbląga

11.07.2012, 18:30:50 Rozmiar tekstu: A A A
Zabiła dziecko, a ciało ukryła w wersalce. Sprawa Magdaleny R. trafiła do Elbląga
fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Śledztwo w sprawie Magdaleny R. z Morąga, oskarżonej o zamordowanie pięcioletniego syna będzie prowadziła elbląska prokuratura – poinformował dziś, 11 lipca Zbigniew Więckiewicz, szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Ciało chłopca znaleziono w miniony czwartek, 5 lipca, w mieszkaniu w Morągu, które wynajmowała Magdalena R. Odkryła je właścicielka mieszkania, która weszła do środka zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci czynszu i nie kontaktuje się z nią od kilku dni.

Od czwartku policja próbowała ustalić miejsce pobytu 31-letniej Magdaleny R.  W sobotę Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał za nią list gończy. Tego samego dnia policja przekazała mediom komunikat z personaliami i fotografią poszukiwanej. Kilka godzin po publikacji wizerunku poszukiwanej, policjanci otrzymali od anonimowej osoby informację, że kobieta jest w jednym z olsztyńskich szpitali. Magdalenie R. udzielano tam pomocy lekarskiej z powodu zatrucia alkoholowego. Została zatrzymana przed północą przy wyjściu ze szpitala.

W niedzielę popołudniu kobieta została przesłuchana. Magdalena R. przyznała się do zabójstwa 5-letniego syna Gabriela i złożyła wyjaśnienia. Do zbrodni doszło prawdopodobnie w lutym tego roku. Kobieta miała zeznać, że zabiła syna, bo jej przeszkadzał. Zarzuciła na głowę chłopca plastikowy worek i udusiła go poduszką. Następnie ciało dziecka próbowała spalić w wannie. Ostatecznie włożyła je do foliowego worka, zawinęła w koc i włożyła do wersalki.

Dotąd sprawą zabójstwa Gabriela zajmowali się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, Ośrodek Zamiejscowy w Morągu. Ze względu na wagę sprawy, we wtorek, 10 lipca, akta trafiły do Elbląga. - Śledztwo w tej sprawie będzie prowadził V Wydział Śledczy – mówi Zbigniew Więckiewicz, szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu. W tej chwili trwa postępowanie przygotowawcze. Dla dobra śledztwa, prokuratura nie informuje o szczegółach i motywach zbrodni.

Nie wiadomo kiedy sprawa trafi na wokandę. Magdalena R. została aresztowana na trzy miesiące i osadzona  w Areszcie Śledczym w Ostródzie. Jak poinformował Zbigniew Więckiewicz, kobiecie postawiono zarzut zabójstwa syna, za co grozi kara od 8 do 25 pozbawienia wolności lub dożywocie.
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ ZK
  Środa, 11.07

  Takie ścierwo powinni od razu zabić w ***u !!!!! Wwięzieniu zrobią jej taki proces, żen własnej twarzy nie pozna.

 2. 2
  +2
  ~ tylko nie elbląski sąd
  Środa, 11.07

  oj to już ją uniewinnią:( albo będzie się sprawa toczyła latami bo nagle stwierdzi że upadła na dziecko z workiem w reku.

 3. 3
  +5
  ~ KAAATTT
  Środa, 11.07

  DOŻYWOCIE TO STANOWCZO ZA MAŁO ZA TAK OKROPNĄ ZBRODNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A I TAK MAŁO PRAWDOPODOBNE W NASZYM CHORYM SYSTEMIE PRAWNYM, ŻEBY TE DOŻYWOCIE DOSTAŁA!!!!

 4. 4
  +2
  ~ Aga K.
  Środa, 11.07

  sama jestem matką, mam syna i córkę. Zawsze możliwy jest wypadek... ale za takie bestialstwo powinna dostać karę śmierci, albo dożywotnie męczarnie!!!! zabić swoje dziecko... jestem w szoku!

 5. 5
  +6
  ~ szmata nie matka
  Środa, 11.07

  ja wybudował drugi shtutthoff i tam takie mendy doceniał ciężką pracą do końca życia!!!pobódka o 5,micha gotowanej brukwi,marchwi i won do rowów melioracyjnych,zbieranie kamieni z pól uprawnych.....po kilku latach takie ścierwo byłoby z kudłami do pasa,zęba żadnego,tyfus i najgorsze co może byc paty za bule ***o!!!!!

 6. 6
  +3
  ~ jan
  Czwartek, 12.07

  polskie prawo chroni bandytow!!! dzieciobojczyni sa bezkarne masakra

 7. 7
  +1
  ~ LUSI@
  Czwartek, 12.07

  KAŻDA MATKA KOCHA SWOJE DZIECKO?????

 8. 8
  +3
  ~ Ala
  Czwartek, 12.07

  To biedne dziecko na pewno przechodziło koszmar też za życia z taką szmatą!!!,ale Opieka Społeczna,czy kurator cały czas "czuwali"nad nim i na pewno nic złego w tym domu się nie działo.Pewnie sąd uzna,że znowu SZOK POPORODOWY,nawet po 5 latach!

 9. 9
  +4
  ~ zofia
  Czwartek, 12.07

  Co nowszy przypadek zabicia dziecka to jest OKRUTNIEJSZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!,myslałam ze Wasniewska to potwor ,pozniej chłopiec z Cieszyna ,teraz to biedne dziecko .Ten POTWÓR pobił wszelkie rekordy okrucienstwa !!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  --1
  ~ balcerkowa62
  Czwartek, 12.07

  Olsztyn nam wszystko zabiera a bał się takiego procesu u siebie????????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1873350143433