Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jaki jest cel wizyty Prezydenta Elbląga w Liepaji?

23.08.2012, 12:22:18 Rozmiar tekstu: A A A
Jaki jest cel wizyty Prezydenta Elbląga w Liepaji?
fot. Agencja Reklamowa GABO

Prezydent pojechał na Łotwę na zaproszenie mera Liepaji, Uldisa Sesksa. Jakie są cele tej wizyty? Jak kształtuje się harmonogram pobytu prezydenta w mieście partnerskim? A przede wszystkim, jakie, wymierne efekty może przynieść Elblągowi, prezydencka podróż do Liepaji?

Zacieśnianie relacji z miastami partnerskimi to jeden z ważniejszych aspektów na drodze wzajemnej współpracy i  promocji miast w skali światowej. Prezydent Grzegorz Nowaczyk, przebywa od wtorku, 21 sierpnia, z roboczą wizytą w Liepaji - partnerskim mieście Elbląga. - Jest to typowa robocza wizyta – informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Nowaczyka. - Współpraca z miastami partnerskimi polega na regularnych spotkaniach, rozmowach, wypracowywaniu zakresu współpracy – mówi rzecznik prasowy.

Z taką samą, roboczą wizytą, podczas tegorocznych Dni Elbląga, gościła w naszym mieście  wicemer Wielkiego Nowogrodu. Efekty tych wizyt są wymierne: dzieci z Wielkiego Nowogrodu przyjechały do nas w czerwcu z koncertami. - Kolejną ich wizytę planujemy jesienią – mówi Anna Kleina. - Dodatkowo gości z miast partnerskich będziemy podejmować podczas Elbląskiego Święta Chleba.

Mimo, iż wizyta prezydenta Nowaczyka ma charakter czysto roboczy, obfituje w wydarzenia – W trakcie wizyty omawiane będą możliwości wymiany młodzieży, kulturalnej czy naukowej. W programie przewidziano: spotkanie z władzami Liepaji, zwiedzanie portu morskiego; pokaz rowerów elektrycznych, jako nowej formy turystyki. Dziś (23 sierpnia) odbędzie się także spotkanie z Polonią oraz z ambasadorem Rzeczpospolitej w Rydze Jerzym Markiem Nowakowskim – informuje Anna Kleina.

Elbląska delegacja do Liepaji składa się również z radnych Antoniego Czyżyka i Małgorzaty Adamowicz, którzy jak wynika z informacji podanej przez Annę Kleina, będą tam nawiązywać współpracę ze swoimi odpowiednikami. - Chodzi o zacieśnienie współpracy, nowe pomysły na wymiany młodzieżowe, kulturalne, gospodarcze. – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Elbląga - To też forma zapoznania się z funkcjonowaniem łotewskiego samorządu i szukanie dobrych praktyk  - podaje Anna Kleina.

Wizyta prezydenta w Liepaji trwała trzy dni. Dziś elbląska delegacja wraca do Polski.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 22

%95.5 %4.5


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +40
  ~ zombi
  Czwartek, 23.08

  Gość ma nieprawdopodobne tempo przpakowywania walizek

 2. 2
  +26
  ~ zombi2
  Czwartek, 23.08

  W kasie UM już mają standardowe pytanie do tego pana: "to jaki dzisiaj kierunek"?

 3. 3
  +19
  ~ szejk
  Czwartek, 23.08

  cel? no jaki cel? no rozrywkowy, tradycyjnie

 4. 4
  +15
  ~ misiol
  Czwartek, 23.08

  oj ! żeby tylko biuro turystyczne nie padło.

 5. 5
  +11
  ~ ucz się pan
  Czwartek, 23.08

  podobno najlepsze praktyki samorządowe wdrażają w Somalii i Bangladesz

 6. 6
  +17
  ~ Afgańczyk
  Czwartek, 23.08

  Idzie ku normalności! Jeszcze dwa lata temu na tym portalu nie było można krytykować byłego prezydenta. Wszystko co było przeciwko niemu redakcja kasowała dziś proszę pełna demokracja. i swoboda można ać bez obaw!?

 7. 7
  --2
  ~ Menelo
  Czwartek, 23.08

  Cel?Łotewki!

 8. 8
  +15
  ~ Kez
  Czwartek, 23.08

  Za darmo pojeść i wypić.

 9. 9
  +11
  ~ adasa
  Czwartek, 23.08

  co to za wspolpraca? w d..ie mam jakies smieszne wystepy gownairzy z Lotwy, francji czy skadkolwiek w Elblagu! to jest wspolpraca? zwiedzanie portu w Liepaji, co to ma byc?!?! na cholere nam jakas wspolpraca. nie dosc, ze to wioski, o ktorych nikt nie slyszal, a ktore slonina zebral do kupy (zamiast duzych miast, przynajmniej wielkosci Elblaga), to co oni moga nam zaoferowac? nie trzba byc stowarzyszonym, zeby pojechac do miast a wobcym kraju (duzego) i zorganizowac prezentacje miasta, aby zachecic tamtehjszych przedsiebiorcow do inwestowania u nas. Co z tego, ze jakas baba z ruskiego miasta u nas byla na dni elblaga, co z tego wynika?

 10. 10
  --38
  ~ zombi
  Czwartek, 23.08

  Dla niedowiarków - a jednak większość lubi i popiera prezydenta ( z PO ? ) http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis-miejski/elblag,27.html

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0406980514526