Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Onkorejs w Elblągu. „Jesteśmy dowodem na to, że rak to nie jest wyrok”

28.06.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Onkorejs w Elblągu. „Jesteśmy dowodem na to, że rak to nie jest wyrok”
Fot. Agnieszka Klatt

Uczestniczki Onkorejsu przyjechały wczoraj do naszego miasta. Dziś (28 czerwca) wyruszyły spod Ratusza Staromiejskiego w kolejny odcinek trasy. - Najczęściej ludzie się boją i się nie badają. My pokazujemy, że nie należy się bać – podkreśliła Jolanta Olszewska-Setlak, koordynatorka Onkorejsu.


Onkorejs to akcja kobiet, które pokonały choroby nowotworowe i zaświadczają o tym własnymi nogami. Projekt ten realizowany jest po raz szósty.


- Bardzo się cieszę, że możemy mówić o tym, że rak to nie wyrok, o profilaktyce. To bardzo ważna idea – podkreślił wiceprezydent Elbląga Michał Missan podczas zorganizowanej dziś (28.06.) konferencji prasowej.


Jak informują organizatorzy Onkorejs Granicami Polski to wyjątkowy projekt, który jest realizowany przez osoby i dla osób, które wiedzą co to rak. Cel jest jeden - dać nadzieję osobom chorym, że rak nie musi być chorobą śmiertelną, pokazać, że mimo choroby można żyć aktywnie, pięknie i ciekawie. A przy okazji podkreślić, jak ważna jest profilaktyka.


 

Idziemy z misją niesienia profilaktyki, a same jesteśmy dowodem na to, że rak to nie jest wyrok. Rak to jest choroba wcześnie wykryta całkowicie wyleczalna. Późno wykryta jest to choroba przewlekła, czego jestem dowodem. Możemy żyć, możemy cieszyć się życiem. Oswajamy ludzi z tym, bo najczęściej ludzie się boją i się nie badają. My pokazujemy, że nie należy się bać, należy się badać

 

– podkreśliła Jolanta Olszewska-Setlak, koordynatorka OnkorejsuTo nie jedyny cel Onkorejsu. - Dajemy sobie nawzajem siłę – stwierdziła Jolanta Olszewska-Setlak. - Siła w chorobie jest najważniejsza. Bardzo ważne jest to, że mamy siebie, kogoś kto nas rozumie, że możemy ze sobą rozmawiać, motywować się.


Uczestniczki Onkorejsu mają do pokonania 110 km - od Braniewa do Krynicy Morskiej.

 

Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, jak to robimy, ale chyba robimy to sercem, miłością i tym, że bardzo pragniemy być ze sobą i z ludźmi

 

– dodała Jolanta Olszewska-Setlak.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2549469470978