Sobota, 13.07.2024, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Marsz Zdrowia zaróżowił Elbląg. Kilkaset osób zachęcało do profilkatyki

13.10.2018, 20:24:51 Rozmiar tekstu: A A A
Marsz Zdrowia zaróżowił Elbląg. Kilkaset osób zachęcało do profilkatyki
Fot. Ryszard Biel

Ulicami Elbląga, z Łączności na Stary Rynek, w sobotnie popołudnie przeszło kilkuset uczestników XVII Marszu Zdrowia "Kocham cię życie" zorganizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Młodsi i starsi, głównie panie, choć było i kilku panów, z różowymi balonikami i transparentami w dłoniach przypominali elblążanom, jak ważna w walce z rakiem jest profilaktyka.

Chcemy ostrzegać, pokazać, że z nowotworem nie ma żartów. Myślę, że udział nas młodych w tym marszu może przemawiać do starszych, zachęcać do profilaktyki

- mówi Mateusz Gutkowski, z klasy Ib ZSZ nr 1 w Elblągu.

Wydarzenie organizowane jest w październiku. To Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Elbląskie amazonki od lat robią wiele, aby ta świadomość wśród pań z Elbląga i okolic była jak największa. Corocznym ukoronowaniem tych działań jest marsz "Kocham cię życie".

Często kobiety myślą: "mnie to nie dotyczy". Nigdy nie wiadomo jakiego figla nam spłata los. Ja dostałam taki "prezent" na 55. urodziny. Też się tego nie spodziewałam, a przyszło mi się zmierzyć z taką chorobą. Zdrowie w życiu jest najważniejsze. Bez niego nic nas nie cieszy. Dlatego zachęcamy, namawiamy i przekonujemy do profilaktyki. Apelujemy, badajcie się. Wczesne wykrycie daje nam szansę na zdrowie. Rak to nie wyrok. Z tego można wyjść

- mówi Elżbieta Zimińska, prezeska elbląskich amazonek.

Tegoroczny Marsz Zdrowia był siedemnastym z kolei, ale pierwszym bez Alicji Tomczyk. Wieloletnia prezeska elbląskich amazonek, pomysłodawczyni marszu i wielu innych działań profilaktycznych odeszła 14 stycznia tego roku.

Myślę, że Alicja czuwa nad nami i była dzisiaj z nami. Marsz to było jej ukochane dziecko. My będziemy kontynuowały jej dzieło

- przekonuje pani Elżbieta.

 

Konkurs "Najlepsze hasło promujące Zdrowie"

W trakcie marszu na transparentach mogliśmy zobaczyć hasła wymyślone przez uczniów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Teraz wezmą one udział konkursie dla Szkół na „Najlepsze hasło promujące Zdrowie". Hasła będą umieszczone na profilu info.elblag.pl na Facebook-u. Tam też odbędzie się głosowanie. To internauci wybiorą te najlepsze hasła, które otrzymają statuetki: Jabłuszko Zdrowia i Drzewka Zdrowia. Głosowanie rozpocznie się w czwartek (18 października).
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Marsz zdrowia zaróżowił Elbląg. ( zdjęć 64 )
Dodano: 2018-10-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ tw bolek
  Niedziela, 14.10

  a czemu Amazonki mają takie same barwy jak partia razem - a może to jest odwrotnie - partia razem podszywa się pod Amazonki

 2. 2
  --1
  ~ Zniiesmaczony
  Niedziela, 14.10

  Bo tu juz wszystko jest upolitycznione ! Nawet ten marsz, wystarczy patrzec kto maszeruje! Koszmar obyczajow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3609991073608