Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Wiosna w ogrodzie" tematem przewodnim dzisiejszego spotkania seniorów

30.04.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wiosna w ogrodzie" tematem przewodnim dzisiejszego spotkania seniorów
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 30 kwietnia, w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej pod hasłem "Wiosna w ogrodzie" odbyło się drugie spotkanie w ramach kampanii pn. "Kierunek Zdrowie".

Podczas spotkania uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę w zakresie uprawy ogródków działkowych, pielęgnacji roślin w tym prawidłowego nawadniania podłoża i oprysków ekologicznych.

 

Wykład dotyczący m.in. ekologii w ogrodnictwie poprowadził Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. Wykład ten cieszył się zainteresowaniem wśród seniorów ze względu na letnią aurę na dworze, która sprzyja rozkwitaniu roślin.

Postanowiłam przyjść na dzisiejsze zajęcia, ponieważ szczególnie zainteresował mnie temat dotyczący ogrodnictwa. Rozpoczął się okres sadzenia roślin, więc warto dowiedzieć się jeszcze więcej, o tym, jak je uprawiać by pięknie rosły

- mówiła Alicja Ziółko.

O spotkaniach dowiedziałem się ze związku emerytów, przeczytałem ogłoszenie i postanowiłem przyjść tym bardziej że bardzo interesuję się dzisiejszym tematem. Takie spotkania to bardzo dobra propozycja i inicjatywa, każdy emeryt, zamiast siedzieć w domu może przyjść i z czegoś skorzystać

- mówił pan Jerzy.

Po wykładach przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Warsztaty z florystyki poprowadziła Anna Stoltmann Stefaniak, która zaprezentowała biżuterię kwiatową i opowiedziała o symbolice poszczególnych roślin. Seniorzy zobaczyli jak własnoręcznie wykonać ozdobne przypinki z kwiatów i roślin.

Jestem pod wrażeniem dzisiejszych zajęć, temat ogrodnictwa zawsze jest obecny, prawie każdy z nas ma w domu kwiaty, a nie zawsze wiemy jak o nie zadbać. Bardzo też podobają mi się te przypinki, sama bym takich chyba nie zrobiła

- mówiła pani Lucyna.

Po zajęciach uczestnicy wzięli udział w degustacji zdrowej żywności, seniorzy mogli spróbować owocowo-warzywnych smoothie, sałatek i nietradycyjnych kopytek ze szpinakiem i dynią.

Wraz z koleżankami uwielbiamy tańczyć, ruszać się, poza tym na spotkaniach z cyklu "Kierunek Zdrowie" możemy się wspólnie spotkać, poznać nowe osoby. Oprócz tego jest również bardzo przyjemna degustacja i ciekawe tematy dotyczące zdrowia i nie tylko. Jesteśmy na emeryturze i mamy więcej czasu więc musimy się czymś zająć, a nie tylko siedzieć w domu

- mówiła pani Halina.

Organizatorzy "Kierunku Zdrowie" zadbali również o seniorów, którzy sprawują opiekę nad swoimi wnuczętami. Przygotowana została specjalna strefa zabaw dla dzieci, na której znalazły się trampoliny i stoły wraz z akcesoriami do kolorowania. Ponadto wszyscy uczestnicy dzisiejszych zajęć wzięli udział w losowaniu, w którym nagrodami były sadzonki bukszpanu i begonii.

Dziś na spotkaniu byłam po raz pierwszy, przeczytałam na przystanku plakat informujący o tych zajęciach i wraz z przyjaciółką postanowiłam przyjść, bo jest tu naprawdę ciekawie

- mówiła pani Celina.

Spotkania z cyklu "Kierunek Zdrowie" odbywają się co wtorek, w godzinach od 13:00 do 15:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Zakończenie projektu przewidziane jest na 28 maja i jako jedyne odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.

Za tydzień, 7 maja, seniorzy wezmą udział w wykładach i warsztatach pt. Sprawne stawy. Serdecznie zapraszam

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek Zdrowie - Wiosna w ogrodzie ( zdjęć 40 )
Dodano: 2019-04-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ mieszkaniec
  Środa, 01.05

  Na Osiedlu ZATORZE samochody opanowały trawniki . Często mówi się o estetyce o ekologii o porządkach wiosennych , a na osiedlach panuje jeden BURDEL .Pytam gdzie jest władza miejska , czy Elbląg jest pozbawiony gospodarza , czy prezydent to jest tylko od parady , witania i żegnania gości ,a gdzie są EKOLODZY siedzą za biurkami i się nudzą . A na końcu gdzie jest policja RUCHU DROGOWEGO . UL.Malborska od skrzyżowania ul. łódzkiej do mostku rzeki kumieli jest znak zakaz zatrzymywania , który obowiązuje 24h ten znak zabrania zatrzymywania i parkowania prawej strony jezdni , chodnika i pobocza , w/w pobocze to są trawniki i za takie parkowanie jest kara 1000 złotych ,a więc do roboty panowie z drogówki .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1245279312134