Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Straż Miejska ma niesprawne fotoradary. Kto kontroluje prędkość w mieście?

30.04.2015, 12:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska ma niesprawne fotoradary. Kto kontroluje prędkość w mieście?

Stacjonarne fotoradary w Elblągu zostały zlikwidowane, natomiast Straż Miejska nie korzysta z przenośnych,  ponieważ są niesprawne. Kto zatem odpowiada za kontrolę prędkości w mieście i czego kierowcy powinni się obawiać?

W wielu miastach w Polsce, kontrole prędkości przeprowadzane przez Straż Miejską są nagłaśniane i zapowiadane. Służby tłumaczą, że w ten sposób pokazują społeczeństwu, iż nie są nastawieni na karanie za wszelką cenę kierowców, ale mają za zadanie jedynie dbać o bezpieczeństwo w poszczególnych odcinkach miasta.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do elbląskiego oddziału, dlaczego u nas nie są prowadzone działania w ten sposób. Jak się okazuje, strażnicy nie mają sprzętu, wobec tego kontrole prędkości w ogóle nie są przez nich prowadzone.

- Straż Miejska nie ustawia i nie korzysta z fotoradarów. Dwa, które posiadamy są niesprawne technicznie. W związku z tym nie są używane - poinformowała nas Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Choć Elbląg był miastem, w którym aż roiło się od stacjonarnych punktów kontroli prędkości, aktualnie kierowcy mogą jeździć bez obawy przed zdjęciem. Kierowcy z tego tytułu nie kryją zadowolenia, ponieważ ich zdaniem nie przynosiły oczekiwanych efektów.
 

Mieszkańcy się już wyuczyli, w których miejscach one stoją. Pamiętam kiedyś nawet w jakiejś gazecie była mapka z opisem. Ludzie zatem dojeżdżając do tego miejsca zwalniali. Nawet jeśli ktoś otrzymał zdjęcie z nakazem zapłaty, to było po długim czasie od przewinienia i kierowca już nie odczuwa tej kary, tak jak mandatu, który jest wypisywany od razu na miejscu. Poza tym łatwo się było "wymiksować" podając inną osobę za kółkiem

- stwierdził 45-letni Artur.

- Te fotoradary to była jakaś kpina. Wariaci jeździli po mieście i zwalniali tam gdzie był postawiony, w końcu wiedzieli gdzie, bo wcześniej były postawione znaki informacyjne. I jak to miało wpłynąć na bezpieczeństwo w mieście? - pyta Pan Zbigniew.

Na dzień dzisiejszy tylko patrole policyjne przeprowadzają kontrolę za pomocą ręcznych mierników prędkości, tzw. "suszarek". Miejsca i intensyfikacja takiego nadzoru jest zależna od prowadzonych działań. Kontrole prędkości mogą odbywać się zarówno w mieście, jak i na drogach ekspresowych.

Elbląska Komenda Miejska Policji wyszła z założenia, że patrol powinien być widoczny dla uczestników ruchu drogowego. - Fotoradary często stały w miejscach niewidocznych, co nie przyczyniało się do zmniejszenia prędkości. Kierowcy widząc patrol zwalniają, jest to oddziaływanie prewencyjne i skuteczne - podsumował asp. Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu.


 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kierowca 46
  Czwartek, 30.04

  A po co fotoradary większość widzę kierowców zaczyna normalnie jeżdzić ,a ci pozostali sami wpadną policji w rączki a już po 17 maja jak zmienią się przepisy.

 2. 2
  +3
  ~ Wędko 123
  Czwartek, 30.04

  Złapała mnie ostatnio policja na videoradar do nikogo pretesji nie mam pełna kultura,i już spokojnie jeżdżę następny samochód kupie sobie z tempomatem

 3. 3
  --13
  ~ drogówka
  Czwartek, 30.04

  Kierowca 46 podaj swój nr auta to gwarantuje ci że po 17 maja będziesz złapany i zapunktowany

 4. 4
  +7
  ~ Kierowca 46
  Czwartek, 30.04

  Drogówka żle mnie zrozumiałeś czytanie ze zrozumieniem sie kłania to ja pochwalam większość kierowców że jeżdżą normalnie a ty chcesz mój numer auta

 5. 5
  +1
  ~ Stefek
  Czwartek, 30.04

  Jacy fachoFcy pracują w SM - już popsuli fotoradary? Niektórzy nie powinni bawić się skomplikowanymi zabawkami.

 6. 6
  0
  ~ FOTOPSTYRK
  Sobota, 02.05

  Nie tylko fotoradary mają nie sprawne. Elbląska SM nie ma nawet ani jednej blokady na koła. Wszystko przepili, przejedli, zamienili za pączki :)

 7. 7
  +1
  ~ kleks
  Sobota, 02.05

  i bardzo dobze ze zeputy po co ludzi lupic i okradac co za glupi reportarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87545895576477