Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Koniec punktów karnych za zdjęcie z fotoradaru?

16.03.2015, 08:43:22 Rozmiar tekstu: A A A
Koniec punktów karnych za zdjęcie z fotoradaru?
Fot. arch. redakcji

PO ma pomysł na walkę z osobami, którym udaje się wywinąć od mandatu za zdjęcie z fotoradaru. Według nich to właściciel, a nie kierowca powinien zapłacić karę. W tym wypadku chcą również pozbyć się punktów karnych. Czy nowe zasady wejdą w życie?

Jeszcze do tej pory po otrzymaniu zdjęcia z fotoradaru, właściciel auta mógł przyznać się do tego, że prowadził pojazd, wskazać inną osobę lub odmówić wskazania kogokolwiek. Osoby, które łamały przepisy mogły bardzo łatwo się wywinąć od mandatu.

Posłowie PO chcą zmienić dotychczasowe zasady - to właściciel pojazdu miałby płacić karę, bez względu na to, czy to on prowadził auto czy też nie. Ten z kolei na własną rękę będzie mógł ściągać należności od osób, które faktycznie siedziały "za kółkiem". Byłoby to znaczne ułatwienie dla służb - w rezultacie różnych krętactw w ubiegłym roku blisko 40 proc. piratów drogowych uniknęło kary.

Już niebawem Sejm rozpocznie debatę nad tematem. Ważnym punktem będzie brak przyznawania punktów karnych za zdjęcie z fotoradaru. 
 

Źródło : newsweek.pl
 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ benek
  Poniedziałek, 16.03

  Czyli najlepiej bd mieć samochód w leasingu... w dowodzie wtedy jako właściciel wpisana jest firma leasingująca i niech ona płaci mandat w takim wypadku :P

 2. 2
  +1
  ~ asd
  Poniedziałek, 16.03

  Głupie rozwiązanie, bo co z leasingami? Będą łamać przepisy, a kary będą płacić do firmy leasngującej.....i nigdy prawka nie straca. EH te PO jak cos wymysli

 3. 3
  +1
  ~ marta
  Poniedziałek, 16.03

  pomysł PO wydaje mi sie conajmniej chory ,bo niby dlaczego ja pozyczając komus auto i ta osoba popełni jakieś wykroczenie to ja mam za to zapłaic? Czy jak złodziej przyjdzie i okradnie moje mieszkanie to Ja zostanę za to ukarana bo to moje mieszkanie?

 4. 4
  +1
  ~ bezrobotny
  Poniedziałek, 16.03

  A , czy PO ma pomysł po wyborach do parlamentu jakie mają być ściany w celach więziennych szary ,czy może niebieski kolor ? Szary kolor jest smutny , a niebieski rozwesela tylko kogo ?

 5. 5
  0
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 16.03

  cała Partia Obłudy ;) teraz piszą, że 40% piratów unika płacenia mandatu (z resztą na naszych drogach i naciąganiu na mandatach, to ciężko wszystkich nazywać piratami), teraz PO nowej głuPOcie jaką chcą wprowadzić, to 80% będzie unikała mandatu (faktycznie tych, którzy zawinili) ale POpaprańce w statystykach będą podawali, że płacą wszyscy (bo z ściągną Bogu ducha winnych właścicieli samochodów) i będziemy mieli nowy "sukces" PO ;) To jest kolejna cudowna nowinka tej partii, PO ostatnich doniesieniach, ze chcą wprowadzić zakaz wjazdu do centrów miast dla samochodów starszych niż 10-letnie - NIECH KTOŚ NAS UWOLNI OD TYCH POJEBÓW

 6. 6
  0
  ~ POzamiatacz
  Wtorek, 17.03

  to tekst na 1 kwietnia ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.