Czwartek, 27.06.2019, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Głodzony Borys - relacja i zdjęcia z interwencji

26.02.2012, 12:48:46 Rozmiar tekstu: A A A
Głodzony Borys - relacja i zdjęcia z interwencji

W czwartek, 23 lutego, późnym wieczorem pracownicy elbląskiego schroniska otrzymali prośbę o podjęcie interwencji. - Byliśmy bardzo zdziwieni, ponieważ to od nas ponad 150 km – mówi Małgorzata Wilińska, pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. - Dowiedzieliśmy się, że mimo wielu próśb i skarg nikt nie kwapił się z pomocą głodzonemu psu.

- Z samego rana przeorganizowaliśmy cały plan dnia. Dwie osoby pojechały zobaczyć co dzieje się z psiakiem – dodaje Małgorzata Wilińska.

Przedstawiamy relację pracowniczek elbląskiego OTOZ Aminals, które najlepiej oddają przebieg całego wydarzenia:

„Gdy podjechałyśmy od razu rzucił nam się widok psa zwiniętego przy marnej budzie. Zaraz po zaparkowaniu samochodu z domu wyszło kilka osób i zanim wypowiedziałyśmy słowo otrzymałyśmy całą wiązankę epitetów. W naszym działaniu zawsze chodzi o dobro zwierząt, więc starałyśmy się wyjaśnić, że musimy bardzo spokojnie porozmawiać, bo nam chodzi tylko o dobro psa. Niestety na naszych oczach wywiązała się bardzo nieprzyjemna i przede wszystkim niebezpieczna kłótnia sąsiedzka. Poprosiłyśmy o natychmiastową asystę policji. Gdy przyjechali okazało się, że rodzina znana jest patrolowi, i że nie będzie łatwo.

Najtrudniejsze są takie interwencje, gdy ludzie nie radzą sobie zupełnie ze swoim życiem i próbują wyładować swoją frustrację na wszystkich wokół. My - to potwory, sąsiedzi - to samo zło… Doświadczone już poprzez inne podobne interwencje wyjechałyśmy z psiakiem. Udało nam się uratować tego biedaka. Jego budą było kilka marnych desek, bez ocieplenia, bez zabezpieczenia przed deszczem. W misce miał surowe obierki ziemniaka. Zresztą zdjęcia świadczą o jego stanie fizycznym.

Na naszych oczach psiak zrobił kupę, co jest naturalną potrzebą i nie zadziwiłoby nas to zupełnie, gdyby nie fakt, że on jeszcze nie kończąc się załatwiać, odwrócił się naprędce i zaczął jeść swoje odchody, jakby nie czekając aż wystygną… Wiele widzimy na interwencjach, wiele jesteśmy w stanie znieść, ale w tym momencie w naszych oczach stanęły łzy.

Teraz Borys podjadł troszeczkę specjalistycznej karmy i jest pod naszą opieką. Jutro przebadamy chłopaka i zobaczymy na ile to wychudzenie zniszczyło jego organizm. Potrzebujemy dla niego więcej takiej karmy i kubraka na spacery. Zmęczone, ale dla nich warto! Ania i Aga”

Okrucieństwo niektórych ludzi nie zna granic. Miejmy nadzieję, że to samo będziemy mogli powiedzieć o dobroci. Borys potrzebuje pomocy! Każdy, kto jest w stanie wspomóc go chociażby niewielką kwotą prosimy o przelanie jej na konto elbląskiego schroniska, w tytule wpisując „dla Borysa”.

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX

Więcej informacji na temat Borysa można uzyskać u pracowników schroniska dzwoniąc pod numer tel. :(55) 234 16 46.

Poniżej galeria zdjęć wykonana przez pracowników elbląskiego OTOZ Animals.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Galeria / Głodzony Borys ( zdjęć 13 )
Dodano: 2012-02-26 |  
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ coraz mniejsza Optymistka
  Niedziela, 26.02

  Koszmar!!! Jakie sankcje nałożyła policja na właścicieli? Dostali chociaż jakiś mandat? Obawiam się,że wezmą kolejne stworzenie i doprowadzą je do takiego samego stanu.

 2. 2
  +5
  ~ stefan
  Niedziela, 26.02

  to bezkarność i stanowisko policji ,że nie bedzie łatwo , zamiast reagować zdecydowanie i stosować przewidziane prawem kary powoduje ,że u nas tacy ludzie czują sie nietykalni .tak samo jak warszawski podpalacz aut. Jestem pewny ,że najbliższe wybory wygralaby bez problemu partia , ktora zagwarantowalaby silne państwo i miejsca pracy., ludzie mają już zdecydowanie dość słabości i rozmemłania ,ukladów i bylejakości naszej władzy.

 3. 3
  +5
  ~ nabiał takim wkręcać wolno w imadło....
  Niedziela, 26.02

  Co za bydło tam mieszka ! To jakieś popłuczyny tych stworów w ludzkiej skórze - bohaterów filmu Arizona ? jak zostali ukarani - lub będą ukarani wg nowych przepisów ????

 4. 4
  +7
  ~ Ania
  Niedziela, 26.02

  Przeraża mnie do czego zdolny jest człowiek!!!

 5. 5
  +5
  ~ oko za oko
  Niedziela, 26.02

  BYDLAKI!!!!!! biedna psina. Oby spotkało was to samo albo i gorzej!!!!!

 6. 6
  +2
  ~ BIENIAK
  Niedziela, 26.02

  C..... MU W SERCE ZA TEGO PSIAKA !!

 7. 7
  +8
  ~ nord
  Niedziela, 26.02

  Dziwne to i smutne ,że nie policja , czy straż miejska interweniuje i zalatwia takie sprawy , tylko ludzie ,społecznicy . coraz więcej spraw w Polsce muszą zalatwiać obywatele sami , wyręczajac panstwowe słuzby ,ktore staja sie coraz mniej chyba potrzebne , bo zle wykonują swoją pracę. Za znęcanie sie nad zwierzetami co mialo miejsce w tym przypadku jest kara więzienia , ale w naszym kraju tylko na papierze .

 8. 8
  +1
  ~ securitate, savak, sigurumi, KGB, staasi, alles do kupy !
  Niedziela, 26.02

  Nord - masz rację !!! Ale ile tych służb teraz mamy ! To PRL jest mały pikuś ! A więc Straż Miejska, Policja, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Drogowa, Straż Celna, ABW, AW, CBŚ, CBA, Oddziały Prewencji Policyjnej, Nieetatowe Narodowe Siły Wojskowe, Urząd Kontroli Skarbowej, Inspekcja Pracy, Straż Marszałkowska etc. itd. itp. A są miasta i obiekty MONITOROWANE, a ma być monitorowany cały ruch drogowy w Polsce !!!! To już paranoja !!! Szkoda że nie ma OR MO, gdyż jak wiadomo OR MO czuwa, milicja śledzi, a reszta siedzi !

 9. 9
  +4
  ~ qwez
  Niedziela, 26.02

  Ja bym kazał właścicielom mieszkać w domu z takich desek i jeść obierki ziemniaków. Jeśli chce się mieć psa, to trzeba być za niego odpowiedzialnym.

 10. 10
  --8
  ~ Oi!
  Poniedziałek, 27.02

  Psiaka szkoda, jasna sprawa, ale PANI INSPEKTOR mogłaby się pokazać nam troche a nie tyłem do kamery. Bo Pani Inspektor, moja stara mnie słabo karmi, ja juz taki wychudzony kurna jestem...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.