Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Porzucony wyraźnie podupadł na zdrowiu

24.02.2012, 09:04:03 Rozmiar tekstu: A A A
Porzucony wyraźnie podupadł na zdrowiu

Rasti trafił do elbląskiego schroniska 31 grudnia 2011 roku. - Tutaj, wśród ponad 300 innych psów, stał się następnym anonimowym psiakiem czekającym na nowy dom. Paradoksalnie to siarczysty mróz, jeden z największych wrogów mieszkańców schroniska, okazał się dla niego sprzymierzeńcem, bowiem to za sprawą panującego zimna elbląskie schronisko rozpoczęło akcję " Mróz zabija! Nie czekaj! Reaguj!" – zaznacza Małgorzata Wilińska. - I kiedy zjawiła się u nas druga rodzina chętna do przygarnięcia psa na czas mrozów, zaproponowaliśmy jej Rastiego, bo Rasti przez ten miesiąc pobytu w schronisku zdążył schudnąć i wyraźnie podupaść na duchu.

Dzięki jego tymczasowym opiekunom teraz można powiedzieć o nim o wiele więcej niż tylko to, że jest młodym, niewielkim psiakiem, który dobrze dogaduje się z innymi psami. - Wiemy, że w domu jest grzeczny i spokojny. W dzień lubi wylegiwać się na swoim posłanku, a w nocy grzecznie śpi – zapewnia Małgorzata Wilińska. - Swoje potrzeby załatwia tylko na dworze, nie ciągnie prowadzony na smyczy. Szybko się uczy - już opanował komendy: "siad!" i "daj łapę!".

- Bardzo proszę wszystkich o pomoc w znalezieniu domu dla Rastiego. Nie pozwólmy na jego powrót do schroniska! – apeluje Małgorzata Wilińska.

Warto pamiętać, że „Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego” (Josh Billings). Czy człowiek tak potrafi?

Więcej informacji na temat Rastiego można uzyskać u pracowników schroniska dzwonią pod numer tel.:(55) 234 16 46.

Podajemy również konto elbląskiego schroniska, na które można wpłacać datki na rzecz bezpańskich zwierząt:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ elblążanka
  Piątek, 24.02

  Możemy zagłosować na elbląskie schronisko, aby otrzymało karmę dla zwierząt. Strona internetowa akcji schroniska .offre.pl. W Google wystarczy wpisać offre schroniska. Wyświetli się nam link do tejże strony. Po kliknięciu na link, po otwarciu strony klikamy na słowo "KLIKNIJ" na zielonym tle. Wyświetli się lista schronisk, kursorem z prawej strony szukamy Elbląg, i klikamy na nasze schronisko. To wszystko, bardzo proste. Codziennie można oddać jeden głos.

 2. 2
  +5
  ~ mika
  Piątek, 24.02

  No właśnie, kochani elblążanie, czy nie ma wśród Was dwóch osób, które dały by szansę tym wiernym psiakom na nowe życie. Ich powrót do schroniska to dla nich teraz istny horror. One kochają bezgranicznie, wiem bo mam jednego z nich ( ale mam taż już swojego psa), proszę dajcie im szansę

 3. 3
  +6
  ~ człowiek....
  Piątek, 24.02

  Co roku oddaje 1% z podatku mojego i męża na schronisko. Jest to spora kwota, bo mamy niezłe pensje. Wrzucam w puszki postawione w sklepach dla zwierząt. Miałam psa ale ze starości odszedł. Tak byłam z nim zwiazana, że nie umiem teraz wziąc nowego przyjaciela do domu. Może kiedyś.... Nie byłam w schronisku i nigdy nie bedę, bo pękłoby mi serce :(( Uczulam ludzi, by pomagali zwierzętom. One nam zawsze odpłacą. Ale tez apeluję, by przestac kupowac te joreczki i inne jakieś tam modne pieseczki. To nie to. Pies ze schroniska to przyjaciel bezgraniczny !!!!!!!!!!!!! Pieniądze wydane na rasowca proponuje zostawić dla piesków ze schroniska!!!!

 4. 4
  +2
  ~ Ania
  Piątek, 24.02

  Serce sie kraja patrzac na te smutne oczeta biedny piesek :-(

 5. 5
  +2
  ~ ana
  Piątek, 24.02

  słodziak..ludzie nie mają serca

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.