Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wraz z SPP w Elblągu pojawił się nowy rodzaj "parkingowych oszustów"

23.02.2012, 08:00:30 Rozmiar tekstu: A A A
Wraz z SPP w Elblągu pojawił się nowy rodzaj
fot. Katarzyna Buczek

Parking pod Sądem, przy Pl. Konsytucji, to świetne miejsce dla oszustów. Zmorą kierowców są w ostatnim czasie samozwańczy parkingowi. Na nic zdają się interwencje policji. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Prawie każdy przynajmniej raz w życiu spotkał się z osobą, która w jakiś sposób wyłudzała od niego pieniądze. Sytuacje te często zdarzają się na parkingach dużych hipermarketów lub przy urzędach. Można wtedy usłyszeć: „Popilnuję auto za pięć złotych” albo „Mogę odprowadzić wózek?”. Mowa tu o wyłudzaniu, ponieważ często bywa tak, że w momencie, gdy nie da się takiej osobie pieniędzy można zostać "zmieszanym z błotem" albo zastać swój samochód uszkodzony.

Ostatnio w naszym mieście pojawili się "parkingowi oszuści", którzy zarabiają na nieuwadze kierowców. - Widzimy ich tu codziennie – mówią taksówkarze z postoju przy Sądzie. - Najczęściej krążą po parkingu we dwójkę. Wyłudzają od ludzi pieniądze, gdy ktoś wróci po swój samochód po czasie (wykupionym w parkomacie - przyp. red.). Kilka razy słyszeliśmy o tym, że robili zdjęcia biletom, które znajdowały się za szybą u kierowców i szantażowali ich w momencie, gdy ci ludzie wracali spóźnieni po swoje auto. Jak ktoś się nie znał to dawał im pieniądze. Ludzie bali się, że zostaną w jakiś sposób ukarani mandatem i dawali tym rzezimieszkom po 20, 30 złotych. My się tu z nich śmiejemy. Jeden z tych typów spod ciemnej gwiazdy ma już kilka wyroków na karku. Podchodzi tu do taksówkarzy i chwali się, że zarabia więcej od nas. Do czasu.

Co należy robić w sytuacji, gdy ktoś nas w jakiś sposób nęka i szantażuje? - Należy zadzwonić pod nr 112. Przyjedzie patrol i wylegitymuje taką osobę, a więc nie będzie już ona anonimowa – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Nie przypominam sobie, abyśmy mieli tego typu zgłoszenia, że ktoś uszkodził komuś samochód na parkingu. Natomiast była sprawa i był zatrzymany mężczyzna, który wyłudzał pieniądze na "anulowanie" kary za parkowanie bez opłaty. Sytuacja miała miejsce około 2 miesięcy temu i dotyczyła parkingu przy Sądzie na Pl. Konstytucji.

Przed udzielaniem podejrzanych opłat ostrzega Michał Górecki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu - Nawet  kontrolerzy nie są upoważnieni do pobierania od kierowców jakichkolwiek pieniędzy - zaznacza. - Nasz regulamin mówi jasno, że opłata dodatkowa podlega anulowaniu, gdy w biurze SPP okaże się bilet parkingowy zakupiony w parkomacie, w czasie nie przekraczającym 5 minut od wystawienia zawiadomienia. W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w biurze SPP w dniu wystawienia zawiadomienia lub w najbliższym dniu roboczym po tym dniu, pobiera się opłatę dodatkową obniżoną o 50 %.

Cała sprawa nie jest łatwa. Wygląda na to, że samozwańczy parkingowi mogą być jedynie upominani i przeganiani przez służby porządkowe. Mimo wcześniejszych interwencji, oszuści nadal grasują. 
 

Katarzyna Buczek

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ w
  Czwartek, 23.02

  jeden z tych zuchów urzędował kiedyś na parkingu pod UM gdzie za parę złotych mył szyby lub "pilnował" samochodu, teraz awansował i robi dla ważniejszych klientów pod sądem

 2. 2
  +9
  ~ jan
  Czwartek, 23.02

  milicja woli wozic sie po miescie i udawac ze problemu nie ma.To samo z parkowaniem na ul.Nowowiejskiej na ukos na chodniku.Gdzie znak wyraznie nakazuje parkowac rownolegle do ulicy.Codziennie stoi tam okolo 8 aut.Latwy zarobek dla strazy miejskiej ale po co lepiej wozic sie po miescie i nic nie robic

 3. 3
  --5
  ~ sdf
  Czwartek, 23.02

  a dlaczego rubel tak wysoko stoji jak zloty sie tak umacnia ?

 4. 4
  +2
  ~ Dresik
  Czwartek, 23.02

  Ja już pisałem w poprzednim artykóle,że dałem mu kopa w dupę i do dzisiaj mam z nim spokój.

 5. 5
  +4
  ~ dorpod
  Czwartek, 23.02

  Zdawać by się mogło, że tak operatywne osoby powinny mieć własne, dobrze prosperujące firmy. Ale oni nie w ciemię bici - znaleźli sposób na niepłacenie podatków.

 6. 6
  +7
  ~ Jan
  Czwartek, 23.02

  zadzwonić na 112?? Po co?? Przyjadą po godzinie i tych typów nie będzie i nikt nic nie zrobi. Nie płacić i już. A dobrym sposobem jest telefonem fotkę takiemu pstryknąć i powiedzieć w razie gdy auto będzie uszkodzone zgłaszam to na Policję i Ty będziesz podejrzany.

 7. 7
  +3
  ~ janos
  Czwartek, 23.02

  Jacy oni nowi? Na parkingu przed sądem żebrali od dawna.

 8. 8
  --2
  ~ viktor
  Czwartek, 23.02

  Proponuje podnieść ceny za parkowanie obsada samozwańców się zwiększy.

 9. 9
  --5
  ~ Oi!
  Czwartek, 23.02

  Ja tam korzystam z usług tych Panów od dawna. Wpadam tam na 5 min do bankomatu i mam sie żegnać ze złotówką na rzecz ZKM? Wolę dać chłopakom 50 gr i sprawa załatwiona.

 10. 10
  +1
  ~ Koko
  Czwartek, 23.02

  Ci panowie co zarobia to zaraz pija piwo za sklepem na 1-ego Maja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91897487640381