Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zostawił je na moście UE. Co najmniej jeden zginął…

14.02.2012, 11:44:18 Rozmiar tekstu: A A A
Zostawił je na moście UE. Co najmniej jeden zginął…

8 lutego pewien mężczyzna przywiózł do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu siedem szczeniąt. Przyznał, że znalazł je na moście Unii Europejskiej, gdy jechał samochodem do pracy. – W samym tym fakcie nie było nic szczególnego. Niestety takie sytuacje już nas nie dziwią – przyznaje Małgorzata Wilińska, pracownik elbląskiego schroniska. - Ale szczególnie okrutny był sposób, w jaki właściciel piesków chciał się ich pozbyć.

Właściciel psiaków zostawił je w kartonie na moście Unii Europejskiej, narażając je tym samym na upadek z mostu lub śmierć pod kołami rozpędzonych samochodów. - Wiemy, że co najmniej jeden piesek tak właśnie zginął – mówi Małgorzata Wilińska. - Nie wiadomo, czy było ich jeszcze więcej...

Wśród piesków są dwa mioty. Trzy większe psy mają około pięć miesięcy, cztery mniejsze około trzech. - Szczeniaki są zdrowe i wesołe – zapewnia Małgorzata Wilińska. – Tylko serce nas boli, że takie sytuacje mają miejsce. Mamy nadzieję, że maluchy szybką znajdą kochających i odpowiedzialnych właścicieli.

Więcej informacji na temat szczeniaków można uzyskać u pracowników schroniska dzwoniąc pod numer tel.: (55) 234 16 46.

Podajemy również konto elbląskiego schroniska, na które można wpłacać datki na rzecz bezpańskich zwierząt:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ jarez
  Wtorek, 14.02

  Ten biały jest słodki :). Szkoda że są na tym świecie tacy ludzie jak ten człowiek. Ja bym go przywiązał tam na tym moście łańcuchem, ale tak, żeby musiał stać na środku ulicy. Ciekawe jakby się czuł. A co na to policja? Jakiś monitoring?

 2. 2
  --3
  ~ szkoda ich
  Wtorek, 14.02

  a wszystko przez "mądrą" ustawę. Zamiast zająć się nielegalnymi pseudohodowlami czepili się wszystkich posiadaczy psów. Efekty są- każdy widzi:((((

 3. 3
  +5
  ~ EMi
  Wtorek, 14.02

  Jak można porzucić w ogóle porzucić zwierzaki , jak trzeba być pozbawionym uczuć i serca !!!!

 4. 4
  0
  ~ ...
  Wtorek, 14.02

  ....Boże ,widzisz i nie grzmisz....:/ ....po jaka cholerę wprowadza się przepisy ochrony zwierząt ,jak i tak są tylko martwymi przepisami....dowód? dowodem jest sam fakt ze zdarzają się takie sytuacje coraz częściej a tacy zwyrodnialcy są bezkarni....jak bym takiego zobaczył ,sam bym go na golasa przykuł do mostu ,pewnie i tak by sie niczego nie nauczył ale by przynajmniej odmroził dupsko....

 5. 5
  +5
  ~ xyz
  Wtorek, 14.02

  dziad nie człowiek,obrzydła padlina

 6. 6
  +1
  ~ anonim
  Środa, 15.02

  Brak słów na takich ludzi:/ no most znimi i przywiązać!!!!!! wystarczy spojrzeć na te oczka tych maluchów jakie sa cudne...oby znalazły dobre domy....

 7. 7
  +1
  ~ MAdzia
  Środa, 15.02

  takich ludzi to przywiązałabym do barierki w samych gaciach na tym mrozie!!! Niech by sami posmakowali tego co czuły te psiaki!!!

 8. 8
  +2
  ~ tuytuyt
  Środa, 15.02

  Ale śliczne psy. Gościa który je porzucił należało by wywieźć daleko za miasto i przywiązać do drzewa aby zamarzł z wychłodzenia

 9. 9
  0
  ~ Panor
  Czwartek, 16.02

  By tego skurwy.... złapali i obdarli ze skóry ...Jak ja nienawidzę takich bydlaków . Trza tym potworom robić to co oni robią zwierzętom to może by się zastanowili 2 razy zanim zrobią innemu stworzeniu krzywdę . Na PAL CHAMA!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2272040843964