Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EUROVIA

Uskoki, dziury, skarpy i wyrwy. Niebezpiecznie na Nowowiejskiej!

16.04.2014, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uskoki, dziury, skarpy i wyrwy. Niebezpiecznie na Nowowiejskiej!
fot. Adrian Sajko
Droga wojewódzka 504 na odcinku od 12 Lutego do skrzyżowania z Teatralną, Nowowiejską i Płk. Dąbka jest już ukończona. Robotnicy i Zarząd Zieleni Miejskiej uporządkowali teren, na którym pojawiły się nasadzenia z drobnych krzewów i trawa. Prace na DW 504 przeniosły się teraz w rejon ulicy Nowowiejskiej, która od kilkunastu dni jest jednym wielkim poligonem prac. Mieszkańcy i kierowcy narzekają na utrudnienia w ruchu, ale Miasto uspokaja: do końca czerwca remont w tej części Elbląga ma zostać ukończony.
 
Przypominamy, że remont DW 504 w całości wykonywany jest z pieniędzy miejskich. Wprawdzie prace w obrębie ul. Nowowiejskiej miała współfinansować firma Sjaelso odpowiedzialna swego czasu za budowę galerii Porto 55 w tej części Elbląga. Bruk, który biegnie przez środek jezdni na ul. Nowowiejskiej, a który miał być rozwiązaniem czasowym na okres prac związanych z realizacją galerii, to właśnie pozostałość po duńskim deweloperze, który jednak w 2012 roku wycofał się z prac z Elblągu, a rok później – ogłosił bankructwo zostawiając nasze miasto ze zniszczoną arterią i długiem. Na razie Miastu udało się odzyskać nieco ponad 700 tys. zł. Pozostałe roszczenia z tego tytułu – ponad 1,6 mln zł, nadal leżą u syndyka masy upadłościowej, który zajmuje się licytacją majątku Sjaelso.
 
Tymczasem jednak remont przeprowadzić trzeba. Pieniądze na ten cel – prawie 2 mln zł - musiało wyłożyć Miasto. Robotnicy Eurovii po przerwie związanej z okresie zimowym, na ulice Nowowiejską wrócili kilkanaście dni temu - Ulica Nowowiejska zostanie poszerzona od wjazdu do Biedronki do wysokości ul. Zajchowskiego. Na tym odcinku wykonane zostaną także chodniki wraz ze ścieżką rowerową, a na całej długości ulicy zostanie położona warstwa wyrównawcza, wiążąca i ścieralna – mói Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta.  - Pojawi się tu także oznakowanie pionowe i poziome. Według kosztorysu koszt wynosi ok. 1 025 tys. zł netto. Poza tym została do wykonania wyspa dzieląca na całej długości ul. Nowowiejskiej objętej przebudową tj. od 12 Lutego do wysokości Zajchowskiego.
 
Sama ulica to w tej chwili jeden wielki plac budowy. Do tego niebezpieczny – Po jednej stronie ulicy, w miejscu, gdzie kiedyś był chodnik pojawiła się groźna skarpa – mówi pan Ludwik. – Szczególnie muszą uważać kierowcy, po dziura jest niezabezpieczona, pojawiło się tylko oznakowanie wskazujące na niebezpieczeństwo. Także po zmroku ogromna dziura może być niebezpieczna dla śmiałków, którzy zdecydują się  tym miejscu przejść przez ulicę.
 
Elblążanie skarżą się również na przejście dla pieszych, które zostało wydzielone pośrodku ulicy – Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo zza płotków nie widać nadjeżdżających aut. Nie rozumiem też dlaczego materiały służące do remontu: kafle, kostka brukowa i inne tego typu rzeczy nie zostały zabezpieczone, a piesi dosłownie przez nie przeskakują – dodaje Barbara, elblążanka.
 
Miasto tłumaczy, iż trudno jest zabezpieczyć tego typu prace modernizacyjne szczególnie, gdy ulica nie jest wyłączona z ruchu pieszego i kołowego. Niedogodności mają jednak znaleźć swój finał z końcem czerwca br.
 
 
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Remont ul. Nowowiejskiej - kwiecien 2014 ( zdjęć 22 )
Dodano: 2014-04-16 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ fddd
  Środa, 16.04

  i pomyśleć że dwa lata temu robili Nowowiejską i teraz znów idzie kasa

 2. 2
  +3
  ~ mułła omar
  Środa, 16.04

  Czy elblążanie już się skarżą na znikające przejście dla pieszych na tej ulicy?

 3. 3
  +1
  ~ Obserwator
  Środa, 16.04

  Piękna nasza Polska cała i nie duża i nie mała. Ciekawe kiedy wezmą się za ul. Częstochowską i poboczne. Bo jak dotychczas to tam nic się nie dzieje. O przepraszam. Dzieje się. Przybywa dziur w jezdni.

 4. 4
  +3
  ~ techmontr12
  Środa, 16.04

  Niedawno robiona ulica. Teraz całkiem znowu przerabiana i po co ? Po co te idiotyczne krawężniki przez środek ulicy kto to wymyślił ? W razie awarii czy przejazdu karetki brak możliwości mijania samochodów, zawrócenia - idiotyzm do kwadratu. Po co tak skomplikowane rozjazdy do Biedronki - prawie jak ślimak na obwodnicy. Czy nie wystarczyło zalać asfaltem, wymalować znaki poziome i po robocie. Byłby dokładnie ten sam efekt.

 5. 5
  +1
  ~ FRaktycznie macie rację...
  Środa, 16.04

  Zupełnie bez sensu jest to zwężenie na środku i te wysokie krawężniki. Ja jeszcze wspomnę o jednym. projektant zapomniał, jak wjedzie TIR z towarem do Biedronki i innych sklepów?Te wąskie prawo i lewoskręty są za wąskie, a towary taczką do sklepów przecież tam nie wożą .

 6. 6
  +2
  ~ zbn
  Środa, 16.04

  Przejście będzie tam, gdzie piesi będą kuśtykać,przechodzić, przebiegać do ,bezmyślnie przeniesionego na skraj ulicy, przystanku autobusowego z kolejnym dwuetapowym przejściem przy wjedzie do Biedronki. Istny tor przeszkód i w imię czego, autostrady szybkiego ruchu w centrum dużego osiedla. A co dla mieszkańców?: asfalt, bruk, zaśmiecony ugór , dewastacja zieleni, brak terenu rekreacyjno-wypoczynkowego itp. W słowniku brakuje słów na określenie, nazwanie tego typu działań-może ktoś je znajdzie? Co na to mieszkańcy pobliskich domów, wieżowców?

 7. 7
  +1
  ~ wawa
  Środa, 16.04

  Należą się wielkie gratulacje dla UM i Zarządców dróg w mieście, przecież 12 lutego już prawie zrobiona to czemu nie utrudnić życia ludziom i róbmy ul.Nowowiejską zwłaszcza, że niedawno była robiona, a jak się sympatycznie przejeżdża przez tory tramwajowe na górce ul.Królewieckiej, hej, przypominają się dawne ulice z bruku to pewnie po to aby elblążakom się nie przewróciło w głowie niech wiedzą kto rządzi i decyduje

 8. 8
  +1
  ~ Domin
  Czwartek, 17.04

  Utrudnienia na samej Nowowiejskiej są oczywiste, tego nie unikniemy. Natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego ten Baran, co zdecydował o zablokowaniu drugiego pasa skrętu z Dąbka w Nowowiejską nie wydłużył zielonego światła. Teraz w bólach zdążą przejechać 4 samochody. Jest gorzej niż było, dy istniał tylko 1 pas. MYŚLEĆ w końcu MYŚLEĆ !!!!!!

 9. 9
  0
  ~ elblążanka
  Wtorek, 22.04

  czasami sie zastanawiam , czy czasami nie buduja tutaj metra... :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9848480224609