Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Czerwiec i sierpień to aktualne terminy zakończenia prac na DW 504 i 503. Realne do wykonania?

25.02.2014, 10:11:13 Rozmiar tekstu: A A A
Czerwiec i sierpień to aktualne terminy zakończenia prac na DW 504 i 503. Realne do wykonania?
fot. Adrian Sajko

Z informacji przedstawionych nam przez Urząd Miejski wynika, że firma Eurovia ma pół roku na dokończenie prac na DW 503 i cztery miesiące na wykonanie ostatnich prac na DW 504 w obrębie ul. 12 Lutego i Nowowiejskiej. Czy ten harmonogram prac jest realny do spełnienia?

Sytuacja w obrębie ciągów komunikacyjnych 503 i 504 jest znana elblążanom od dawna. Obecnie obserwujemy powrót robotników na ul. Browarną, niestety ul. Nowowiejska nadal trwa w śnie zimowym, chociaż tej za oknami już dawno nie ma.

19 lutego ruszył kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503. Jak informuje firma Eurovia zamknięto dla ruchu samochodowego wlotu ulicy Różanej w obrębie skrzyżowania z ulicą Browarną. Nie jest już możliwy wjazd w ul. Różaną od ul. Browarnej, ale przejezdność w ciągu ul. Browarnej zostanie utrzymana. Ten stan ma się planowo utrzymać do końca kwietnia - Aktualny termin wykonania przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503 to 30 sierpnia 2014r. - wskazuje Monika Borzdyńska. - Z umowy wynika, że firma za każdy dzień zwłoki będzie musiała zapłacić karę umowną w wysokości 200 tys. za każdy taki dzień. Prace na 503 na niektórych odcinkach są wykonywane, i to nawet w sobotę.

Na Nowowiejskiej na razie marazm


Trochę gorzej rzecz przedstawia się na DW 504. Rzeczniczka prezydenta wskazuje wprawdzie, że robotnicy w obrębie ul. Nowowiejskiej pojawią się już w marcu, trudno jednak wyrokować, czy w ciągu kolejnych czterech miesięcy doprowadzą jezdnię i chodniki do stanu całkowitej używalności. Bo chociaż z chaosu zaczynają się tu wykluwać pierwsze zarodki ciągów pieszych i rowerowych, to głównie na drodze pozostało do wykonania najwięcej robót.

Przede wszystkim ul. Nowowiejska zostanie poszerzona od wjazdu do Biedronki do wysokości ul. Zajchowskiego. Na tym odcinku wykonane zostaną także chodniki wraz ze ścieżką rowerową, a na całej długości ulicy zostanie położona warstwa wyrównawcza, wiążąca i ścieralna - Pojawi się tu także oznakowanie pionowe i poziome - podaje Monika Borzdyńska. - Według kosztorysu koszt wynosi ok. 1 025 tys. zł netto. Do wykonania pozostała także wyspa dzieląca na całej długości ul. Nowowiejskiej objętej przebudową tj. od 12 Lutego do wysokości Zajchowskiego.

"Kosmetyka" 12 Lutego za 2 mln zł


Ale DW 504 to również ul. 12 Lutego, która w całości przebudowywana była z pieniędzy miejskich. Podobnie w tym roku Miasto z własnych funduszy wyłoży tu jeszcze prawie 2 mln zł na tzw. "kosmetyczne poprawki" w obrębie właściwie już ukończonej ulicy. Obejmą one rozścielenie ziemi urodzajnej wraz z obsianiem trawą oraz nasadzeniem zieleni na ul. 12 Lutego, Teatralnej, Płk. Dąbka oraz Nowowiejskiej oraz prace porządkowe.

Czy czerwiec i sierpień br. to realne terminy ukończeniu jednych z najważniejszych ciągów drogowych w mieście? Na ostatniej sesji RM, radny Ryszard Klim zaproponował, by 6 marca Eurovia przedstawiła harmonogram prowadzący do zakończenia prac na trasach 503 i 504. Wtedy być może dowiemy się, czy terminy te rzeczywiście się powielą.

 

Aleksandra Szymańska
przeczytaj również:

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Galeria / Prace na DW 504 w obrębie ul. Nowowiejskiej ( zdjęć 18 )
Dodano: 2014-02-25 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ obiektywny
  Wtorek, 25.02

  Toniemy w bagnie ,dobrze że nie długo wybory.Wilk do wymiany

 2. 2
  +3
  ~ SZCZOTKI KLEPAĆ A NIE NA URZĘDY SIĘ PCHAĆ...
  Wtorek, 25.02

  łatwo było krytykować Nowaczyka a sam jest jeszcze gorszym prezydentem, musi być wymiana na kogoś z głową a nie likwidatora z Elsinu...

 3. 3
  +2
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 25.02

  Do wyborów samorządowych dadzą radę. Zakończą pewnie we wrześniu a do listopada szczęśliwa tłuszcza zapomni o dolegliwościach.

 4. 4
  +1
  ~ Obserwator
  Wtorek, 25.02

  Jeszcze mają trochę czasu by zmieścić się w przewidywanym terminie wykonania robót. Wiadomo, że tak duża inwestycja wiąże się z utrudnieniami. Jeszcze nikt nie wynalazł metody by tak duża modernizacja ulic odbywała się bez chwilowych utrudnień. Co nie którym z wypowiadających marzy się by ta modernizacja trwała krócej. Problem może pojawić się dopiero w tedy, gdy inwestycja nie będzie na czas ukończona, a zabezpieczenia przedłożone przez wykonawce nie zapewnią odpowiedniej finansowej rekompensaty, a firma po prostu zniknie-zbankrutuje. Ale mam nadzieje do takiej sytuacji nie dojdzie.

 5. 5
  +2
  ~ E-g i ja
  Wtorek, 25.02

  Taki bajzel zostawił poprzednik, a teraz władza musi się gimnastykować, żeby skończyć jak najszybciej.

 6. 6
  +5
  ~ dosyć marnowania pieniędzy
  Wtorek, 25.02

  NIE dla bezsensownego zasiania trawy!!!!!!!!!!!!!! Na ul.12 Lutego budujcie-montujcie tory tramwajowe!!!!!!!!!!!! Jak na olsztyn to kasa płynie non stop z zewnątrz a Elbląg musi budowac ze swoich funduszy -czyli mieszkańców .CZYSTE SK*********WO.

 7. 7
  +3
  ~ pod lupę
  Wtorek, 25.02

  DLACZEGO na ul.Browarnej na odcinku od zajezdni w strone ul.Niskiej nie zrywa sie całości podłoża pod torowiskami tak jak robiono to wcześniej na całej długości ulicy tylko zgarnięto ziemię i sypie sie piach.CO OSZCZĘDNE BUDOWANIE???Tylko po tej budowie te stare budynki nadal będą pękały i się trzęsły.

 8. 8
  +4
  ~ kierowca
  Wtorek, 25.02

  No ale służby pana prezydenata zapomniały zapytać generalnego wykonawcę o termin wykonania remontu głównego drogi już wykonanej i oddanej do użytku. Jeżeli pan panie prezydencie nie widzi , to proszę wysłać swojego vice Hajdukowskiego . On zna ten teren jak własną kieszeń jeszcze z czasów wyborów i klika dni po. Ma tam nawet fotografie jak solidny gospodarz. Otóż ja pomogę w orientacji . Na całym obramowaniu łuków jezdni w obrębie skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Pocztową , kostki na łukach są powyrywane, powbijane w ziemię , krawężniki pochylone. To jest tak panie gospodarzu jak nikt budowy nie nadzoruje , tasiemkę przecina się dla tłumu a nadzór budowlany odbierający inwestycję łącznie z tzw. władzami miasta ma wszystko głęboko w hemoroidach.

 9. 9
  +1
  ~ mooki
  Wtorek, 25.02

  to se niektórzy POhejtowali. Żal mi was

 10. 10
  --3
  ~ sd
  Środa, 26.02

  jak na mój gust to cały ten biznes jest grubymi nicmi szyty, jak wszystko w tej pipidowie. - dnia 10.01.2014 weszła ustawa w sejmie o udziale funkcjonariuszy obcych państw na terenie Polski. Projekt ustawy nr. 1066 zakłada że obce wojska będą mogły wkroczyć do Polski i tłumić protesty przeciw rządowi. Zapamiętajcie dobrze tą datę 10.01.2014 i tych którzy głosowali za tą zdradziecką ustawą! W głosowaniu ustawę poparło 286 posłów z PO, Twojego Ruchu, PSL i SLD. Przeciw było 140 z PiS i Solidarnej Polski. DLACZEGO MEDIA MILCZĄ ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1849608421326