Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezydent Wróblewski bagatelizuje potrzeby elbląskiego środowiska sportowego?

06.12.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski bagatelizuje potrzeby elbląskiego środowiska sportowego?
REKLAMA

Elbląskie Kluby Sportowe podpisały porozumienie, aby wspólnie działać na rzecz umacniania sportu w Elblągu. - Ambicje elbląskich stowarzyszeń kultury fizycznej oraz ich zawodników są skutecznie tłamszone ze względu na brak perspektywy rozwoju przez bagatelizowanie ich potrzeb podczas podziału miejskich datacji – apelują elbląskie kluby sportowe.

 

 


Kluby wystosowały pismo z apelem do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. - Elbląskie środowisko sportowe zawierając w bieżącym roku Porozumienie Elbląskich Klubów Sportowych udowodniło, że pomimo uprawniania przez nas różnych dyscyplin patrzymy w przyszłość z podobnymi nadziejami: pragniemy rozwoju, poprawy wyników sportowych, wyszkolenia mistrzów sportowych i pozyskania nowych, obiecujących adeptów. Jednakże, aby nasze plany się ziściły, niezbędne jest wsparcie elbląskiego samorządu – stwierdzili w piśmie. - Dlatego też zwracamy się z apelem o zwiększenie w miejskim budżecie wysokości dotacji dla elbląskich klubów sportowych o co najmniej połowę w porównaniu do dotychczas przeznaczanej na ten cel kwoty.W budżecie Gminy Miasta Elbląg pula dotacji w tym roku w ramach dwóch największych otwartych konkursów ofert w zakresie kultury fizycznej wynosi ok. 2 mln zł. - Jest to kwota, która nie jest w stanie zaspokoić wciąż rosnących potrzeb klubów sportowych, chociażby przez wzgląd na utrzymującą się inflację – podkreślają.
 

 

Porównując środki przeznaczone na kulturę fizyczną w innych miastach, można odnieść się do Gorzowa Wielkopolskiego, którego zaludnienie szacuje się na ok. 120 tys. mieszkańców, a obszar na ok. 85 km2. W planach budżetowych na rok 2023 gorzowskiego magistratu figuruje kwota ok. 3,5 mln zł, którą samorządowcy zabezpieczyli na otwarte konkursy ofert z zakresie kultury fizycznej

 

– wyjaśniają elbląscy sportowcy.

 


W piśmie sportowcy twierdzą, że rokrocznie wyniku otwartych konkursów ofert nie są dla nikogo zaskoczeniem. - Wsparcie dla największych klubów sportowych każdego roku jest utrzymanie na podobnym poziomie, bez względu na wyniki sportowe – zaznaczają. - Po podziale dotacji nasuwają się wnioski, że podczas oceny ofert nie są brane pod uwagę takie zależności, jak osiąganie wyników sportowych, ilość wyszkolonych mistrzów i reprezentantów kraju, ilość zawodników biorących udział w szkoleniu, rangę zawodów, w których klub bierze udział oraz potencjał dyscypliny sportowej.
 

 

Z roku na rok budżet przeznaczony na sport powinien się zwiększać, bowiem drożeje sprzęt, ubrania, paliwo, licencje w wiele innych czynników, składających się na funkcjonowanie klubów sportowych. Ambicje elbląskich stowarzyszeń kultury fizycznej oraz ich zawodników są skutecznie tłamszone ze względu na brak perspektywy rozwoju przez bagatelizowanie ich potrzeb podczas podziału miejskich datacji. Inicjatywy tworzenia nowych prognozujących profesjonalne funkcjonowanie klubów sportowych, których działalność odtwarzana jest na fundamentach elbląskich tradycji, jest duszona w zarodku z tych samych względów

 

 

– zaznaczyli.

 - Sport oprócz rywalizacji i osiągania wyników niesie za sobą wiele korzyści, takich jak integracja społeczna, przeciwdziałania agresji, walka z wykluczeniem społecznym, zapobieganie otyłości, kształtowanie osobowości i wiele innych. Dobra praktyką samorządu jest stwarzanie warunków do uprawiania sportu, który jest jednym z filarów życia społecznego miasta – stwierdzają. - Ponadto sport jest skutecznym narzędziem promocyjnym miasta, Pozytywny odbiór wpływa na zadowolenie mieszkańców i podmiotów gospodarczych dla prowadzonych działań, a także wzbudzenie zainteresowania inwestorów i turystów. Promocja miasta poprzez sport jest bezpośrednio realizowana przez kluby sportowe, przez nazwiska znanych elbląskich zawodników, a także przez wydarzenia i zawody sportowe.
 

 

Pismo skierowane do Prezydenta Elbląga zostało wysłane także do wiadomości do Wiceprezydenta Michała Missana (KO) i dyrektora Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Arkadiusza Kolperta.

 


Do tematu powrócimy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Pawel
  Środa, 06.12

  Wczoraj ukazal sie artykul odnosnie stypendiow dla wyrozniajacych sie uczniow. Az wstyd przytoczyc jak zostali nagrodzeni. Tu kolejny element tej ukladanki... masakra

 2. 2
  +18
  ~ Kanarek
  Środa, 06.12

  To cały Wróbel rzuca ochłapy i karze się cieszyć jakby dawał niewiadomo co. Wstyd mieć takiegonprezydenta który jie dba o sport czy jak wyżej w komentarzu stypendia naukowe. Sobiendaja rowno. Sportowcy to wizytówka miasta. Ale nie, lepiej zabić elblaski sport.

 3. 3
  +10
  ~ Kanarek
  Środa, 06.12

  To cały Wróbel rzuca ochłapy i karze się cieszyć jakby dawał niewiadomo co. Wstyd mieć takiegonprezydenta który jie dba o sport czy jak wyżej w komentarzu stypendia naukowe. Sobiendaja rowno. Sportowcy to wizytówka miasta. Ale nie, lepiej zabić elblaski sport.

 4. 4
  +14
  ~ Lucek
  Środa, 06.12

  A Pan wice nie zabiera glosu jako potencjalny kandydat???? Dziwne

 5. 5
  +11
  ~ Komuchy
  Środa, 06.12

  No tak fota z uczniami siedzi. Wielki pań prezydent a stypko parę groszy za wybitne wyniki i to samo będzie że sportowcami. Foto do reklamy i żeby podbić pijar dobrego włodarza, ile to nie zr9bil dla miasta a tam minimum. Eeeeh panie Wróbel idz pań w... śliwka już wystarczająco powytykal Panu błędy jak pań nie umie pozyskiwać pieniędzy . Przedszkole do likwidacji!!! A śliwka pokazal że można. Eeeehhhh... Nawet ruscy wiedzą że sport to siła i przez sport chcą się pokazać na arenach międzynarodowych że oni są najlepsi. A ten gru as tego nie kuma.

 6. 6
  +8
  ~ Czas na zmiane
  Środa, 06.12

  W kwietniu na Andrzeja Sliwke - to czlowiek czujacy sport. Trzeba ludzi ktorzy ten temat czuja ktorzy wiedza ze dzisiaj to promocja, inwestycja w mlodziez to podstawa. W koncu na cos te pieniadze nalezy wydawac. Jest kilku prezydentów innych miast i nie wazne czy z PO czy z PIS. Ale golym okiem widac ktory to czuje. Dzisiaj jedyna sluszna alternatywa do Andrzej Sliwka

 7. 7
  +19
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 06.12

  Ależ jesteście Państwo rozrzutni ! Wysyłać pismo do panów Missana czy Kolperta to tak jakby napisać na Berdyczów. Siedzą w swoich mysich dziurkach i się nie wychylają bo by jeszcze po giczałach dostali. A tak nie wychylają się na konferencjach prasowy prezydenta robią za niemych statystów a kaska co miesiąc na konto wpływa i jest sPOko. Prezydent bagatelizuje przede wszystkim sam siebie, bo jeżeli innych ignoruje, lekceważy,· marginalizuje, nic sobie nie robi z przyrzeczeń złożonych w kampanii wyborczej, to tak naprawdę nie ma szacunku dla samego siebie. Wiec darujcie sobie apele wysyłane w próżnię. Nie traćcie nadziei, ducha nie gaście - zorganizujcie się - czas już jest bliski - pozdrawiam wszystkich

 8. 8
  +10
  ~ Mirek 78
  Środa, 06.12

  Do czas na zmiane: zgadzam sie. Tyle co sie ostatnio czyta w tym temacie to oczy otwiera. Faktycznie imprez w Elblagu przybyło ale gdyby zaglebic sie w sport i wyniki to jestesmy daleko daleko tu potrzeba zmian

 9. 9
  +14
  ~ Rodzic sportowca
  Środa, 06.12

  Moj syn trenuje pilke , corka taniec, a syn znajomego ciezary. Wszedzie slychac jak to sa traktowani przez góre. Bardzo dobrze ze Zauski wzial sie bój, bo to co sie wyprawia to przykro komentowac

 10. 10
  +12
  ~ Honorowo i z przykladem !
  Środa, 06.12

  Skoro ciągle brakuje im kasy w budżecie to moze niech przestaną sobie placić honorowo a nie oszczędzać na pracy innych ????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95424485206604