Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

„Jako środowisko sportowe jesteśmy oburzeni wpisami pana senatora Jerzego Wcisły oraz jego asystenta”

08.09.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Jako środowisko sportowe jesteśmy oburzeni wpisami pana senatora Jerzego Wcisły oraz jego asystenta”

- Można mieć różne zdanie co do polityki w sporcie. Ale polityczne granie na emocjach, nakręcanie spirali nienawiści pomiędzy dwoma klubami sportowymi to ohydna sprawa Panie asystencie Elbląskiego Senatora Jerzego Wcisły – mówił Wojciech Załuski, Prezes UKS Silvant Kajak Elbląg. O co chodzi?W lutym br. informowaliśmy, że Energa została oficjalnym sponsorem klubu Olimpia Elbląg. - Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. W ramach umowy realizowane będą świadczenia sponsoringowe w ramach rozgrywek dwóch drużyn seniorskich prowadzonych przez klub: II-ligowej i IV-ligowej. (…) Dodatkowo Energa przedłużyła sponsoring akademii piłkarskiej dla dzieci i młodzieży, w której szkoli się ok. 500 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Jest to kontynuacja projektu „Olimpijskie marzenia z ORLENEM” realizowanego w 2022 roku. Celem tej edukacyjnej inicjatywy jest wyszkolenie młodych sportowców, którzy w przyszłości będą mogli spełnić marzenia o zawodowym piłkarstwie i występować na poziomie centralnym w barwach Olimpii Elbląg – wyjaśniano wówczas w komunikacie prasowym ZKS Olimpii Elbląg.


Energa sponsoruje nie tylko Olimpię, ale także Międzyszkolny Klub Sportowy Truso, Elbląski Klib Sportowy Mlexer oraz UKS Silvant Kajak Elbląg.


4 sierpnia, na portalu społecznościowym facebook Krzysztof Brzycki, asystent społeczny senatora PO Jerzego Wcisły opublikował filmik, w którym stwierdził m.in., że:
 

PiS rozpoczyna kampanię wyborczą kupczeniem głosów pieniędzmi obiecanymi na stadion i na rozwój klubu. Na tym kampanię próbuje robić, spadochroniarz z Pasłęka, Andrzej Śliwka. PiS proponuje dokładnie to samo Stomilowi Olsztyn. Czy dla was kibiców, to są szczere intencje?

- mówił Krzysztof Brzycki.Filmik udostępnił na swoim koncie Jerzy Wcisła, a pod postem rozpoczęła się dyskusja. Czy należy sport mieszać do politycznych rozgrywek? Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie wyraził m.in. Wojciech Załuski, Prezes UKS Silvant Kajak Elbląg, którego poprosiliśmy o komentarz tej sprawie.
 

 

Stanowisko moje, jak i środowiska sportowego w tej kwestii jest jasne i stanowcze – jesteśmy oburzeni udostępnionym filmikiem i wpisami pana senatora oraz jego asystenta. Polityczne granie na emocjach dwóch nie do końca sympatyzujących ze sobą klubów sportowych jest co najmniej niesmaczne

– podkreślił Wojciech Załuski.
 


Prezes UKS Silvant Kajak Elbląg zwrócił uwagę na słowa, jakimi posługiwał się asystent senatora. - Pada tam stwierdzenie, że jesteśmy „kupczeni” sponsoringiem spółek skarbu państwa przez określonych polityków w roku kampanii wyborczej. Stwierdzenie to sugeruje, że jako sportowcy jesteśmy przekupni, co jasno i stanowczo potępiamy – zaznaczył Wojciech Załuski. - Każdą złotówkę, zanim ją wydamy, obejrzymy cztery razy z każdej strony.
 

Jeżeli pojawia się możliwość złożenia wniosku sponsoringowego i pozyskania jakichkolwiek funduszy na działalność klubu, to my będziemy takie wnioski składać i korzystać z finansowego wsparcia bez względu na sympatie polityczne

– stwierdził Wojciech Załuski.Warty zauważanie jest fakt, że elbląskie kluby sportowe od lat korzystają z finansowego wsparcia spółek skarbu państwa. - Mówienie, że sponsoring jest tylko i wyłącznie od tego roku jest po prostu nieprawdą – zauważa Wojciech Załuski.
 

 

Beneficjentami sponsoringu spółek skarbu państwa są m.in. Mlexer Elbląg, w którym oldboyem jest były Prezydent Miasta w ramienia Platformy Obywatelskiej pan Grzegorz Nowaczyk. Bardzo dziwne jest, że pan senator Jerzy Wcisła nie miał problemu ze sponsoringiem przez spółki skarbu państwa przez tyle lat, a nagle, w roku kampanii wyborczej, ten problem się pojawił. Apeluję do pana senatora, aby nie mieszał nas w żadne gry polityczne. Ja i całe środowisko sportowe życzymy sobie, aby politycy współpracowali ze sobą na rzecz elblaskiego sportu - wszystkim takim bez względu na sympatie polityczne będziemy wdzięczni za okazaną pomoc. Nie mamy z tym żadnego problemu

– podkreślił Wojciech Załuski.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Turek
  Piątek, 08.09

  No oczywiscie Panie Senatorze! Najlepiej zeby sie tu nic nie dzialo!!!

 2. 2
  +27
  ~ Herakles
  Piątek, 08.09

  To bardzo dobrze że mają z czego dawać a w szczególności na sport a nie jak klika z peo na swoich kolegów. Brawo Andrzej Śliwka

 3. 3
  +26
  ~ Xd
  Piątek, 08.09

  Niech Pan Wcisła da

 4. 4
  +30
  ~ Brawo Panie Wojtku
  Piątek, 08.09

  Pan Wojtek jak zawsze po stronie sportowców! Wielkie brawa! A Wcisła... oby to były jego ostatnie wybory i w październiku powiemy mu "papa"

 5. 5
  +32
  ~ ...
  Piątek, 08.09

  Senator dalej tylko o Śliwce? Szkoda tego mandatu senatorskiego na takiego typka. Pieniądze dla sportowców są, to źle, by nie było też by atakowali. A kiedy nie było kasy na nic? Za PO-PSL

 6. 6
  +20
  ~ Sportowiec
  Piątek, 08.09

  Brawo Wojtek! Psy szczekają, karawana jedzie dalej Róbcie swoje - my, sportowcy, będziemy trzymać kciuki i dopingować każdą porządną inicjatywę sportową A bez wątpienia w klubie Silvant takich nie brakuje

 7. 7
  --28
  ~ Asd
  Piątek, 08.09

  @Herakles "mają z czego dawać". Jak doją ludzi to mają złodzieje. Widziałeś ceny paliwa za po i za pisu? Widziałeś ile ludzie płacą za energię elektryczną za pisu, a ile płacili za po? Po na swoich kolegów dawało? Ile pisowców zostało milionerami bo kradną złodzieje. Obajtek prezes Energi i Orlenu doi kasę jak się da. Dodatkowo Orlen na sprzedaży Lotosu stracił 8,5 mld zł. Za to cała mafia pisowska pójdzie siedzieć.

 8. 8
  +16
  ~ Rodzic
  Piątek, 08.09

  Jak mozna czepiać sie takich rzeczy! Jestem rodzicem zawodnika który z trenerem Wojtkiem trenuje 8 lat. To co trener Wojtek przez tyle lat zrobil w tym klubie, ile serducha zostawil to tylko my wiemy. Zaczynal jako bardzo mlody trener, a dzis jest swiadomym gosciem postępującym dalej dla dobra zawodnikow. Widzimy to i to sie dla nas liczy.

 9. 9
  +26
  ~ Anna L.
  Piątek, 08.09

  Bojkotujemy Jerzego Wcisłę. Jest chorągiewką. Latami był za przekopem mierzei, a gdy zaczęto zaczęto realizować tę inwestycję, był przeciwko. Nic dobrego nie zrobił dla Naszego okręgu, będąc senatorem. Stać go tylko na podjudzanie, w każdej sytuacji. Nie jestem za PiS-em.

 10. 10
  +28
  ~ kazikzdarkow
  Piątek, 08.09

  Jestem antyPIS ale ten Wcisło to antyreklama dla KO. Słuchać tych bzdur nie mogę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1013281345367