Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezydent Wróblewski zaatakował prezesa elbląskiego klubu

28.11.2023, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski zaatakował prezesa elbląskiego klubu

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał w czwartek (23 listopada) konferencję prasową dotyczącą finansowania elbląskiego sportu. To kolejne wydarzenie, na które nie zostaliśmy zaproszeni. Podczas spotkania z dziennikarzami włodarz naszego miasta zaatakował prezesa UKS Silvant Kajak Elbląg Wojciecha Załuskiego zarzucając mu działalność polityczną. - Jeśli mam być szczery nie do końca rozumiem co Pan Prezydent miał na myśli – powiedział w rozmowie z nami Wojciech Załuski.
 Prezydent postanowił zarzucić prezesowi i trenerowi UKS Silvant Kajak Elbląg działalność polityczną. Co ciekawe jeszcze w tym roku, podczas Koncertu Noworocznego, laureatem Nagrody Prezydenta w kategorii Sport i Turystyka został właśnie Wojciech Załuski. Czym zatem teraz „podpadł” sportowiec?
 

 

 

Widzę, że, a szkoda, że pan Wojciech Załuski zamiast zajmować się trenowaniem, to bardziej zajmuje się polityką. Czekam, kiedy w ramach kampanii i Ministra Bortniczuka da pieniądze na stadion, czeki, które miały tu płynąć z Orlenu, Energi. Skończyła się kampania ok. Pan Załuski stał się politykiem, nie trenerem. I ja też chce stwierdzić jedno, co zostało obiecane i kiedy to będzie zrealizowane. Nie kto inny tylko właśnie m.in. pan Wojciech Załuski czynnie brał udział w kampanii politycznej. Dla mnie oddzielam trenera i działalność sportową od działalności politycznej. Jak ktoś się chce polityką zajmować proszę bardzo, niech startuje do parlamentu

 

– stwierdził Witold Wróblewski.

 

 


Przypomnijmy, że członkiem Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego, a później Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej (gdy Witold Wróblewski był Prezydentem Elbląga) był Marek Burkhardt, który był związany z Miejskim Młodzieżowym Klubem Sportowym Concordia Elbląg.


 

O komentarz zapytaliśmy wywołanego do tablicy Wojciecha Załuskiego. - Z całym szacunkiem i sympatią do Pana Prezydenta, natomiast jeśli mam być szczery nie do końca rozumiem co Pan Prezydent miał na myśli wspominając moją osobę i mówiąc o zajmowaniu się polityką – stwierdził. - Nie mam nic wspólnego z czekami, pieniędzmi na stadion czy kampanią Ministra Bortniczuka. Również nie przypominam sobie, żebym cokolwiek komukolwiek obiecał, gdyż ani to moje kompetencje ani możliwości.
 

 

Pragnę zaznaczyć, że na co dzień realizuje program treningowy z moimi zawodnikami trenując dwa razy dziennie. Okres przygotowawczy idzie w najlepsze. Oprócz tego obok funkcji trenera pełnię również funkcję prezesa klubu, co obliguje mnie do pozyskiwania środków na działalność klubu z różnych źródeł. Jeśli chodzi o politykę. Na co dzień jestem funkcjonariuszem straży pożarnej i w moim obowiązku jest zachowanie apolityczności. Nie mogę więc przynależeć do żadnej z partii politycznych. Kolejny raz apeluję do Pana Prezydenta oraz Dyrektora elbląskiego sportu o rozmowę, niekoniecznie za pośrednictwem mediów czy konferencji prasowych. Nam wszystkim powinno leżeć na sercu dobro elbląskiego sportu i jestem przekonany, że tak jest

 

 

– podkreślił Wojciech Załuski.

 

 

Prawie 7 tygodni przed konferencją Prezydenta (9 października) na stronie gov.pl opublikowano wyniki rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, z którego jasno wynika, że Elbląg otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki ok. 7 mln zł dofinansowania na przebudowę stadionu przy ul. Agrykola.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (73)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +58
  ~ Lonek
  Wtorek, 28.11

  Pan Prezydent odpłynął.....

 2. 2
  +49
  ~ Stary ale jary
  Wtorek, 28.11

  Zenady ciąg dalszy odpływającej starej nomenklatury

 3. 3
  +36
  ~ Komediia
  Wtorek, 28.11

  Politycznie oceniają wszystkich i wszystko

 4. 4
  +56
  ~ Wrobel
  Wtorek, 28.11

  Pan prezydent niestety jest nierozeznany i w moim mniemaniu coraz bardziej niepoczytalny…

 5. 5
  +41
  ~ Stróż
  Wtorek, 28.11

  Prezydentowi to tylko fotel w ratuszu nie przeszkadza

 6. 6
  +53
  ~ …
  Wtorek, 28.11

  Czas odejść panie Wróblewski kończ pan wstydu oszczędź

 7. 7
  +43
  ~ biurko
  Wtorek, 28.11

  jest taka jedna prawda życiowa - komuś coś chcesz zarzucić , spójrz najpierw na siebie

 8. 8
  +25
  ~ Wrobel
  Wtorek, 28.11

  Pan prezydent niestety jest nierozeznany i w moim mniemaniu coraz bardziej niepoczytalny…

 9. 9
  +39
  ~ Marek00
  Wtorek, 28.11

  Pan prezydent chyba autentycznie odpłynął, powiązania i zarzuty wobec pana Wojciecha zupełnie bez podstawne. Panie Wojciechu, robi pan super robotę. Tak trzymać

 10. 10
  +29
  ~ Kibic
  Wtorek, 28.11

  Niech lepiej Pan Prezydent po prostu pomaga i da działać. To chyba dobrze że młodzi ludzie wykazują inicjatywę i działają i do tego dobrze im to wychodzi? A korzystają na tym dzieci, zawodnicy i o to chodzi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.087819814682