Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

7 medali elbląskich lekkoatletów

19.10.2022, 13:41:55 Rozmiar tekstu: A A A
7 medali elbląskich lekkoatletów
MKS „TRUSO" Elbląg

W minioną sobotę  15 października 2022r. przy pięknej pogodzie na malowniczym terenie  Parku Ekologicznego w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegach Przełajowych. Biegi łączone lecz z oddzielną klasyfikacją. Jakże to był udany start  młodych lekkoatletów  MKS „TRUSO" Elbląg. Łącznie w mistrzostwach startowało 10 zawodników, niestety kilku z powodu choroby nie mogło uczestniczyć,  lecz i tak od kilku lat to - najlepszy udział  elblążan w imprezie przełajowej na poziomie młodzieżowym.

 

Na 10 biegów o ciekawej i zróżnicowanej trasie /zbiegi i podbiegi/, jakie przygotowali organizatorzy imprezy nasi reprezentanci zdobyli  aż 7 medali.

 

I tak w najstarszej kategorii U-20  rocznik 2004 i open:

Patrycja  Hulanicka    na dystansie 2000m  zdobyła - złoty medal                                                                

Paweł  Janicki             na dystansie 3000m  zdobył   - srebrny  medal

W biegach najdłuższych w kategorii U-18 rocznik 2005 -2006 bezkonkurencyjni byli:

Michał Rodziewicz  na dystansie 3000m zdobył  - złoty medal                                                                

Małgorzata Leśniewska  na dystansie 2000m  zdobyła - złoty medal zarówno Michał, jak i  Małgosia zwyciężyli swoje biegi z przewagą kilkudziesięciu metrów deklasując swoich rywali, dając tym samym mocny sygnał – „ kto rządzi w województwie w kat. U-20 ".

 

Nie zawiodła również Milena Trochimczuk, która w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat U-16  na dystansie 2500m  zajęła 4 miejsce, zaś w Mistrzostwach Województwa zdobyła - srebrny medal. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to grupa  trenera Czesława Nagy, który jak zawsze pod katem szkoleniowym  jest perfekcyjny.

 

Dużą niespodziankę  zrobili  zawodnicy trenera Stanisława Szczepańskiego i tak w kategorii U-14 rocznik 2009-2010 wicemistrzami województwa warmińsko-mazurskiego ze srebrnymi medalami zostali:

 

Zuzanna Orzechowska w biegu na 1000m  i  Wiktor Lubański również na dystansie 1000m, którzy mocno dali się we znaki konkurencji  i pragną  „rozdawać przysłowiowe karty".

 

Ponadto na tym samym dystansie Laura Dębska zajęła 7 miejsce, natomiast zawodniczka Aleksandry Wondzińskiej Michalina Trochimczuk przybiegła na 5 miejscu. Powyższe biegi odbyły się w  mocnej obsadzie zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Bardzo udany  występ zaliczył  brązowy medalista z otwartego stadionu na 600m - Antoni Sokołowski - w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat U-16 na dystansie 2000m zajął 11 miejsce, a w Mistrzostwach Województwa był 7. Biegi w U-16 dz. i chł. odbyły się w silnej obsadzie z udziałem zawodników z województwa mazowieckiego. Dla niektórych naszych sportowców,  to  - przełajowy  debiut - na poziomie wojewódzkim i makroregionalnym. Tym bardziej należą się im duże słowa uznania za bardzo udany występ i promocję Elbląga.

 

Sukcesy  elblążan w Pasłęku zauważyła z „pozytywnym niepokojem" Pani Bronisława Ludwichowska - niegdyś Mistrzyni Świata w Biegach Przełajowych, a dziś znana i bardzo ceniona w Polsce trenerka AZS UWM Olsztyn, której MKS „TRUSO" Elbląg   wręcz „wyszarpał  kilka medali". W trakcie imprezy podkreśliła duży postęp elbląskich młodych lekkoatletów mimo, jak stwierdziła cytuję „ nie macie stadionu z bieżnią 400m, to ogromna strata dla tak dużego miasta w naszym województwie. Jestem całym sercem i kibicuje, aby taki obiekt w Elblągu powstał  zwłaszcza , że macie szkołę sportową , która może zapewnić napływ utalentowanej młodzieży do LA" . To bardzo pochlebna i cenne opinia od tak znanego, wieloletniego szkoleniowca, dająca nadzieję na lepszy rozwój lekkiej atletyki i powrót to osiągnięć z przełomu  lat 80/90.

 

I tak powoli kończy się dla naszych lekkoatletów sportowy sezon LA 2022 – jeszcze tylko „wisienka na torcie" – i oczekiwany udział  Michała Rodziewicza – Kadra Narodowa B w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych U-18 w listopadzie br.

 

Na podsumowanie  sezonu zapewne poczekamy do Jubileuszu 65 - lecia  MKS „TRUSO "  (18 listopad 2022 r.). Lekkoatletycznych sukcesów by nie było, gdyby nie praca kadry trenerskiej,  Zarządu Klubu i dużego zaangażowania rodziców. Ale  przede wszystkich udana współpraca z Dyrekcją ZSiPS i dotacja Prezydenta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego, bez której trudno byłoby  promować „królowa sportu"  i nasze miasto w 2022 roku, za co serdecznie w imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy.

 

Ryszard Biskup

Sekretarz Klubu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) MKS „TRUSO" Elbląg


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2411880493164