Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezydent Wróblewski: Porozumienie wzmocni rozwój i popularyzację piłki ręcznej w Elblągu

01.07.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski: Porozumienie wzmocni rozwój i popularyzację piłki ręcznej w Elblągu
Dziś, 1 lipca, zawarte zostało porozumienie pomiędzy: Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, EKS Start Elbląg, MKS Truso Elbląg i KPR Elbląg.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej zapewniał, że porozumienie dotyczy upowszechniania, popularyzacji oraz szkolenia w dyscyplinie piłka ręczna.
 
 
Ustalenia zawarte w porozumieniu dotyczą szeroko pojętej współpracy między poszczególnymi podmiotami, określa jasno zasady funkcjonowania klas sportowych o profilu piłka ręczna w SSP3, szkolenia grup dzieci i młodzieży w poszczególnych Klubach Sportowych oraz realizacji zadań związanych z wymianą doświadczeń, szkoleniem kadry trenerskiej
 
- wymieniał Witold Wróblewski.
 

Jak wyjaśniała Hanna Szuszkiewicz, dyrektorka SPP nr 3 porozumienie ma na cel także usprawnić przechodzenie zawodników grup młodzieżowych z MKS Truso  do EKS Start Elbląg i KPR Elbląg.
 
Ma to się odbywać na zasadzie 4M, czyli minimum cztery miejsca gwarantowane dla wychowanków elbląskich klubów
 
– tłumaczyła Hanna Szuszkiewicz.
 

W ramach współpracy określono również ocenę pracy podmiotów po każdym roku do 31 sierpnia. - Kluby zobowiązały się do wsparcia szkoły w prowadzeniu naboru do klas sportowych,  wymianie doświadczeń, możliwości udziału nauczycieli i trenerów w treningach pierwszych zespołów, ale również udziału wyróżniających się zawodników najstarszych roczników w treningach seniorów w celu podnoszenia umiejętnościi adaptacji do gry w ekstraklasie – opowiadał Witold Wróblewski.
 
- Trenerzy klubów seniorskich będą obserwowali i wyłaniali młode talenty pojawiające się na rozgrywkach centralnych pod kątem naboru do klas sportowych o profilu piłka ręczna do SSP3 i IV LO – dodała Hanna Szuszkiewicz.
 
 
Porozumienie ma na celu wzmocnienie rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Elblągu, gdzie od lat ta dyscyplina stanowi o wizerunku sportowym miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ dziubek
  Czwartek, 01.07

  porozumienie ? tylko po co ale nowy prezes klasa chłop brawo

 2. 2
  +4
  ~ Brawo wy
  Czwartek, 01.07

  I będziemy dalej lody kręcić...

 3. 3
  +7
  ~ kibic Startu
  Czwartek, 01.07

  Kiedy Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze i wybory nowego Prezesa EKS Start ??? Czy ten leśny dziadek Tomczyński pełni swoją funkcję dożywotnio ... ? Osoby kierujące Startem to totalni amatorzy, którzy od lat degradują ten klub i doprowadzą EKS Start do upadku. Co w tym klubie robi jeszcze Niewrzawa ?! Trener przed sezonem sponsorom obiecywał medal a zespół zajął 7 miejsce i przegrywał z najsłabszym Ruchem Chorzów !! Niewrzawa 5 lat pracy i tylko jeden medal... To jest jeszcze klub mieszkańców i kibiców czy Niewrzawy i jego kolesi ?! Bawią się leśne dziadki w kierowanie klubem sportowym za pieniądze mieszkańców i prywatnych sponsorów.

 4. 4
  +8
  ~ kibic Startu
  Czwartek, 01.07

  Nikt przed trenerem i zespołem nie stawia przed sezonem żadnych celów i na koniec sezonu nikt nikogo nie rozlicza… Dlatego trener Niewrzawa co roku opowiada bajki o medalach i wciska kit kibicom oraz sponsorom. Liczba kontuzji co sezon za kadencji tego trenera jest co najmniej zastanawiająca. Przygotowanie fizyczne w tym klubie jest na poziomie Szkoły Podstawowej. EKS Start od 20 lat się nie rozwija, liczą się tylko układy i kolesiostwo. Amatorski Zarząd to hamulcowi wszelkiego rozwoju, żal patrzeć jak nieudacznicy i cwaniaki niszczą klub będący historią tego miasta. Cały ten pseudo Zarząd do dymisji !!!

 5. 5
  +5
  ~ kibic Startu
  Czwartek, 01.07

  Co sezon 4 piłkarki ręczne z MKS Truso w Starcie teoretycznie super, w praktyce ostatnią wychowanką z Truso, która odegrała jakąś rolę w seniorskiej piłce ręcznej była kilka lat temu obrotowa Hania Sądej/Rycharska. Poziom szkolenia w Truso jest tak niski, że te dziewczyny odpadają już na etapie 1/16 Mistrzostw Polski. Ukróci się tylko niektórym menedżerom, którzy wciskali szrot od lat do Startu i zgarniali prowizję.

 6. 6
  +7
  ~ kibic Startu
  Czwartek, 01.07

  Cwaniaki Niewrzawa i Popowicz wyjazd z Elbląga. Leśne dziadki z Zarządu do dymisji !!! We władzach EKS Start potrzeba nowych, dynamicznych ludzi co mają kompetencję do zarządzania klubem sportowym. Mamy XXI wiek a ten klub jest prowadzony jak szklony klub sportowy za komuny. Panie Prezydencie Wróblewski proszę zrobić porządek w strukturach Startu.

 7. 7
  +2
  ~ zmiana trenera
  Piątek, 02.07

  Pierwszy ruch wykonany. Drugi to pogonić szkodników .

 8. 8
  +4
  ~ zobaczymy
  Piątek, 02.07

  Przepiękny bełkot fachowca. Miała to być szkoła lekkoatletyczna i pojawiały się wyniki. Teraz , w tym kołchozie nikt, absolutnie nikt, niczego nie osiągnie a efekty pozaszkolne finansowane przez rodziców szkoła zaliczy sobie. Pokażcie, poza byłym ZSRR, coś takiego i dającego wyniki.

 9. 9
  +1
  ~ kibic Startu
  Piątek, 02.07

  W jakim charakterze na spotkaniu z Prezydentem Miasta brał udział Niewrzawa ? Kiedy trener weźmie jak mężczyzna odpowiedzialność za wyniki i odejdziesz z tego klubu. My kibice nie chcemy Niewrzawy w tym klubie w żadnym charakterze, to jest szkodnik. Pięć lat jego pracy i tylko jeden medal, zdobyty głównie dzięki fenomenalnej formie zawodniczki Sylwii Lisewskiej.

 10. 10
  +4
  ~ Kassandra
  Piątek, 02.07

  Prezydent WW kolejny raz zdradził sumo i zapasy w kisielu !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83307886123657