Piątek, 3.05.2024, Imieniny: Maria, Nina, Aleksander

Trzecia liga coraz bliżej. Olimpia przegrała ważny mecz w Grudziądzu

01.05.2021, 19:30:22 Rozmiar tekstu: A A A

Po dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu w Grudziądzu, Olimpia Elbląg jeszcze bardziej zbliżyła się do bram III ligi. Po meczu w Grudziądzu, o którym pisano, że jest meczem " o życie dla dwóch Olimpii",  z zadowoleniem z boiska schodziła Olimpia Grudziądz, która pokonała elbląską Olimpię 3:1. Bramkę samobójczą, na otarcie łez dla przyjezdnych zdobył Michał Gabor.

W meczu dwóch Olimpii broniących się przed spadkiem, obronną ręką wyszła ta z Grudziądza. Pierwszą bramkę zdobyli już w 4 minucie spotkania po błędzie obrońców przyjezdnych. W 38 minucie za 2 żółtą kartkę wyleciał z boiska Burzyński a wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zamianie stron kibice Olimpi mieli nadzieję na korzystny wynik, kiedy to smobója zdobył Gabor i wyrównał wynik meczu na 1:1. Po 9 minutach Gabor wyprowadził zespół Grudziądza na prowadzenie, a kolejny zawodnik elbląskiej Olimpii, za drugą żółtą kartkę, opuścił boisko i przyjezdni grali już w dziewiątkę. W 86 minucie miejscowi wykorzystali swoją liczebną przewagę zdobywają kolejną bramkę, a wynik meczu na 3:1 ustalił Jose Embalo.

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:1 (1:0)

W środę elblążanie zagraja zaległe spotkanie w Katowicach z GKS. Trudno tu liczyć na punkty ale....jak mawiał selekcjoner Kazimierz Górski - piłka jest okrągła.....

Za tydzień, Olimpia na własnym boisku podejmować będzie Znicz Pruszków. Czy uda sie ugasić płomień z Pruszkowa za 3 punkty okaże się  8 maja w sobotę.

Bramki w meczu: 1:0 – Embalo (4. min.), 1:1 – Gabor (59. min., samobójcza.), 2:1 -Gabor (68. min.),

3:1 – Embalo (86. min.)

Olimpia Elbląg: Witan – Ressel, Lewandowski, Burzyński, Wenger, Kamiński (85' Sobiecki), Zyska (85' Waniek),

Krasa, Tkachuk (42' Sedlewski), Bawolik, Surdykowski.

Niedziela, 02.05

W kultowej komedii Stanisława Barei, mogliśmy usłyszeć następujący monolog : wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. Wypisz, wymaluj, pasuje jak ulał do dzisiejszej sytuacji elbląskiego klubu : wiesz co zespół Olimpii robi w III lidze? On odpowiada żywotnym potrzebom całego miasta. To jest liga na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy w tej lidze? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wywalczone i to nie jest nasze ostatnie słowo.

4. 4
    +6
    ~ kjm

tak to jest jak się nie ma odpowiedniej kadry trenerskiej / akademia i jej koordynator? /. Na siłę - czyjeś ambicje - tworzy się ten sport jako priorytetowy i powołuje się szkołę sportową? Tylko że nie ta kadra i nie te warunki, no i co najważniejsze. .. brak sponsorów, czy wystarczy?

5. 5
    +7
    ~ sukces "dziwię się"

Oto wzór i podobieństwo mecenasa klubu, niejakiego Wróblewskiego z kibolami za stołem ustalającego priorytety w sporcie elbląskim. Gdyby tą pompowaną w kopaczy kasę dostał sport i kultura dzieci i młodzieży, to było by przyjemne z pożytecznym. W IV LO były klasy z piłką nożną i co? Teraz będzie "kołchoz sportowy" oby znowu nie tylko dla nauczycielskich etatów. A myślenie rynkowe? Brak wyników, to rozwiązujemy, zwalniamy a nie czekamy 70 lat aż im się zachce. Kto kupi takich nieudacznych leni poza ligą między parafialną.

~ mesaja3

Wczorajszy mecz można podsumowac krótko:zero ambicji.Stracona bramka w 3 minucie,dwie żółte kartki w ciągu 8 minut,kopanina.Jak w takim meczu można osłabić zespół przez własną głupotę.Burzyński nie nadaje się do gry w II lidze.Czy aby na pewno prezio wraz z wróblem tego chcieli.Chyba tak.Zniszczyć zespół!!!Tak słaba Olimpia to chyba nigdy w swojej 75 letniej historii nie była.Wstyd i żenada.Prezesie miej odrobinę honoru i odejdź w końcu z tego klubu.Zajmij się parafią .Przynosisz tylko wstyd.To,ze "czarni" mają dużo do powiedzenia,wcale nie znaczy,że znają się na zarządzaniu klubem.Jak ty będziesz mógł spojrzeć w oczy wiernym kibicom.Spuściłeś Olimpię do III ligi.

8. 8
    +8
    ~ ad

Ile jeszcze miasto będzie pompować pieniądze w nażelowanych szpanerów bez ambicji i podstawowych umiejętności gry w piłkę nożną ?! Nikogo z mieszkańców rozgrywki na poziomie 4 ligi nie interesują. Zespół seniorski należy zlikwidować, zostawić tylko Akademie dla dzieci i młodzieży a pieniądze z miasta przeznaczyć na inne dyscypliny. Klub, który istnieje od 1945 roku nie ma żadnych wyników a mimo to miasto dalej pcha tam pieniądze, to jakiś absurd !