Poniedziałek, 14.06.2021, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Piekarczyk pobiegnie w czerwcu

29.04.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Piekarczyk pobiegnie w czerwcu

Wszyscy sympatycy biegania i aktywności fizycznej z niecierpliwością czekają na start największej imprezy sportowej w Elblągu, czyli XII edycji Biegu Piekarczyka. Start zawodów, był planowany na końcówkę maja, ale rywalizacja została przeniesiona na 20 czerwca.

Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym kraju daje nadzieję na kolejne luzowanie ograniczeń w liczbie uczestników wszelkich zawodów sportowych. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to już wkrótce skorzystają na tym zarówno organizatorzy, jak i sportowcy. Przesunięcie terminu rozpoczęcia biegu daje nadzieję, że więcej biegaczy będzie mogło stanąć na linii startu, przez co impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, a jej przeprowadzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo w czerwcu ograniczenia dotyczące publiczności będą najprawdopodobniej znacznie mniejsze niż w maju.

Najmłodsi biegacze na starcie Mini Biegu Piekarczyka ustawią się w sobotę, 19 czerwca, na Torze Kalbar, natomiast dzień później (w niedzielę, 20 czerwca) na trasę ulicami miasta ruszą uczestnicy biegu głównego na 10 km oraz biegu towarzyszącego na 5 km. Jest to niewielka zmiana terminu, która daje szansę na dłuższe i solidniejsze przygotowanie się do wybranego przez siebie dystansu. Zwłaszcza, że dopiero od niedawna pogoda zachęca do treningu.

Efektem przesunięcia imprezy jest także przedłużenie zapisów. Zgłoszenia do Biegu Piekarczyka i Mini Biegu Piekarczyka w formie elektronicznej przyjmowane będą do dnia 14.06.2021 do godz. 12:00 lub do ewentualnego osiągnięcia limitu zapisanych i opłaconych zawodników, natomiast zakup koszulki technicznej będzie możliwy do 6.06.2021. Do końca kwietnia przyjmowane są jedynie zapisy bez możliwości opłacenia udziału w biegu. Natomiast od 1 maja będzie możliwość uiszczenia opłaty zarówno przez osoby, które już wcześniej zapisały się na bieg, jak i osoby, które dotąd nie były zapisane. Wszelkie informacje dotyczące biegu oraz zapisy znajdują się na stronie biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

 

 

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kjm
  Piątek, 30.04

  Chyba "Patronat honorowy" też pobiegnie, wypadałoby?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.