Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Studniówka Biegu Piekarczyka

22.02.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Studniówka Biegu Piekarczyka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
100 dni zostało do największej imprezy biegowej w naszym mieście. XII Elbląski Bieg Piekarczyka wystartuje 31 maja i zaskoczy uczestników nową trasą i dodatkowym, krótszym dystansem. To propozycje, które zainteresują nowych, jak i bardziej doświadczonych uczestników.
 
Na dworze coraz cieplej. Pierwsze oznaki wiosny można już dostrzec, dlatego nie ma na co czekać. Warto sięgnąć do szafy, wyciągnąć dres, przeczyścić kolorowe buty z elastyczną podeszwą i rozpocząć przygotowania do biegowego święta na ulicach naszego miasta.
Nie odkładajmy zapisów na ostatnią chwilę. Te 100 dni to sygnał dla każdego, aby dołączyć do rywalizacji.

Aby dodać trochę odwagi mieszkańcom i rozwiać ich wątpliwości dotyczące startu, MOSiR w Elblągu przygotował specjalną, mniej wymagającą trasę. Mowa tu o biegu towarzyszącym na 5 km. Pobiegniemy razem z innymi, ale na miarę naszych możliwości. Jest to szansa, aby w łagodny sposób rozpocząć przygodę z tym sportem. W ciągu 100 dni każdy może przygotować formę i zaskoczyć siebie i innych.

Ci, którzy są bardziej doświadczeni wystartują w głównym biegu. Dystans 10 km to stały element imprezy, zmienia się tylko trasa rywalizacji. Od momentu rozpoczęcia sportowych zmagań, miłośnicy biegania będą mogli znakomicie się przedstawić publiczności, przemierzając ul. Nowowiejską, aby później skręcić w Traugutta i ruszyć w stronę bulwaru. Na mecie trzeba będzie się trochę postarać z racji sporego podbiegu na ul. Teatralnej, ale to tylko zwiększy emocje. Przed biegiem głównym rzecz jasna odbędzie się kolejna edycja małego biegu dla najmłodszych.

Minęły 4 tygodnie zapisów do XII Biegu Piekarczyka. W tym czasie na listach startowych zameldowało się już łącznie ponad 260 biegaczy. Aby dołączyć, skorzystaj z formularza na oficjalnej stronie internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów.

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
 
Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ jaaaaaa
  Sobota, 22.02

  pytanie dla mosiru czy w następnych latach bierzecie pod uwagę coś dla rowerzystów ??? np.(piekarczyk dwa kółka ). myślę że połączenie dwóch rodzajów aktywności w jednym dniu (oczywiście inne trasy ) było by fajną imprezą która zachęciła by kolejnych amatorów i nie tylko do STARTU na Elbląskich ulicach.

 2. 2
  --1
  ~ Ja nusz
  Sobota, 22.02

  Na L4 też można?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.