Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Do startu, gotowi, start

25.05.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do startu, gotowi, start
Wirtualny Bieg Piekarczyka właśnie wystartował. I choć nie spotkamy się w tym roku na linii startu, nie usłyszymy: do startu, gotowi, start, to możemy przebiec piekarczykowe dystanse (5 i 10 km) i to w pamiątkowej koszulce. Mamy na to czas do niedzieli, 31 maja, do godz. 14.

W ostatnim dniu maja miał odbyć się największy coroczny bieg ulicami Elbląga – Bieg Piekarczyka. Niestety tegoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa została odwołana, ale nie oznacza to, że zapomnieliśmy o biegaczach. I to właśnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zorganizować Wirtualny Bieg Piekarczyka.

– Z powodu różnych obostrzeń i specjalnych zasad bezpieczeństwa nie możemy się wszyscy spotkać w jednym miejscu i w tradycyjny sposób uczestniczyć w Biegu Piekarczyka – mówi Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez w MOSiRze. – Ale nie poddajemy się całkowicie. Zapraszamy wszystkich biegaczy do pokonania piekarczykowych dystansów oraz przesłania nam zdjęć z udokumentowaniem swojego czasu, a także selfie z trasy.

W tym roku oprócz biegu na 10 km zaplanowany był również nowy dystans – 5 km i te dwa dystanse mają do wyboru biegacze. Trasa, jej trudność oraz czas pokonania zależą już tylko i wyłącznie od fantazji i pomysłowości uczestników. Należy jednak pamiętać, że na jej pokonanie mamy czas od 25 do 31 maja. Każdy uczestnik dokonuje pomiaru biegu dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja mobilna w telefonie lub zegarek sportowy.

– Aby wziąć udział w Wirtualnym Biegu Piekarczyka nie musimy wypełniać żadnych formalności, ani dokonywać zapisów – dodaje Krzysztof Fedak. – Wystarczą dobre chęci, podstawowy sprzęt sportowy i urządzenie na którym dokonamy pomiaru trasy i czasu jej pokonania. Choć i tak w naszej zabawie zamiast wyniku liczą się emocje i radość z uprawiania sportu.

Pamiętajmy przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa. Jeśli biegamy na terenie miasta, powinniśmy zachować dystans, a także zasłaniać usta i nos. Bardziej komfortowa sytuacja jest w przypadku uprawiania sportu w lesie – wówczas nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Zachęcamy do indywidualnego pokonania trasy, tak aby unikać zgromadzeń.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Na zdjęcia z wynikami oraz selfie z trasy czekamy do 31 maja do godz. 14. Prosimy o przesłanie ich na adres biegpiekarczyka@mosir.elblag.eu wraz z poniższą zgodą:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Pamiątką po tegorocznym Biegu Piekarczyka, oprócz zdjęć, może być koszulka techniczna. Do sprzedaży trafią zarówno T-shirty dla dorosłych w rozmiarach S, M, L, XL, XXL, jak i dla najmłodszych w rozmiarach: 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm. Aby je zamówić należy przesłać zgłoszenie zakupu na adres mailowy imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do środy, 27 maja do godz. 23:59. Odbiór koszulek odbywać się będzie w ciągu kilku dni od momentu zakupu w sekretariacie MOSiR przy ul. Karowej 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Informacja o możliwości odbioru koszulki wysłana zostanie mailem zwrotnym. Opłaty należy dokonać na konto MOSiR: PKO BP SA 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603 z dopiskiem koszulka Bieg Piekarczyka oraz imię i nazwisko osoby kupującej. Cena koszulki (bez względu na rozmiar) wynosi 20 zł.

Partnerem Wirtualnego Biegu Piekarczyka jest Awangarda, centrum łazienkowe i hurtownia budowlana. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR
 
 
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.