Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Otylia Jędrzejczak szkoliła w Elblągu ponad 100 młodych pływaków. Zobacz zdjęcia

28.11.2015, 15:34:05 Rozmiar tekstu: A A A
Otylia Jędrzejczak szkoliła w Elblągu ponad 100 młodych pływaków. Zobacz zdjęcia
fot. Witold Sadowski

Elbląg jest jednym z czterech miast, w których w tym roku odbywają się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Dzięki temu 110 młodych elbląskich pływaków bierze dziś (28 listopada) udział w szkoleniu pod okiem mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak i jej zespołu. Zajęcia odbywają na na basenie CRW Dolinka i w salach SP 12. - Dzisiaj Elbląg pomaga swoim młodym sportowcom wzmocnić ich talenty oraz pomaga wskazać im dobrą drogę – mówiła podczas otwarcia elbląskich warsztatów Otylia Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 9-14 lat, a także rodziców i trenerów. W tym roku jest on realizowany w 4 miastach. Jednym z nich jest Elbląg. Inauguracja projektu odbyła się w Rudzie Śląskiej . W grudniu mistrzyni spotka się jeszcze z młodymi pływakami w Krośnie oraz Kleszczowie. W 2016 roku cykl ma być kontynuowany w 10 miastach.

Otylia Swim Tour to projekt, który ma przede wszystkim motywować dzieci, ma dodać im energii, wskazać i poprawić drobne elementy pływackie. Pływanie to przepiękna dyscyplina sportu. Uczy wytrwałości, determinacji, ale bywa nudna. Trzeba więc ją urozmaicić, dlatego stworzyliśmy Otylia Swim Tour

– tłumaczy inicjatorka warsztatów Otylia Jędrzejczak.

Sobotnie warsztaty podzielono na część "mokrą", która odbywa się w CRW Dolinka, oraz "suchą", która prowadzona jest w Szkole Podstawowej nr 12. 110 młodych adeptów pływania z elbląskich szkółek doskonali dziś swoje techniki  podczas zajęć praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Ich rodzice uczestniczą zaś w panelach z psychologiem sportu na temat odpowiedniego motywowania oraz z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerom natomiast prezentowane są nowoczesne metody treningu. Każdy uczestnik projektu otrzyma również specjalnie przygotowaną książkę, która usystematyzuje wiedzę ze szkolenia.

Elbląg sam w sobie ma bardzo wielu dobrych zawodników. Mamy tu młodzież i trenerów, którzy chcą się rozwijać i doszkalać. My dzisiaj damy im jak najwięcej z siebie. Reszta będzie należało do nich

– podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Ten projekt to fantastyczny pomysł. Cieszę się bardzo, że Elbląg jest jedynym miastem z północy Polski, który bierze w nim udział. Życzyłbym sobie, aby był to początek pewnego procesu. W tym roku został otwarty nowy basen, mamy warunki do tego aby odciągnąć młodzież od komputerów i  przyciągnąć do sportu. Nasz basen jest więc doskonałym miejscem do tego celu. Przy okazji tych warsztatów oraz dużej wiedzy i doświadczenia pani Otylii, chcemy też wyłowić diamenty, które za jakiś czas mogą być mistrzami w pływaniu

– mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Organizatorami Otylia Swim Tour w Elblągu są: Fundacja Otylii Jędrzejczak, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka oraz CRW Dolinka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Swój wkład w to przedsięwzięcie miało także nasze miasto. Elbląg udostępnił nieodpłatnie dwa miejskie obiekty – basen przy Moniuszki i pomieszczenia SP 12 przy ul. Zajchowskiego oraz wsparł projekt kwotą 15 tys. zł.

Jest to kwota symboliczna za to, co może przekazać naszym dzieciom pani Otylia z całą grupą szkoleniowców

– uważa prezydent Wróblewski.

Sobotnie warsztaty w ramach Otylia Swim Tour, nie będą jedynym dniem, podczas którego Elbląg odwiedzi Otylia Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska zawita do naszego miasta jeszcze w połowie przyszłego miesiąca.

Zapraszam wszystkie dzieci od 8 do 13 roku życia już 13 grudnia w moje urodziny na Mikołajkową Olimpiadę Pływacką o Puchar Otylii Jędrzejczak. W tym dniu będę w Elblągu przez cały dzień razem z dziećmi, z tym że już nie będę zajmowała się szkoleniem a dopingowaniem

– zapowiada pływaczka, która po zakończeniu kariery zajęła się szkoleniem młodych pływaków.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Otylia Swim Tour w Elblągu ( zdjęć 40 )
Dodano: 2015-11-28 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ super
  Niedziela, 29.11

  super wiadomość ,tylko jedno jest przykre że do wody idą dzieci bez czepków na głowie.Chyba jakies przepisy obowiązują.

 2. 2
  +1
  ~ ciekawska
  Niedziela, 29.11

  Ciekawa jestem ile kosztowało takie profesjonalne szkolenie, bo za darmo na pewno to nie było.

 3. 3
  +1
  ~ elblazanin
  Niedziela, 29.11

  Na jeden dzień to można obiekt obejrzeć wcale mogła nie przyjezdzac

 4. 4
  0
  ~ damieno
  Poniedziałek, 30.11

  do ciekawska - a co jeśli nic nie kosztowało? co jeśli opłaca to fundacja Otylii? a co jeśli opłacono to pół na pół, pół fundacja, pół miasto? masz jakiś problem z tym? podusię popraw, na parapet połóż i posiedź w okienku jak taka ciekawska jesteś. zajmij się swoim mizernm życiem i nie wciskaj kinola gdzie nie ma takiej potrzeby.

 5. 5
  +3
  ~ k648
  Poniedziałek, 30.11

  a ile jest dzieci w wieku szkolnym w Elblagu, które nie maja szans na prywatne szkoły nauki pływania?

 6. 6
  --4
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 30.11

  Otylia to ta co brata zamordowała ?

 7. 7
  --1
  ~ PO
  Poniedziałek, 30.11

  OTYLIA ŻAL MI CIEBIE !!!!!!

 8. 8
  --3
  ~ eWA .....................
  Wtorek, 01.12

  PYTAM KTO ZA TE SZKOLENIE ZAPŁACIŁ ..................

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0550861358643