Czwartek, 23.03.2023, Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Powrót Wadeckiego

12.10.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Urodzony w Elblągu, Piotr Wadecki, jeden z najlepszych naszych kolarzy, wraca do najsilniejszej polskiej ekipy Action (dawny Mróz).

Piotr Wadecki urodził się w 1973 r. Ukończył technikum samochodowe w Elblągu. Po roku przerwał studia w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę sportową rozpoczynał w klubie Mlexer w Elblągu. Piotrek jeździł przez cztery lata w Mrozie (1997-2000), którego kontynuatorem jest Action. To właśnie wówczas, w 2000 roku odniósł aż 15 zwycięstw m.in. wygrał Wyścig Pokoju, mistrzostwa Polski, etap Tour de Pologne i Tour of Japan i zajął 7. miejsce na igrzyskach olimpijskich.
- Propozycję przejścia miałem już w zeszłym roku i bardzo żałuję, że tego nie zrobiłem - powiedział Wadecki.
- Mam już dość jeżdżenia w zagranicznych ekipach, w Belgii ścigałem się cztery lata, dodaje. Przez półtora roku kolarz mieszkający, na co dzień pod Gdynią nic nie osiągnął. Ostatni sukces to 2 miejsce w wyścigu dookoła Luksemburga 1 czerwca 2003. Oprócz Wadeckiego, do Action przyjdą jeszcze tak doświadczeni zawodnicy jak: Cezary Zamana czy Zbigniew Piątek. W ekipie pozostaną, między innymi: Tomasz Brożyna, Marek Rutkiewicz i Bartosz Huzarski.
- Zależy nam na dobrych wynikach w wyścigach w Polsce i Niemczech, gdzie nasz sponsor ma przedstawicielstwa. Chcemy wygrać Tour de Pologne. Będziemy mieć na tę imprezę bardzo silną ekipę, a Piotrek na pewno będzie jednym z jej liderów - dodaje dyrektor sportowy grupy Action, Piotr Kosmala.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2042970657349